JBL Cristal e900



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

JBL Cristal e900

Odoslaťod havko » 16 Feb 2011 19:46 pm

Ahojte.Potreboval by som poradiť ohľadne filrácie.Svoje akvarko som zakladal v decembri,je 240 litrové.(malawi)Filter je externý JBL Cristal e 900.Dlhodobo mám s čistotou vody problém.Snažil som sa to vyriešiť pridaním filtračnej vaty do horného koša filtra.No za krátky čas sa vata zašpiní a musím ju opakovane meniť.Neviem v čom to môže byť..rozmýšľal som aj,že problém môže byť v tom,že molitany v spodných košoch majú moc veľkú zrnitosť a prepúšťajú veľa drobných nečistôt,ktoré potom idú priamo do filtračnej vaty a tá sa rýchlo zanesie.Potom sa mi ešte nezdá netesnosť košíkov,keď ich vložím do filtra tak po stranách je asi 0.5 cm medzera.Čítal som tu na fóre jedného chalana,ktorý to vyriešil tak,že nedal tam košíky s molitanmi,ale iba čisto molitany s jemnejšou zrnitosťou,ktoré lepšie doliahali k stenám filtru.Dnes som objednal u jedného chalana biomolitan omnoho jemnejšej zrnitosti tak čakám kým dojde.Aký máte vy na to názor.Díky
havko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 19 Nov 2006 17:57 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Reklama

Re: JBL Cristal e900

Odoslaťod starosta382 » 16 Feb 2011 21:04 pm

to nieje dobry napad medzery po bokoch kosikov su na to aby voda pretiekla na spodok filtra a potom zo spodu nahor cez filtracne media ked das kose prec tak ti bude filtrovat len vrchna cast filtra
starosta382
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 31 Jan 2010 15:13 pm

Re: JBL Cristal e900

Odoslaťod starosta382 » 16 Feb 2011 21:09 pm

este som zabudol spodny kos mam keramicke valceky 2-kos mam molitan zrnitost 20 3-kos mam molitan zr:30 a vo vrcnom mam zr:45
starosta382
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 31 Jan 2010 15:13 pm

Re: JBL Cristal e900

Odoslaťod lenin.sk » 17 Feb 2011 13:32 pm

No mam tanto isty filter zhruba asi 2mesiace a všetko je ok.Moc nešpekuluj stym molitanom každy ma svoju funkciu.Vrchny zachytava veškere nečistoty. dalšie dva su na biologicku rovnovahu,v tychto bio molitanoch sa usidlia nitrfikačne bakterie ktora premienaju odpad z NH3 na NO2 a potom na užitoče NO3 ktore su potrebne pre rastliny.v tvojom pripade( malawi bez rastlin) doporučujem častejšiu vymenu vody.Tie valčeky zeolit je na usmernenie prudu vody vo filtry.Skus si poriadne prečitat priručku k filtru su tam media ktore ti pomožu odstranin nevyužite nadbytočné NO2,NO3 ktore sposobuju zakal.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.