Čierne bodky na rybičkach ?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Čierne bodky na rybičkach ?

Odoslaťod HECTOR » 11 Feb 2011 14:43 pm

Zdravím vas pls poradte :-( mi mam 5 rybičiek v Akvarku a tri s nich majú na hornej časti tela pár malých čierných bodiek konkretne na jednej samičke živorodke duhovej a na samčekovy a smičke živordkach lesklých ale su to fakt maličke bodečky a maju ich prevažne na hornej časti tela + plávaju často aj pri skle kde su bublinky a niekedy prudko hore - dole neviem ale či aj toto ma s s tím niečo spoločne teda , je to krupička ? a občas sa obtiera niaka s nich o štrk ale to minimalne , niekde som čital že krupička su biele bodky a oni maju čierne , v akva mam 25,26 stupnovu vodu , filter beži den aj noc a je zapnute aj vzduchovanie , svetlo cca 5 hodin denne , krmenie rano poobede menšia davka a večer... :-(
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Čierne bodky na rybičkach ?

Odoslaťod HECTOR » 14 Feb 2011 21:30 pm

lol to tu nikto nevie či to je niaka choroba alebo ne ? male čierne bodečky s hornej časti rybky , inak rybka je čula ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Čierne bodky na rybičkach ?

Odoslaťod maxxx01 » 14 Feb 2011 21:36 pm

O chorobe s čiernymi bodkami som ešte nepočul a nečítal. Nie je to len pigment? Keby si sem zavesil fotku, ale zreteľnú, myslím že by bolo všetko jasné.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Čierne bodky na rybičkach ?

Odoslaťod HECTOR » 14 Feb 2011 21:59 pm

no skusim sem dat aj fotku ked budem čistit akvarko ono konkretne mam živorodky duhove a živorodky leskle tie mam dve a len tie maju take čierne male bodečky na vrchu tela a zda sa mi ako keby mali trošku vačšie oči ... len oni dve živorodky duhove vyzeraju byt uplne v pohode ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Čierne bodky na rybičkach ?

Odoslaťod Adam Pochyba » 28 Sep 2011 14:25 pm

Ja mam tiez takyto problem moj cichlida ma tiez problem z ciernymi bodkami ale ma ich skoro vsade este som nic podobne nevidel ,
sprava sa utiahnuto ako pred zdochnutim neviem co to moze bi lebo vecer som nic nepozoroval a po obede som ich objavil .
Privitam vsetky rady . dakujem :dead:
Adam Pochyba
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Sep 2011 14:19 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.