Barbus tetrazona green [mrenka machova]



Všetko okolo akvarijných rýb

Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod mixmiso » 10 Feb 2010 19:00 pm

zdravym moze mi niekto pomoct ??? preco mi Mrenka machová (Barbus tetrazona green) okusuje Sumceka albína -( Corydoras aeneus - albin) uz nema skoro nic z jeho plutiev :( a nevem co mam robit ci ho mam neako oddelit od ostatnych rybiek alebo ci mam davat viac krmiva aby neboli podrazdene tie mrenky :) nevem prosm o radu dik :)
Obrázok používateľa
mixmiso
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 30 Nov 2009 18:57 pm

Reklama

Re: mrenky machove

Odoslaťod Barbora =) » 10 Feb 2010 19:46 pm

Ak je to dlhoplutvá forma, môže to byť spôsobené tým. Mrenky sú agresívne aj vtedy, keď je ich málo - odporúča sa chovať 8-12 kusov.
Ďalšie otázky píš do tejto témy: mrenka-stvorpruha-t1130.html?hilit=barbus%20tetrazona :wink:
Túto tému admin zamkne.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod dan.k.7 » 13 Feb 2010 18:09 pm

Ta mrenka za to nemoze, má to v povahe, musis si vybrat medzi mrenkou a sumcekom. :dead: Skontroluj ostatne ryby s dlhymi plutvami, ak ich maju obhryzene mrenku presun do inej nedrze. :oops:
dan.k.7
 
Príspevky: 5
Založený: 13 Feb 2010 17:53 pm

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod Kanik » 28 Sep 2010 17:25 pm

ZDravim, chcel by som sa spýtať: zakladám new akva 60l kocka ... Či je vhodné tam dať mrenky machové ... Iba čisto mrenky nič iné ... bude im stačiť 60 l?
Kanik
 
Príspevky: 114
Obrázky: 4
Založený: 20 Feb 2010 13:45 pm

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod lori_KS » 29 Sep 2010 21:01 pm

dat ich tam mozes, ale to je minimum podla mna, su to zive rybky ktore plavu hore dole po akva. Ja ich mam 4 plus dve klasicke nie zelenu formu, v 100L vody, su vzdy spolu, bojovnica ktora ma dlhe plutvy, si ju vobec nevsimaju. Nastasie jej plutvy nechaju :P a bacha na prerybnenie....oni ti pekne narastu 5cm aj viac. Pruhovane sa pačili priatelke tak mi ich kupila ako dar :P tak som musel dokupiť ja dalsie :D ale aj vo dvojici boli OK, ale to nie je pravidlo. Skus radsej tetry neonove. Skor by som ich nedaval kezde pises ze kocka. bude asi kratsie podla toho.
Obrázok používateľa
lori_KS
 
Príspevky: 11
Založený: 28 Sep 2010 09:20 am
Bydlisko: Moldava nad Bodvou

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod Kanik » 29 Sep 2010 21:22 pm

akvarko je 40x40x40 :D no neviem no
Kanik
 
Príspevky: 114
Obrázky: 4
Založený: 20 Feb 2010 13:45 pm

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod lori_KS » 29 Sep 2010 21:26 pm

no to bude malo urcite, radsej potom by som na tvojom mieste šiel do tetier neonovych....tie nesu take narocne ako neonky cervene...pri tomto nezabudaj na tmave dno, je to pre nich lepsie, a vela rastlin, tiez dobru filtraciu.
Obrázok používateľa
lori_KS
 
Príspevky: 11
Založený: 28 Sep 2010 09:20 am
Bydlisko: Moldava nad Bodvou

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod Kanik » 29 Sep 2010 21:37 pm

no práveže ja chcem dno resp už mám prichistane dno svelte teda hendy piesok ... neviem si vybrať kurnik .. teraz som čítal že chlapik mal mrenky v 50l akva tak ja nevem ... aj na rybycke.net pišu že 60l min ... ja mám 64 :D hh ale fakt neviem no :( neonky nechcem mám gupky to my stači :D hh chcel by som niečo ine ...
Kanik
 
Príspevky: 114
Obrázky: 4
Založený: 20 Feb 2010 13:45 pm

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod tritrek » 16 Feb 2011 16:32 pm

Ja ich mám 6ks no a u týchto rýb je vidno ukážkovo, čo je to húfovitá ryba. To neni häf, to je gang :) Úradujú v akva, ako keby to bolo len ich, pekne furt pokope. Veľmi zaujímavé je sledovať ich, ako plávajú, tak po kúskoch po jednom, ale predsa spolu. Nádherné ryby!
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod TTjopo » 01 Mar 2013 23:42 pm

Trosku mozno ozivim tuto temu.Mam tieto rybky uz cca 2r.Su krasne odrastene pekne sfarbene bezproblemove.Nahanaju sa len medzi sebou kedze ich je v akva 12.Akva 360l bruto.Ostane druhy si nevsimaju .
Teraz k veci.Rad by som vedel co potrebuju tieto rybky k rozmnozovaniu.Je mi jasne ze samceka a samicku :)
Myslim nejake speci podmienky alebo ja nevie. Ake parametre vody by mali mat.Je mozne ze ked ich mam v spolocenskom akva ze sa aj vytru no ikry pozeru bud oni same po pripade ostatna osadka?Byvam v TT mame dost tvrdu vodu moze byt aj to problem? Neviem
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod Jozef I. » 04 Mar 2013 21:53 pm

Ahojte. mám 12ks tychto rybiek a v poslednom case registrujem zmenu ich spravania,,, vizerá to ako by sa bali svetla, lebo akonahle sa rozsvieti svetlo v akva, poschovavaju sa medzi rastlinky a pod koreň kde sa držia husto po kope. keď zhasnem pomaly vyliezaju a pak už behaju po celok akva. iné zmeny spravania som si nevšimol, su to čiperne živé rybky.

Cim to moze byt? Stres, nekvalitná voda?
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod TTjopo » 04 Mar 2013 22:34 pm

Ja mam v akva pomerne dost svetla sam si videl ale taketo spravanie som si nikdy nevsimol.Zive su a nebojacne pocas celeho dna.Tak pochybujem ze to bude svetlom ale cim to bude netusim.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod Mariok » 05 Mar 2013 00:25 am

Jozef I. napísal:Ahojte. mám 12ks tychto rybiek a v poslednom case registrujem zmenu ich spravania,,, vizerá to ako by sa bali svetla, lebo akonahle sa rozsvieti svetlo v akva, poschovavaju sa medzi rastlinky a pod koreň kde sa držia husto po kope. keď zhasnem pomaly vyliezaju a pak už behaju po celok akva. iné zmeny spravania som si nevšimol, su to čiperne živé rybky.

Cim to moze byt? Stres, nekvalitná voda?


Nemám ich, ale myslím, že uvažuješ správnym smerom. Vymeň im tak 80% vody a dostaneš odpoveď do 24 h. :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Barbus tetrazona green [mrenka machova]

Odoslaťod davidgilmour » 25 Mar 2014 15:09 pm

zdravím, čo sa týka spolužiatia mrenky machovej a krevetiek, má niekto skúsenosti?

Niektorí akvaristi vravia že krevetky žerú aj neonky a pod. aj ked ja som si to u seba nevšimol, mám asi 200krevetiek. Resp. mám dosť machu kde sa mladé krevetky môžu schovať a na väčšie kusy si neonky, backmoly a razborky netrufaju.
davidgilmour
 
Príspevky: 77
Obrázky: 13
Založený: 30 Dec 2011 22:39 pm

Mrenka machova

Odoslaťod Mnemosynne » 27 Mar 2015 17:34 pm

Dobrý deň, chcem sa spytat jednu vec . Samicku mrenky machovej mam uz dosť zagullatenu . Tak som ju vylovil do mensieho akva. Ale ja vobec netušim, ktori samec k nej patrí. Mam 5 samcov a 5 samic. Mozem vytiahnut hocijakeho ? Nemam pocit ze by nejak nápadito vytvarali páry.
Dakujem
Mnemosynne
 
Príspevky: 2
Založený: 12 Dec 2014 08:08 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.