nove akvarium smrdi



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

nove akvarium smrdi

Odoslaťod mihal306 » 11 Feb 2011 17:18 pm

ahojte mam uplne novozalozene akvarium 40x40x40 60l kamene aj strk som riadne prevaril v slanej vode zbytok veci ako umele rastliny a keramicke dekoracia poriadne premyl.
hned po dvoch dnoch som spravil chybu a nasadil tam troch rakov asi 5 cm dlhych.
po troch dnoch zacala voda dost kyslasto smrdiet.
filter tam je elektricky a bezi nonstop a doteraz bolo akvarium prekryte cele (dalsia chyba).
dnes som premil filter a vymenil cca 1/3vody a dal veko pri ktorom je pristup vzduchu k vodnej hladine.
je daka sanca ze sa to da dokopy tak nejak za pochodu? alebo musim zacat nanovo? (co moze byt problem lebo neviem co s rakmy)
zive rastliny tam nemam ani pomocne osvetlenie teplota vody 22-23
vzduchovanie bezi len cez den.
krmim ich tetra wafer mixom a mrkvou a podla mna stihanju jest vsetko co im tam hodim.
mihal306
 
Príspevky: 2
Založený: 11 Feb 2011 16:35 pm

Reklama

Re: nove akvarium smrdi

Odoslaťod lenin.sk » 11 Feb 2011 17:44 pm

Nič ine ma nenapada z čoho by ti mohla smrdet ta voda, jedine stej stravy tu mrkvu by som tam určite nedaval tie raky to nestihaju zjest aj ked ty to nevydiš určite tam niečo ostalo a kvasi ti to tam nechaj si akva dobra zabehnut daj tam JBL štart aby sa ti rozmnožili nitryfikačne bakterire ktore rozložia odpad a premenia ho na no3 potrebny pre rastliny. potom pomali pridavaj rastliny a ryby.Ked maš znameho akvaristu požiadaj ho ked bude čisťiť akva nech ťi vyžmicha fiter do tvojej vody.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: nove akvarium smrdi

Odoslaťod Milan666 » 11 Feb 2011 17:49 pm

Umelé rastliny daj von, na nich sa lepí sliz, ktorý smrdí. Keramiku von, ak by ti veľmi chýbala, nechaj si ju na neskôr až nebudú problémy. Pokiaľ ti ide filter non-stop, tak vzduchovanie vypni, je zbytočné, akurát viac miešajú vodu. 1/3 vody meň nadalej
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nove akvarium smrdi

Odoslaťod mihal306 » 11 Feb 2011 17:53 pm

keramiku potrebuju raci aby sa mali kde schovavat, oki sckusim dat prec tie rastliny
mihal306
 
Príspevky: 2
Založený: 11 Feb 2011 16:35 pm

Re: nove akvarium smrdi

Odoslaťod arowana » 11 Feb 2011 21:03 pm

mihal306 napísal:...umele rastliny a keramicke dekoracia poriadne premyl...

Nech žijú fenoly a iný chemický bordel. :D
Miesto keramiky im ponúkni prírodné korene, alebo škrupiny kokosových orechov a prikrmuj striedmejšie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.