pls pomoc uhynuli my dve rybky ..



Akvarijné ryby - choroby, liečba

pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod HECTOR » 17 Feb 2011 21:13 pm

prosim neviete mi poradit prečo mi uhynuli dve rybky ? mal som v akva 5 rybičiek + jeden prisavnik 3 živorodky duhove a 2 živorodky leskle a uhynul my samček a samička živorodiek duhových boli take menšie velkostou od oastatných samička mala ako keby poohryzanu plutvu zadnu a samček mal tie plutvy take niake zošuverene , oastatne rybičky vyzeraju v pohode ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod palo9167 » 17 Feb 2011 21:33 pm

HECTOR napísal:prosim neviete mi poradit prečo mi uhynuli dve rybky ? mal som v akva 5 rybičiek + jeden prisavnik 3 živorodky duhove a 2 živorodky leskle a uhynul my samček a samička živorodiek duhových boli take menšie velkostou od oastatných samička mala ako keby poohryzanu plutvu zadnu a samček mal tie plutvy take niake zošuverene , oastatne rybičky vyzeraju v pohode ...


A zrejma niesu posledne, pretoze ako som si pozrel tvoje prispevky tak zabehnutie akva ti vela nevravi :!:
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod arowana » 17 Feb 2011 21:48 pm

HECTOR napísal:prosim neviete mi poradit prečo mi uhynuli dve rybky ?...


Pri podobných tématoch, mám aj ja chuť radšej umrieť... :( :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod Richard Tokušev » 17 Feb 2011 21:53 pm

presne.
Už ma nebaví stále ťahať informácie, v akej sú vode, aký filter a pod.
Nakoniec vysvitne, že ich chová v guli a sme doma.

Milý hector.
Takých témat je tu až až. Trocha sa ponamáhaj a hľadaj.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod HECTOR » 17 Feb 2011 22:21 pm

Vobec ich nechovam v guli mam normalne akvarium 20L ale zajtra sa chystam kupit 60L ine ryby nejavia žiadne zle znamky niečoho , teplota vody 25 stupnov , vodu čistim raz za tyžden a pol , tak že niečo menej ako štvrtku odčerpam a 2,3 dni odstatu vodu dolejem , filter vo vode mam aj rastliny ale tie sa chystam ešte niake dokupit do noveho akva potom ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod palo9167 » 17 Feb 2011 22:37 pm

HECTOR napísal:Vobec ich nechovam v guli mam normalne akvarium 20L ale zajtra sa chystam kupit 60L ine ryby nejavia žiadne zle znamky niečoho , teplota vody 25 stupnov , vodu čistim raz za tyžden a pol , tak že niečo menej ako štvrtku odčerpam a 2,3 dni odstatu vodu dolejem , filter vo vode mam aj rastliny ale tie sa chystam ešte niake dokupit do noveho akva potom ...


Mas nove akvarko aspon podla tvojich prispevkov.
Nenechal si ho zabehnut :!: vodu menis po tyzdni a pol :!: mas tan natrepany vapenec :!: minimum rastlin :!: a bohvie co este
Inac to skoncit s tymi rybami ani nemohlo . A cudoval by som sa keby to skoncilo len pri nich

edit:
Na noc filter vypinam ...... :!:
Krmis ich 3 krat denne :!: ( to snad nemyslis vazne :roll: )
Naposledy upravil palo9167 dňa 17 Feb 2011 22:52 pm, celkovo upravené 2 krát.
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod Dedo » 17 Feb 2011 22:38 pm

Hector, len kľud!!! Všetko sa musíš naučiť a odskúšať, rátaj s tým, že ešte veľa takých neznámych situácií zažiješ. Takých uplakancov je tu plno, nič si nenaštudujú, hneď idú na web a kričia o pomoc. Preto sa plne stotožňujem s názorom "arowana" , "Richarda" a "palo9167". Aspoň základy akvaristiky si prečítaj a potom začínaj s chovom rybičiek, ináč iba potvrdíš slova "palo9167".
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod HECTOR » 17 Feb 2011 23:08 pm

palo ... a aj ostatný som začiatočnik čital som si všelikde niake veci , to že mam tam v profile napisane že na noc vypinam filter neni pravda vtedy som to robil prve dva dni odvetdy je stale zapnuty a na noc len trochu stlmeny , v čom je zlý vápenec v akvariu ? , čital som všelikde že vodu menia po tyždni max po dvoch , samozrejme ne celu neviem ako si to ty pochopil , krmim ich 3x denne rano o 8:00 , poobede o 14:00 menšia davnka a na večer o 9tej a raz do týždna nekrmim je to zle ? a dedo nejsom uplakanec :D len sa pýtam čo by poradili skusenejší a berem si tie rady k srdcu , čo sa týka ešte tých rastliniek ake by ste mi poradili do akva do toho noveho čo budem mat ? diky !! a palo ešte to akva neni nove boli už v nom kedyisi rybičky , pred tím som ho poumyval a vyčistil a bola v nom čisto len voda a rastlinky asi 4 dni a potom tam prišli rybičky ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod HECTOR » 17 Feb 2011 23:16 pm

A ešte sa chcem opýtat mal som v akvarku jednu tehotnu rybičku a vyšlo s nej asi 20 mladých som ich odchitil do sietky a mam ich zatial v takej vačšej plastovej porodničke , krmim ich žradlom pre potery takým praškom po určitom čase ich chcem potom presunut do toho menšieho akvaria čo mám v podstate teraz potrebuju tam mat aj oni rastilny ? bo ich tam v podstate chcem mat iba kym trochu nevyrastu , potom ich chcem pridat do toho vačšieho akva ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod palo9167 » 17 Feb 2011 23:27 pm

HECTOR napísal:palo ... a aj ostatný som začiatočnik čital som si všelikde niake veci , to že mam tam v profile napisane že na noc vypinam filter neni pravda vtedy som to robil prve dva dni odvetdy je stale zapnuty a na noc len trochu stlmeny , v čom je zlý vápenec v akvariu ? , čital som všelikde že vodu menia po tyždni max po dvoch , samozrejme ne celu neviem ako si to ty pochopil , krmim ich 3x denne rano o 8:00 , poobede o 14:00 menšia davnka a na večer o 9tej a raz do týždna nekrmim je to zle ? a dedo nejsom uplakanec :D len sa pýtam čo by poradili skusenejší a berem si tie rady k srdcu , čo sa týka ešte tých rastliniek ake by ste mi poradili do akva do toho noveho čo budem mat ? diky !! a palo ešte to akva neni nove boli už v nom kedyisi rybičky , pred tím som ho poumyval a vyčistil a bola v nom čisto len voda a rastlinky asi 4 dni a potom tam prišli rybičky ...


1.mal si nechat akva zabehnut asi 3tyzdne nie 4dni a skoro bez rastlin
2.Vapenec stvrduje vodu(v akva nema co robit)
3.Strasne malo rastlin(da sa vsak aj bez nich, ale nie uplny zaciatocnik)
4.ak si nezabehol akva a narval tam ryby,mas tam urcite nadbytok NO2 a NO3
5.Z dovodu 1,3 a 4 nemenim vodu raz za tyzdena a pol ale tak kazde 2-3dni
6.naco stlmujes filter?
7.Krmenie 3krat denne.Si ty ale srandista :lol: .1krat denne staci.Ak uz fakt musis tak 2krat je uz max.max a pomaly sa zacinam zamyslat nad sebou ci nebudu vhodnejsie z vypasenia na zakalacku
8.To ze tam dakedy pred obrazne 100rokmi boli ryby neznamena uplne nic ak bolo vypustene a nasuchu
9.studuj,studuj a este raz studuj toto forum , lebo doteraz si zrejme asi toho vela nenacital :pivo:
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod HECTOR » 17 Feb 2011 23:41 pm

palo9167 napísal:
HECTOR napísal:palo ... a aj ostatný som začiatočnik čital som si všelikde niake veci , to že mam tam v profile napisane že na noc vypinam filter neni pravda vtedy som to robil prve dva dni odvetdy je stale zapnuty a na noc len trochu stlmeny , v čom je zlý vápenec v akvariu ? , čital som všelikde že vodu menia po tyždni max po dvoch , samozrejme ne celu neviem ako si to ty pochopil , krmim ich 3x denne rano o 8:00 , poobede o 14:00 menšia davnka a na večer o 9tej a raz do týždna nekrmim je to zle ? a dedo nejsom uplakanec :D len sa pýtam čo by poradili skusenejší a berem si tie rady k srdcu , čo sa týka ešte tých rastliniek ake by ste mi poradili do akva do toho noveho čo budem mat ? diky !! a palo ešte to akva neni nove boli už v nom kedyisi rybičky , pred tím som ho poumyval a vyčistil a bola v nom čisto len voda a rastlinky asi 4 dni a potom tam prišli rybičky ...


1.mal si nechat akva zabehnut asi 3tyzdne nie 4dni a skoro bez rastlin
2.Vapenec stvrduje vodu(v akva nema co robit)
3.Strasne malo rastlin(da sa vsak aj bez nich, ale nie uplny zaciatocnik)
4.ak si nezabehol akva a narval tam ryby,mas tam urcite nadbytok NO2 a NO3
5.Z dovodu 1,3 a 4 nemenim vodu raz za tyzdena a pol ale tak kazde 2-3dni
6.naco stlmujes filter?
7.Krmenie 3krat denne.Si ty ale srandista :lol: .1krat denne staci.Ak uz fakt musis tak 2krat je uz max.max a pomaly sa zacinam zamyslat nad sebou ci nebudu vhodnejsie z vypasenia na zakalacku
8.studuj,studuj a este raz studuj toto forum , lebo doteraz si zrejme asi toho vela nenacital :pivo:


2. prečo potom ten vapenec predavaju a akva. potrebach ked neni vhodny, tomu nechapem hm ...
3. ake rastilny mam dokupit ? a mam ich nehat v tom košičku ako su predávane ? a tak vložit do akva ?
6.filter stlmujem aby som mohol kludne spat :D
7. ok budem krmit 1x denne ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod palo9167 » 17 Feb 2011 23:56 pm

HECTOR napísal:
2. prečo potom ten vapenec predavaju a akva. potrebach ked neni vhodny, tomu nechapem hm ...
3. ake rastilny mam dokupit ? a mam ich nehat v tom košičku ako su predávane ? a tak vložit do akva ?
6.filter stlmujem aby som mohol kludne spat :D
7. ok budem krmit 1x denne ...


2.Aby si sa cudoval a cumel na neho.Ono to ma vyznam pri rybach a akvariach ale nie takych ako mas ty.Ak chces vediet akych tak nastuduj
3.Rastliny skus pohladat.Trochu usilia nezaskodi.Je ich az az
http://rybicky.net/atlasrostlin/latinsky/
pripadne tu na fore

Potvrdzujes mi stale viac ze si toho vela neprecital, teda ak vobec nieco :!:
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod Mariok » 18 Feb 2011 00:00 am

č.4 Dusík v akváriu http://klub.akva.sk/akvarium.php
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod jiri sajar » 18 Feb 2011 09:55 am

HECTOR napísal:prosim neviete mi poradit prečo mi uhynuli dve rybky ? mal som v akva 5 rybičiek + jeden prisavnik 3 živorodky duhove a 2 živorodky leskle a uhynul my samček a samička živorodiek duhových boli take menšie velkostou od oastatných samička mala ako keby poohryzanu plutvu zadnu a samček mal tie plutvy take niake zošuverene , oastatne rybičky vyzeraju v pohode ...


začína to tu byť nákazlivé .... pre to si dovoľujem opýtať sa širokej čitateľskej verejnosti:
Mám niečo s rukou, neviete čo by to mohlo byť?!?
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod palo9167 » 18 Feb 2011 10:44 am

jiri sajar napísal:
HECTOR napísal:prosim neviete mi poradit prečo mi uhynuli dve rybky ? mal som v akva 5 rybičiek + jeden prisavnik 3 živorodky duhove a 2 živorodky leskle a uhynul my samček a samička živorodiek duhových boli take menšie velkostou od oastatných samička mala ako keby poohryzanu plutvu zadnu a samček mal tie plutvy take niake zošuverene , oastatne rybičky vyzeraju v pohode ...


začína to tu byť nákazlivé .... pre to si dovoľujem opýtať sa širokej čitateľskej verejnosti:
Mám niečo s rukou, neviete čo by to mohlo byť?!?


Nevieme ale amputacia to riesi :lol:
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod jiri sajar » 18 Feb 2011 11:19 am

:lol: :mrgreen: :o
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: pls pomoc uhynuli my dve rybky ..

Odoslaťod martin_s » 18 Feb 2011 12:29 pm

HECTOR napísal:palo ... a aj ostatný som začiatočnik čital som si všelikde niake veci , ...
Prave v tom je ten problem ze si cital niake (teda asi ziadne alebo takmer ziadne). Keby si cital nejake tak vies minimalne to, ze nemozes porovnavat frekvenciu vymeny vody napr. 100l akva, ktore je husto osadene rastlinami a s rybami, ktore neprodukuju vela odpadu a tvojho 20l minicka (ano, 20l akva je mini :idea: ) so zivorodkami.
Odporucam ti pouzit search.php a vyhladat si temy o zakladani akvaria a dusiku v akvariu + dalsie zakladne informacie o akvaristike.

HECTOR napísal:...to akva neni nove boli už v nom kedyisi rybičky , pred tím som ho poumyval a vyčistil a bola v nom čisto len voda a rastlinky asi 4 dni a potom tam prišli rybičky ...
Nove neznamena v tomto pripade novo zlepene, novo kupene, ale novo zalozene, cize nezabehnute. A zabeh netrva 4 dni ale cca 4 tyzdne (resp. 3-4 tyzdne), pricom tento casovy udaj je iba orientacny a v skutocnosti zabeh trva dovtedy kym v akvariu nenastane urcita biologicka rovnovaha.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.