TERCOVEC : prosim o pomoc



Akvarijné ryby - choroby, liečba

TERCOVEC : prosim o pomoc

Odoslaťod philipt » 17 Feb 2011 18:26 pm

Prosim Vas poradte mi niekto s identifikaciou choroby ktoru tu popisem... Tercovce mi akokeby zo dna na den stmavli az do skoro ciernej farby. Dva najvacsie to schytali najviac, jeden sa este drzi ale ten druhy uz plava malatne a hlavne stale hlavou dole, jeho pohyb sa odvija skor od toho ako prudi voda. Uz ho aj chytnem rukou, tak mam pocit ze bude po nom. plutvy vyzerali normalne, len ich teraz maju velmi jemno roztrapkane, nezeru uz tri dni, prestali jest zo dna na den naozaj. Jeden den sa sli roztrnut za potravou a zrazu nic. Vykaly mali celkom normalne len sa mi zdalo pri jednom pozorovani akokeby to z jedneho raz tak vystrelilo. Inak pravidelne sa mi otieraju o listy Anubiasov v akva. Tieto dva som oddelil do karantencky zatial, mal som podozrenie na bicikovce, lebo maju splasnute bruska, plutvy stiahnute, krmil som asi dva tyzdne mrazenym hovadzim srdcom so spenatom, ziabronozkami, + tetra diskus granulami a sem tam vlockami. Mam 225 l trigon 5 ks tyrkysakov a 2 prisavnikov ktori maju mimochodom plutvy takisto roztrapkane. Panciernicky (Panda) sa mi zacali otierat prezmenu o strk., kvalita vody je dobra, pravidelne pustam raz za mesiac UV lampu a filter Fluval 305 cistim cyklicky cca 14 dni + dolievam Biofilter od Dajany.(zacnem s nitrivcom) Pred 2 mesiacmi som liecil entizolom uspesne biele vykaly.
Velke spolocne akva uz skusam liecit Entizolom,3 den ale zatial sa ich stav privelmi nezlepsil, trsku zacinaju do seba pozdubovat ako pred tym ale to len trochu. Minula liecba uz prebiehala po druhom dni uspesnejsie, tak predpokladam ze asi Entizol nezaberie a nebude uziotok. Som jediny kto ma tercovce siroko daleko, tak mi nikto neporadi. Mam doma lieciva: Entizol, Sera:tremazol, flagellol, nematol....zatial níc ine.
PROSIM O RADU.
philipt
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Nov 2010 16:10 pm

Reklama

Re: TERCOVEC : prosim o pomoc

Odoslaťod philipt » 17 Feb 2011 19:08 pm

chcel som doplnit kedze foto neni, ze doteraz ti dvaja boli najsilnejsi v akva a najviac vydrzali a zrazu ich nejaka pliaga ide zobrat.
Dychanie maju teraz celkom pravidelne ani rychle ani pomale, len ten jeden vobec sa nesnazi udrzat normalnu rovnovahu a je stale hlavou dole a malatne plava,
Pred tym ako som odlovil tych dvoch boli vsetci tercaci spolu v jednom rohu a sem tam sa premiestnili do druheho, boli viac plache, az kym plachost neustupila a dychanie bolo uplne pomale, vtedy boli terce uplne tmave. Oci mal jeden silno zakalene ostatne len troska.
Tym dvom som dal do karantencky Flagellol, ten jeden co plave dole hlavou, ma oci bez zakalu ale tu rovnovahu nedrzi. Stale je mimo. Pricom sa mi zdal pred vlozenim do karantencky lepsi ako ten druhy co mal oci zakalene az do cierna.
philipt
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Nov 2010 16:10 pm

Re: TERCOVEC : prosim o pomoc

Odoslaťod kubko82 » 17 Feb 2011 19:20 pm

To co popisujes je riadna katastrofa.Chory tercovec dava na javo ovela skor ze nieco nieje v poriadku.Nemas nahodou studenu vodu?Ani parametre vody si neuviedol.Dobra voda je siroky pojem.Ale u mna ked toto nastalo tak chore kusy isli na druhy svet.Skus im riadne zakurit aj na 33°C ak utiahne ohrievac.Ja Ti zatial viac neviem poradit.
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: TERCOVEC : prosim o pomoc

Odoslaťod philipt » 17 Feb 2011 20:22 pm

Uvedomujem si ze nemam merace napr. na vodivost, ale co o vode viem je toto: meriam pravidelne Ph 7,0, tvrdost 6-7, teplota stala 29-30°C, teraz som uz zvysoval na 32 °C.. Jedine by som este spomenul ze v jeden den som vybral velmi prerastenu Valisneriu giganteu, ktora mi dost odhnivala, tak som ju dal prec a na druhy den uz boli terce tmave.. ze by zvysene NO?.ale tomu moc vyznam nedavam kedze tuto rastlinku som tam mal cca 3 tyzdne a neslo jej to... a pred tym sa tercom darilo fajn...
philipt
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Nov 2010 16:10 pm

Re: TERCOVEC : prosim o pomoc

Odoslaťod kubko82 » 17 Feb 2011 20:35 pm

Zmerat NO by nebolo od veci.A teraz len liecis alebo si robil aj vymenu vody?A ked odkalujes nebubla Ti dno?Ked slabo odkalujes tak sa tam tvori NO.Ja by som im vymenil 50% vody.A okyslicuj.No ja ked som mal takto ztmavnute ryby tak sa uz nevratili do povodnej farby.Vela zdaru prajem
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: TERCOVEC : prosim o pomoc

Odoslaťod philipt » 17 Feb 2011 20:55 pm

NO- to budes mat urcite pravdu.Pri odkalovani mi dno nebubla... snazim sa odkalovat co najlepsie, 1 krat za 4-5 dni pricom menim cca 20% vody. vodu dolievam 1-2 dni odstatu, temperovanu na 27 °C. Na okyslicenie pouzivam Eheim strojcek 24h/7 cez vzduchovu clonu.
Liecim dnes 3 den . Pred liecbou som vymenil cca 1/3 vody a odkalil, zajtra sa chystam znovu.. vymenim teda 50 %.
philipt
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Nov 2010 16:10 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.