čo zabija ryby



Všetko okolo akvarijných rýb

čo zabija ryby

Odoslaťod marlboro1 » 03 Feb 2011 16:24 pm

Chcel by som sa opytat čo zabija ryby? velky rozdiel PH alebo vodivost vody?? mam problem že mam nadrž s vodou Ph 8,5 a vodivost 630 teplota 25C a ked som vložil rybky do vyterovej vody teplota 28C ,ph 5,5 a 40Microsiemens tak rybky boli v šoku a po chvili začali triast divne plutvami a dychčat.. tak som ich preložil spat do nadrže ale uz to nerozdychali...Paracheirodon axelrodi ..
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Reklama

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod Byk » 03 Feb 2011 16:43 pm

A ake hodnoty mas ducicnanou??NO2 a NO3???ak je to vysoke,sa necuduj.
Taktiez sim spravil sok tou kyslostou vody.Z 8,5 do 5,5 je tiez dost vysoky rozdiel
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod jiri sajar » 03 Feb 2011 16:44 pm

ak si ryby len tak mirnyx dyrnyx prehodil do nádrže s absolútne rozdielnými hodnotami teploty, vodivosti a Ph bez toho aby si vôbec premýšľal o vytvorení časového priestoru k tomu, aby sa rybky mali šancu adaptovať na takú radikálnu zmenu, tak nemá žiadny význam ti čokoľvek vysvetľovať......
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod dodofix » 03 Feb 2011 16:50 pm

tiez by som povedal, ze im K.O. dala ta zmena pH ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod marlboro1 » 03 Feb 2011 16:50 pm

nemá žiadny význam ti čokoľvek vysvetľovať...... všade som sa len dočital že aka je vhodna voda na vytieranie...ale prechod do takej mekkej vody nikdo nepopisoval....tak preto sa pytam ze v čom je problem...do akej vody teda možem dat rybu aby som jej neubližil??ako ju adaptovat na dane podmienky??
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod Vlado21 » 03 Feb 2011 17:36 pm

Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod jose » 03 Feb 2011 17:42 pm

Mariok ti v inej téme vysvetlil osmotický šok a ty sa o týždeň opýtaš to isté.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod marlboro1 » 03 Feb 2011 17:51 pm

Mariok ti v inej téme vysvetlil osmotický šok a ty sa o týždeň opýtaš to isté...
ano pisal som si s nim v SS...a skušal som to s tou flaškou a pomali pridaval vodu ako to tam popisal ale aj tak ta rybka bola divna....tak sa pytam tu či nema niekdo nejaky navod....tot vsjo...
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod jiri sajar » 03 Feb 2011 19:09 pm

strašne by ma zaujímalo aké druhy rýb si doteraz úspešne odchoval, keď si trúfaš na červené neónky ....
a návod?!? kludne ti tu môžeme dať návod trebárs aj na pilotovanie raketoplánu, no ak nemáš "chochmes" o triviálnych pravidlách, ktoré potrebuješ, tak ti ten návod bude na dve veci - na nič a na to druhé.....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod Mariok » 03 Feb 2011 19:49 pm

marlboro1 napísal:Mariok ti v inej téme vysvetlil osmotický šok a ty sa o týždeň opýtaš to isté...
ano pisal som si s nim v SS...a skušal som to s tou flaškou a pomali pridaval vodu ako to tam popisal ale aj tak ta rybka bola divna....tak sa pytam tu či nema niekdo nejaky navod....tot vsjo...

Robím to nerád, ale nemám rád polopravdy takže tu je naša konverzácia:


marlboro1 napísal:dobry den...mam ešte jednu otazku k tomu destilatoru...jeden chlapik braval tu vodu pre rybky pravidelne...takže by mal byt OK.... ja len že som pozeral na tu vyhrevnu špiralu a je tažko povedat a rozoznat či je to z medi.... ako to zistim??nevies mi poradit??lebo je to dost zanesene vodnym kamenom a inač je to do hneda takže by to mohla byt aj ta med....rozobrat destilator nemozem...dik.


Ahoj! To ti už potom pomôcť neviem Ak chceš chovať neonky profesionálne v tejto destilke, oplatí sa ti zaplatiť komplet test vody napr vo vodárňach. Čo poznám chovateľov, tak prešli na reverznú osmózu práve z tohto dôvodu, aby sa vyhli nutnosti testovať vodu, prípadne ďalšje nutnej preventívnej úpravy, či už filtrovaním cez rašelinu, alebo aktívne uhlie. Ak to chceš amatérsky, tak investuj do deionizovanej, alebo demineralizovanej vody, tam otrava tohto druhu nehrozí. Najlepšie asi kontaktovať nejakého kolegu akvaristu v okolí, ktorý RO, alebo demi-kolónu vlastní, a od neho si pár litrov vody kúpiť.

Inak fakt metódou pokus omyl, napr. nechať lúhovať hrsť rašeliny (napr. od Aquaexotic, SERA...) a spoľahnúť sa, že to bude fungovať.


Ak si si ale istý, že voda je nezávadná, vráť sa k tomu osmotickému šoku - ak niekomu tečie z vodovodu mäkká voda s pH pod 7, tak ryba znesie prechod do vývojovej kyslej bez toho, aby si chovateľ dokonca uvedomil, že sa "niečo môže stať"!!! Proste vyskúšaj to prilievanie vody!

Teraz ma napadá, hoci to nepoužívam, mohlo by teoreticky fungovať aj použiť do tej tvojej destilky pár kvapiek nejakého profesionélne vyrábaného prostriedku na úpravu akvarijnej vody, ak sa dobre pamätám, tam písali, že by to malo vyžrážať práve aj ťažké kovy. Nie som chemik, tak neviem na akom princípe to funguje... napr. Antistres, sera toxivec... Otázka je, čo to urobí s vodivosťou,

Ak chceš iný názor (čo je vždy na prospech veci), skús cez ss kontaktovať "styv"-a, on odchováva neonky, hoci už len pre svoju potrebu, ja mám z jeho tohoročného výteru kŕdlik teraz doma.
Predtým si pozri jeho príspevky tu, možno ťa oslovia.
Marian
---------------------------
Takže, viac už nemám čo dodať, iba marlboro1: Ak nezačneš riešiť tvoju "vývojovú vodu", tak nikdy nič nezistíš. Robil si ju z toho popisovaného destiláku, všakže? Ak si skúsil niečo z toho, čo som ti v dobrej viere radil, bolo by seriózne to tu aspoň popísať, lebo aj negatívna skúsenosť je lepšia ako žiadna, nemyslíš :?:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod marlboro1 » 03 Feb 2011 20:19 pm

Takže Steva som sa pytal on taku skusenost s vodou nemal...jeho SS...Rád, by som ti poradil, ale s týmto som nikdy nemal problém. V spoločenskom som mal odhadom Vodivosť- 150-200uS, pH- 7, teplotu 23-25. Vo vytieračke vodivosť 11-20 uS, pH rataj test tehlovočervená (neviem numero) tep. - 25-26st C takže asi tak...pokušal som sa rybku adaptovat v 1L flasi a prilievat vodu ako si mi radil ale ryba evidentne mala šok z vody tak som ju pomali vložil do velkeho akva....inač dnes som kupil v lekarni destilku tak skusim ešte tuuu...či fakt nieje problem v CU.... inač čo som odchoval tak skalare bez upravy vody cca 5r. dozadu a živorodky ale to snad asi každy.... s upravou vody sa prave teraz cca 2 mesiace zaoberam však každy raz začinal......preto hladam rady...dakujem.
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod Mariok » 03 Feb 2011 20:55 pm

marlboro1 napísal:....inač dnes som kupil v lekarni destilku tak skusim ešte tuuu...


No konečne nasadený dobrý kurz. :) Z lekárne je destilka zaručene nezávadná, robia sa z nej infúzie.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: čo zabija ryby

Odoslaťod marlboro1 » 03 Feb 2011 21:51 pm

Dakujem.Chcem mat 100% istotu ci je to v tej mojej destilke...
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.