105L akva a vzduchovaci motorcek



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

105L akva a vzduchovaci motorcek

Odoslaťod juvrik » 05 Feb 2011 13:11 pm

Zdravim tunajsie osadenstvo. V aprily 2010 som dostal 2 zlate rybky (carrasius auratus), doma som uz mal cervenu ciapocku zavojnatku a klasicku zavojnatku (z polskej farmy). Novoprichodzie ryby vsak prisli v gulatom akvarku a az teraz prednedavnom sa mi podarilo zohnat 105L akva (uz dlhsiu dobu sledujem, ze sa im tocia chvosty do jednej strany, ako stale plavaju len dookola). Na dno pojde klasika tmavy strk, vallisnerie, cryptocoryny pripadne dalsie nenarocne rastlinky, ktore pri tychto rybkach vydrzia cele a nebudu narocne... Z vlastneho pozorovania viem, ake su tieto ryby neporiadne. Chcem tam klasicky molitanovy filter vodorovne pri dne a tymto sa chcem spytat, aky minimalny prietok vzduchu by mal ten vzduchovaci motorcek mat.
juvrik
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Jún 2010 10:27 am

Reklama

Re: 105L akva a vzduchovaci motorcek

Odoslaťod dodofix » 05 Feb 2011 14:32 pm

mne sa zatial osvedcil motorcek sera air 275 R plus - ma dva vyvody (mozes ich spojit, alebo pouzivat oddelene) a plynulu regulaciu
bez problemov utiahne 1L biomolitan ... a pokial si upravis/vyrobis filter podla navodu v casopise akva c.18, tak navyse velmi slusne ucinny (je to bez vzduchovacieho kamienka)
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 105L akva a vzduchovaci motorcek

Odoslaťod Mariok » 05 Feb 2011 15:16 pm

Češi ich aj vyrábajú, sú to filtre so zvýšeným výkonom, len 1ks sa neoplatí brať pre predraženie poštovným a balným. Inak je to ten princíp, čo vyššie spomína dodofix. http://www.fytosel.cz/photogallery.php?photo_id=21

Klasický molitan nebrer, je nepraktický, lebo sa hneď zanesie, podstatne lepší je Bioakvacit, Filtren ...
A tiež neber klasický bublifuk s kamienkom - príliš rýchlo stráca výkon - zanesie sa kamienok, dokonca aj keď dáš bez kamienka, (len hadička) aj tam sa vytvára na jej ústí nejaká biologická upchávka, ktorá filter po čase zastaví a treba to odstrániť. Ten filter so zvýšeným výkonom by týmto neduhom trpieť nemal. Ale ešte to nemám odskúšané, takže to ber bez záruky.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.