Lavove kamene



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Lavove kamene

Odoslaťod Giftzahn » 23 Feb 2008 09:46 am

jj,svata pravda, podvadzanie nikam nevedie tym urcite odchodnikov neprinutime aby mali dobre ceny. a robit si problemy koli 95,- SKK no eeeee :twisted:

pokial tu l avu maju v Hornbachu za 95,-, 100,- SKK za kus tak proste nekup, ak bude malo ludi kupovat su dve moznosti bud lavu predavat nebudu alebo pojdu cenou dole.Predpokladam ze sa stane to druhe nakolko ak nebudu mat vhodny sortiment tak nebudu ani zakaznici :) .okrem toho uz o par mesiacov bude euro aj u nas, a potom to pride... rovnaka mena takze si mozes porovnat lahko a rychlo ceny u nas a inde..ze budu zle, ze budu ceny zvysovat, nevadi kupis v rakusku,nemecku,anglicku,polsku, madarsku atd.

je tu moznost skocit si nazbierat, ale tu nema kazdy.a mimochodom ja som rad po celom pracovnom tyzdny ze cez weekend "pozbieram vlastne kosti" a dopravim ich do Tesca na nakup :cry: resp. v BA tak "nazbieras" akurat chripku :cry:

Problem nasich "podnikatelov" je ten ze chcu zbohatnut za mesiac, a za dva sup na Bhamy a dokonca zivota nepohnut prstom...a tomu zodpoveda ich spravanie,pristup k zakaznikovi a ceny v neposlednej rade :evil: samozrejme najdes aj inich len treba hladat :roll:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Lavove kamene

Odoslaťod tonket » 23 Feb 2008 17:07 pm

Giftzahn napísal:
...Problem nasich "podnikatelov" je ten ze chcu zbohatnut za mesiac, a za dva sup na Bhamy a dokonca zivota nepohnut prstom...a tomu zodpoveda ich spravanie,pristup k zakaznikovi a ceny v neposlednej rade :evil: samozrejme najdes aj inich len treba hladat :roll:


Take obchody ale odhalis velmi rychlo, lebo postoj predavajuceho ti to povie hned pri par vetach :twisted: ... a aspon ja musim mat dost dobry dovod vkrocit zasa do takeho obchodu.

mozno sa musime ucit pracovat aj ked z toho hned nemame uzitok a mat vedomie, ze praca je to, co slachti cloveka a je dobre, ked clovek pracuje. Len pripomeniem staru pravdu, ze vsade su ludia rovnaki a toto nie je problem slovenska, ale ludi :|
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lavove kamene

Odoslaťod VLADY » 23 Feb 2008 19:49 pm

ts.jethro napísal:ja si v prvom rade myslim,ze ubohe jednanie je ked obchodnik nakupi nieco za 50 a predava to za 100.niekedy aj viac.a jedina jeho robota je,ze to vylozi z auta a polozi do police...keby nebol tovar predrazeny nemuseli by ludia spekulovat ako usetrit...alebo sa mylim?

Je to relatívne v podstate sa aj môžeš mýliť ale aj nemusíš lebo : tušíš aké sú náklady na obchod ak ho máš na normálnom mieste ( nie niekde v prenajatej bývalej kočíkarni pod panelákom) a platíš nájom???A to je len nájom a kde sú ostatné iné položky. Nieje to zas tak jednoduché v dnešnej dobe.... Samozrejme vo velkoobchodnom reťazci sú iné podmienky ale malý súkromný Akva obchod... ,a inak v dnešnej kapitalistickej dobe skúsiť to môže každý.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod rado1121 » 23 Feb 2008 20:09 pm

Kde v okolí Trnavy nájdem niečo podobne ako lávove kamene ,,nie obchod ,ale v prírode :?: :)
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Odoslaťod Simi » 23 Feb 2008 20:41 pm

rado1121 napísal:Kde v okolí Trnavy nájdem niečo podobne ako lávove kamene ,,nie obchod ,ale v prírode :?: :)

niečo podobne je ryolit nič ine potom mas travertin ten je tiez porovitý vacsinou zakonom chranene uzemie ten v tt nenajdes ani nic podobne ;-) žula a pod šutre... potočný kamen ktory je bez ostr. hrán atd... pre pana sak si poriadne precitajte celu temu a aj iné..pozrite si geologicke podlozie vasho okolia atd chodte do blizkeho lomu potoka rieky pohnite rozumom a hlavne ked si niesom isty kamenom ze neublizi zivemu tak ho tam nepcham nasilu pokial do toho hlbsie nevidite spravajte sa ako zaciatocnik a nepchajte tam to co tam maju pokrocily akvaristi bez urazky ;-)
Naposledy upravil Simi dňa 23 Feb 2008 20:50 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod rado1121 » 23 Feb 2008 20:50 pm

pokial do toho hlbsie nevidite spravajte sa ako zaciatocnik a nepchajte tam to co tam maju pokrocily akvaristi bez urazky ;-)

to je pekná kravina pán vysokoškolák a skúsení akvarista inak simi OMG bez urážky :lol:
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Odoslaťod Simi » 23 Feb 2008 20:57 pm

to je pekná kravina pán vysokoškolák a skúsení akvarista inak simi OMG bez urážky :lol:[/quote]

mno nema neaky vyznam na toto odpovedat ale tak co aj majster tesar sa sem tam utkne.... priznat si chybu nikomu neublizi ja si ju vzdy priznam a spravam sa ako slusný clovek keby sa tu tak spravalo viac novacikov citalo si pravidla respektovalo ich a nielen novacikov nebolo by to odveci dovi dopo
som si viac nez istý ze kraviny nepisem :)
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod tonket » 24 Feb 2008 02:21 am

Podla mna ma Simi pravdu, ja sa taktiez ako pri zbere kamenov, tak aj hribov drzim zasady, ze co nepoznam nepcham do akvarka alebo ust :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A viem ze skusenejsi maju v akvarku zaujimavejsie kamene a pojedaju pri nom mozno aj chutnejsie hriby :lol: :lol:
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lavove kamene

Odoslaťod Giftzahn » 24 Feb 2008 09:33 am

VLADY napísal:
ts.jethro napísal:ja si v prvom rade myslim,ze ubohe jednanie je ked obchodnik nakupi nieco za 50 a predava to za 100.niekedy aj viac.a jedina jeho robota je,ze to vylozi z auta a polozi do police...keby nebol tovar predrazeny nemuseli by ludia spekulovat ako usetrit...alebo sa mylim?

Je to relatívne v podstate sa aj môžeš mýliť ale aj nemusíš lebo : tušíš aké sú náklady na obchod ak ho máš na normálnom mieste ( nie niekde v prenajatej bývalej kočíkarni pod panelákom) a platíš nájom???A to je len nájom a kde sú ostatné iné položky. Nieje to zas tak jednoduché v dnešnej dobe.... Samozrejme vo velkoobchodnom reťazci sú iné podmienky ale malý súkromný Akva obchod... ,a inak v dnešnej kapitalistickej dobe skúsiť to môže každý.


ano mat akva obchod nie je o zbohatnuti...takiez som si vedomy nakladov, napr.len na elektrinu...ale ked sa pozries na BIOTOP, Symbiozu...tie nie su v luxusnych priestoroch AUPARKU...osobne mne je jedno ci je v panelaku..alebo je to len internetovy obchod...je na kazdom aby si zvazil vstupy a vystupy...budes platit v AUPARKU 100.000 za mesiac najom mozes hned zabudunut na akvapredajnu :cry: a budes musiet predavat lavove kamene aspon za 1.000,- aby si sa vobec dajako uzivil.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod VLADY » 24 Feb 2008 23:15 pm

No vidíš bol som aj v BIOTOPE a aj v Symbioze a rozdiel v cenách je... čím to bude ? lebo obe sú v podobných priestoroch a asi aj za podobné náklady na prevádzku.... Asi ešte bude niektorým našim podnikatelom dlho trvať až pochopia že je lepšie predať napríklad desať filtrov a na každom zarobiť len stovku ako predať jeden a na ňom zarobiť tisícku ale viem že to nieje tak jednoduché pretože do toho vstupuje velmi vela iných faktorov. A trochu poznám problematiku predaja a služieb aj keď v inom odbore....A vôbec predajcovia v BA a okolí sa nemôžu vôbec sťažovať na nejakú nízku kúpyschopnoasť zákazníkov ale čo zvyšok SK????
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Lavove kamene

Odoslaťod 1menem » 07 Feb 2009 22:05 pm

Dali by sa pouzit lavove kamene ako pozadie do akvaria,ci ma s tym uz niekto skusenost.. A c lavai meni ph vody..Dakujem za odpoved
1menem
 
Príspevky: 2
Založený: 07 Feb 2009 00:39 am

Odoslaťod dusik » 07 Feb 2009 22:10 pm

Lávove kamene neovplynňujú parametre vody. Čo sa týka pozadia, ak sa ti páči a si schopný to spraviť, tak nie je problém :idea:
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re:

Odoslaťod triscene » 18 Feb 2011 10:35 am

ahojte, mam nakupene asi 4 kusky.. 3x mensie a jeden mozno aj v vacsi ako L a v rovnakej farbe vrak takeho korabu :)
pozadie budem mat z ciernej bridlice z unirock.eu

pripadne som videl ze Bob tu pekne vyraba len otazkou je ich hrubka kedze nerad by som tych 35cm zaplnil celych :)

a mam dilemu ze akej farby dat spodok, ked tam budem mat huf neoniek, krevetky a zopar prisavnickov a este nejaku haved. akvarko ma 110l (80x35x40).

diky za rady :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Lavove kamene

Odoslaťod triscene » 21 Máj 2011 13:13 pm

za ucelom zbavenia sa riasy mam v plane dat lavovy kamen do mrazaku alebo ako mi bolo poradene do mikrovlnky, nezmenia farbu alebo neposkodia sa?
jednu dekoraciu mam prave v mrazaku, ocistil som ju po polhodine asi a opat som ju vlozil do mrazaku nech dorazim tu riasu
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Lavove kamene

Odoslaťod Raduuz » 14 Okt 2015 12:41 pm

Takze aj taketo https://www.mall.sk/prislusenstvo-grily/lavove-kameny?v=119714 by som s cistym svedomim mohol dat do akva?
Obrázok používateľa
Raduuz
 
Príspevky: 9
Založený: 10 Apr 2009 18:56 pm
Bydlisko: Sereď

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.