Axelrodi akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod misQa_CULLEN » 03 Feb 2011 19:30 pm

zdravim TIBI už prišlo v utorok ... na obrázku môžte vidieť hadičku s kamienkom, ale bola by som veľmi rada keby ste mi poradili ako to zamaskovať chcem kúpiť cigaretový filter ale tá zelená hadička strašne svieti takže keby niekto poznal nejakú alternatívu. A TIBI mi bublinkuje dosť slabo skoro vôbec je ešte vo flaši len 3 dni, potom sa rozbehne???
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod Aquanaut » 03 Feb 2011 19:36 pm

všetko záleží od pozadia, ale dá sa samozrejme kúpiť aj transparentná - priesvitná hadička ako na infúziu ( pacienti by asi nechceli zelené hadičky :mrgreen: ) k tomu už len priesvitné alebo čierne nácucky - prísavky do ktorých hadičku zacvakneš, samozrejme je vhodné zamaskovať hadičku za filter alebo rastlinku :wink:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod misQa_CULLEN » 03 Feb 2011 19:38 pm

no pozadie mám čierne ... a teraz kde zoženiem priesvitnú hadičku a tie prísavky???? lebo v akvaristike to nemajú. :(
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod Aquanaut » 03 Feb 2011 19:58 pm

skúsiť baumax alebo hornbach no asi najlepšie bude zdravotnícke potreby :wink:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod misQa_CULLEN » 07 Feb 2011 18:17 pm

tak neska som bola v tých zdravotníckych potrebácha prísavky tam vôbec nemajú kde to ešte môžu mať?? nikde to nemôžem zohnat, plus pripájem dnešnú fotku akva :)
Prílohy
IMG_0718.JPG
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod Aquanaut » 08 Feb 2011 10:17 am

no prisavku asi v zdravotníckych potrebách určite nenájdeš :mrgreen: , myslel som na hadičky, poprípade flašky na infúziu k CO2 a pod..tie prísavky jedine v akva predajni, alebo objednať, lebo sa stále zídu na hocičo... skús nejakú internetovú stránku :wink:
akva máš pekné nech sa darí
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod misQa_CULLEN » 11 Feb 2011 15:54 pm

takze prísavky som zohnala v domácich potrebách :D uz mi hadicka nerobí nervy.... ale na hladine sa mi objavila taká benzínová škvrna čo s ňou z čoho môže byť???
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod misQa_CULLEN » 13 Feb 2011 19:05 pm

opäť sa hlásim benzínová škvrna zmizla, po tom ako som ju odsala ale mám iný problém na rastline sa mi objavila štetina. Teda myslím že je to štetina. Ako sa jej zbavím?? Pomôže SAE???
Prílohy
IMG_0719.JPG
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod Aquanaut » 13 Feb 2011 21:20 pm

o tomto je tu rozsiahla téma, tak všetko prospešné nájdeš aj tam :wink:
iba by som to prepisoval
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod camo » 13 Feb 2011 22:39 pm

Fotka je biedna, ale nevyzerá to ako štetina. Ak chceš štetinu, tak môžem poslať :idea: A problém bude zrejme v tom, že tam máš málo rastlín. SAE sú na to akvárium priveľké. Na začiatok by bolo dobre mať niečo rýchlo rastúce a nenáročné. Tie rastliny potom vysajú z vody prebytočné živiny ktoré môžu byť zdrojom rias(aspoň tak nejako som to pochopil). A ešte k tomu svetlu. Veľa závisí od toho, ako je orientované izba s akváriom. Ak na juh, tak silnejšie svetlo nebude myslím treba.
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod misQa_CULLEN » 14 Feb 2011 18:05 pm

no je to juh presne roh izby :) a čo to je je za riasu ja viem že fotky su zlé ale to je tým foťákom :( 7ročný :D veterán :)
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod misQa_CULLEN » 14 Feb 2011 18:41 pm

takže tú riasu som odtrhla od rastlinky a môžete vitieť na obrázku ako to vyzerá,je to taký zhluk chlpov zelenej farby pripevnený na liste velľmi ťažko sa odtrháva ............. mám prestať hnojiť??
Prílohy
IMG_0722.JPG
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Axelrodi akva

Odoslaťod camo » 14 Feb 2011 20:44 pm

mám prestať hnojiť??

Ja by som povedal, že HEJ.
Proste sa ti to tam hromadí, lebo sa to nemá ako zúžitkovať. Rastliny toľko nespotrebujú a 2 krevety nemajú šancu zlikvidovať riasy. Hnojivo ti poskytujú živočíchy a tak dávať tam ďalšie pokiaľ si si neni istá, že niečo chýba je nezmysel. Pred týmto postom som ti napísal, že treba viac rastlín. Viem, že existujú aj akvária bez rastlín, ale to nie sú podĺa mňa život-friendly akvária(v prírode to funguje inak). V akváriu sa ti totiž hromadia dusičnany, ktoré sú produktom metabolizmu živočíchov. Tie sú vo vysokých koncentráciách toxické. Preto treba meniť vodu... Treba si to zmerať. A to že sa živočíchy dokážu prispôsobiť niekedy aj extrémnym koncentráciám, to ja nepokladám za akvaristiku, ale za trápenie zvierat. Tu si prečítaj niečo o dusíku: http://issuu.com/salik/docs/akvarium04
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.