zmena osvetlenia - zastaveny rast a riasy



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: zmena osvetlenia - zastaveny rast a riasy

Odoslaťod vladis » 09 Feb 2011 13:23 pm

chcem sa opýtať, mam 112 litrové akva a mam v ňom gupky a neonky. Rastú mi tam riasy a chcel by som vyskušať ho na tie 3 dni prikryť. Môžete mi to popísať trochu viac prosím, neuškodí to napríklad rybkám? Alebo mi poraďte niečo iné prosím. ďakujem
vladis
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Feb 2011 22:33 pm

Reklama

Re: zmena osvetlenia - zastaveny rast a riasy

Odoslaťod vladis » 09 Feb 2011 13:24 pm

chcem sa opýtať, mam 112 litrové akva a mam v ňom gupky a neonky. Rastú mi tam riasy a chcel by som vyskušať ho na tie 3 dni prikryť. Môžete mi to popísať trochu viac prosím, neuškodí to napríklad rybkám? Alebo mi poraďte niečo iné prosím. ďakujem
vladis
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Feb 2011 22:33 pm

Re: zmena osvetlenia - zastaveny rast a riasy

Odoslaťod Richard Tokušev » 09 Feb 2011 14:05 pm

Osobne by som hľadal príčinu rastu rias. V malej miere rastú každému a je to normálne.
Ak sa objavia vo väčšom množstve, tak je niekde chyba. Buď nevymieňaš pravidelne vodu, alebo vypínaš na noc filter a nastáva prebytok dusičnanov a dusitanov.
Možno chýbajú rychlorastúce rastliny typu hygrophila, Limnophilla, Rotala, Egeria....
Možno je príliš zásaditá voda.
Treba podrobnosti.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: zmena osvetlenia - zastaveny rast a riasy

Odoslaťod vladis » 10 Feb 2011 20:24 pm

ffilter mam FAN2 a na noc ho nevypínam, mam aj rýchlorastúce rastliny, ale ešte sa len rozrastaju, kedže mam akva niečo cez mesiac. Zásaditosť nemam ako odmerat, ale viem že ph je okolo 7. Ako často by ste mi radili menit vodu a koľko? ďakujem za radu
vladis
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Feb 2011 22:33 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.