Opacna podna filtracia



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Opacna podna filtracia

Odoslaťod M.i.s.o » 20 Feb 2011 22:23 pm

Zdravim, kedze chcem zalozit akvarko (250-300l) dost toho teraz studujem a ked uz som bol rozhodnuty pre externy filter narazil som na clanok o opacnej podnej filtracii, co ma celkom zaujalo. Fundovat by to malo tak ze po dne bude rozlozena hadicka s dierkamy na nu sa nasipe hrubsi strk (cca 5-7mm) a potom jemniejsi. Na hadicku sa napoji vyvod z cerpadla (alebo externeho filtra, tak by som to riesil ja) a nasavat sa bude cez molitan z akva. Kombinoval by som to s prietokovym ohrievacom. Hnojivo pre rastlinky pridavane samozrejme do vody. Co si myslite o takomto rieseni?
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Opacna podna filtracia

Odoslaťod palo9167 » 20 Feb 2011 23:27 pm

Prv musim povedat ze nemam s tym skusenost avsak:
V dne sa ti zrejme neudrzi vela dentritu a takisto hnojivo.Ako budu na toto reagovat rastliny, ked bude hnojivo len vo vodnom stlpci? Zrejme u vacsiny problemi s rastom(machom,microsoriam, anubiasom..... to zrejme vadit nebude) U stonkovych zrejme plno nepeknych korenov po stonkach .
Vyzera to ako dobre riesenie pre Cichlidarov
V cistom dne ti toho vela zrejme neporastie.Keby si videl to moje kolko je v nom bordelu by si sa chytal za hlavu :lol:

Mozem byt vsak uplne vedla!
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: Opacna podna filtracia

Odoslaťod M.i.s.o » 21 Feb 2011 00:17 am

dik, ale aby som to este trochu uresnil, nehodlam to cez to dno moc hnat (ked tak pridam dalsiu filtraciu do vody). Ale pride mi ze normalne dno mi moze zacat casom "hnit" a to by bol ulny konec pre rastlinky aj akva.(mam niake skusenosti s pestovanim suchozemskych rastlin pod umelym osvetlenim a tam to je jasne - korene potrebuju kyslik). Ale mozno rozmyslam uplne zle kedze neviem dostatocne ako to funguje v akva.

PS: admin neviem ci som spravne umiesnil tento prispevok ked tak to presunte.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Opacna podna filtracia

Odoslaťod palo9167 » 21 Feb 2011 00:51 am

Vodne rasliny nepotrebuju kyslik(teda az na noc)potrebuju hlavne CO2.Ak mas dobry pohyb vody a nemas dno z priliz malej frakcie(ide hlavne o piesky)+ budes mat dost rastlin tak sa neboj nic ti tam nebude hnit.Samozrejme ak je dno malo osadene tak sa robi odkalovanie toho bordelu.Vodne rastliny porebuju najma hnojivo pri korenoch a ako taky pohyb vody v dne(to druhe je dost problemaicke pri pieskoch)
Ja ho mam osadene skoro na 100%.Uz 3/4roka som dno neodkalil nakolko sa neda a nic nehnije.Pozri moju galeriu, akurat teraz som tam daval aktualny stav aqua.
Daj si normalne vonkajsi filter(malo by to byt najlepsie riesenie)
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: Opacna podna filtracia

Odoslaťod M.i.s.o » 21 Feb 2011 01:28 am

pri dne osadenom na 100% to chapem ze ten humac tie rastlinky spotrebuju a hnit to nezacne, ale ja planujem tak 50-70%, tiez chapem potrebu CO2 ale ta sa tyka fotosyntezy, cize toho co je nad dnom na svetle. a tiez ze pri piesku sa tam uz ziadna voda (kyslik) nedostane. Ale tym ze si uz 3/4 roka neodkaloval si ma trochu ukludnil :)

PS: pls neberte to tak ze presadzujem svoje, len sa chcem dozvediet co najviac ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Opacna podna filtracia

Odoslaťod palo9167 » 21 Feb 2011 01:44 am

Akoze vpohode. Snad by bolo lepsie ak by sa aj niekto iny k tomu vyjadril. Ak budes mat menej raslin tak sa nic nedeje. Len budes musiet odkalovat comu sa aj tak nevyhne drviva vacsina akvaristov
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: Opacna podna filtracia

Odoslaťod M.i.s.o » 22 Feb 2011 00:39 am

viacej nikdo nic?
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Opacna podna filtracia

Odoslaťod bLiKaC » 18 Okt 2013 22:52 pm

Cauko no ako to aj dopadlo ? Ja to tiez teraz planujem ale ja planujem spravit este aj vyvod v strede akvarka ako taky lievik, planujem menej rastlin a neviem veru ako to dopadne ale fakt by ma zaujimalo ci to niekto uz skusal. Ja to planujem urobit tak ze jednu hadicu chcem dat do stredu a druha bude sluzit ako skimer, nakolko mam odokryte 2ool akva, filter ma prietok 1oool, dovod preco to chcem zaviest len do stredu je ze planujem mat dva kopce po bokoch, budu upevnene ponozkou :D a este aj takymi elkami, substrat mam kremicity piesok frakcia tazko povedat ale do 3mm je takej hnedej farby a sem tam taky zeleny kamienok je v nej... Co si o tom myslite ?
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.