Hnijuce rastliny



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Hnijuce rastliny

Odoslaťod djdaniels » 21 Feb 2011 16:47 pm

Dobry den,

hned na zaciatok by som rad uviedol , ze v akvaristike som novy. Moj problem spociva v tom , ze rastlinky hnednu , opadavaju im listy alebo odhnivaju aj priamo stonky. Snazil som sa citat co to aj na internete ale chcel by som sa kontretne pre moj pripad spytat aj tu na Vase nazory k mojmu problemu:

Info o akvariu:

Objem: 112l , rozmery 80x40x35 (dl ,v , š) cisty objem vody 100l (kupene, nie lepene doma)
Filter: TetraTEC IN600plus ( pre 50-100l nadrz , vykon 600l/hod ) , v prevadzke nonstop
Ohrievac: Thermal compact 100W ( zatial nevyuzity - teplota vody , nakolko byvam aj v byte sa drzi stale 26-27°C
Osvetlenie: 2x40W (klasicka ziarovka) - bohuzial akvarium nieje zo setu , a nepodarilo sa mi zohnat doposial priaznivejsiu alternativu osvetlenia , osvetlenie zapnute 10-12hod/den
Dno: riecny strk , frakcia 2-4mm ( kupovany )
Doplnky: bridlice , kusy akvaristickych driev ( tie boli vybrate uz zo zauzivaneho akvaria - nie nove )
Zalozenie akvaria: 28.1.2011
Ryby: zatial niesu ( ale chcel by som tam klasicke v podobe : tetra neonova , neonka cervena , gupka duhova , mecun mexicky , prisavnik )
Vysadene rastliny doposial: v celkovom mnozstve cca 20-22ks
-sagittaria platyphylla
-ludwigia arcuata
-alternanthera colorata
-hygrophila angustifolia
-myriophyllum aquaticum
-cabomba aquatica
-sagittaria platyphylla
-egeria densa-
-echinodorus bleherae
-echinodorus argentinensis
-sagittaria platyphylla
Hnojenie: BIOFLOR , od Karola Rataja ( podla predpisaneho davkovania 1x tyzdenne na kazdych 20l - 10ml hnojiva)
Pouzita voda: z vodovodu ( Bratislava )

Co by som mal spravit , aby rastlinky neodhnivali? Hodnotu zeleza FE som meral testom od Karola Rataja , neviem vsak ci som ju spravne vyhodnotil. Mal som vsak pocit , ze ten roztok je dost bledy.
najviac trpia rastlinky : cabomba aquatica

Ako vhodne by bolo mozne rastlinky : [b]cabomba aquatica pripevnik ku dnu?[/b] Vzdy ked ich strcim do strku , bud ich vytiahne filter nasavanim zo strku alebo odhniju v zapustenej casti a vyplavaju na povrch. Zakorenit sa im nedari. Filter je na opacnej strane ako su sadene ( vzd. cca 60-65cm ).

Dakujem vopred za vsetky rady.
Prílohy
akvarium.jpg
bohuzial , fotene len mobilom
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Reklama

Re: Hnijuce rastliny

Odoslaťod tomas1 » 21 Feb 2011 17:10 pm

ja bi som spravil normalni krit aspon s 2x24t8 to bi bolo najlepsie
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Hnijuce rastliny

Odoslaťod palo9167 » 21 Feb 2011 18:50 pm

urcie jeden z problemov
2x40W (klasicka ziarovka)
(strasne malo svetla).Normalne ziarovky nemozes porovnavat s linear.trubicami a usporkami.
40W ziarovka sa asi =9W usporke.
Cize mas ako keby 18W,18W usporka=asi 14W T5 trubici co je velmi ale velmi malo na takyto objem vody :)
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: Hnijuce rastliny

Odoslaťod neger501 » 21 Feb 2011 20:06 pm

Palo ma pravdu a mas tam kopec rastlin narocnych na prave spominane svetlo zbytocne hnojis rastliny to nemaju ako spracovavat pories to svetlo len tam je ten pes zakopany.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.