iwugami??? ( by MaximusSk)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

iwugami??? ( by MaximusSk)

Odoslaťod MaximusSk » 22 Feb 2011 13:07 pm

Po prečitaní par článkov o aquascapingu a ich pravidiel som si dovolil zhotovit "iwugami" či sa mi to podarilo alebo nie to nech posudia iný skúsenejši ludia. Akvárium má rozmer 70x30x35 cm. Substát som použil profesional soil od rataja cca 3cm vrstvu a na nom je cca 1cm vrstva čierneho štrku . Osvetlenie je 2x18w trubice studena biela ale chcem ich zmenit jedna bude flora glo a druha sun glo. Zmení sa tiež pozadie na čiernu farbu. Filter a ostatna technika časom zmizne aby to nerušilo. Veľa vecí sa pri osadzaní esšte zmeni. Bol by som rád ak by ste dali nejake komentare čo by ste zmenili alebo doplnili. Z flory mám plán použit HC, eleochoris, rotala rotundifolia, utricularia a nejake machy.
Fauna bude asi razbora espei alebo razbora hengelova v počte cca 12kusov plus nejake krevetky.
22022011422.jpg
22022011424.jpg
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: iwugami??? ( by MaximusSk)

Odoslaťod 46_Lubo_46 » 22 Feb 2011 14:41 pm

Mne sa to v celku páči. Iba taká malá drobnosť, že ak tam bude HC tak vytvorí minimálne 1 cm vysoký koberec čo ti dosť zakryje kamene, zišlo by sa aspoň jeden alebo dva dominantnejšie šutre nech ich je vidno.

tu je vysvetlená celá filozofia iwagumi

http://www.aquajournal.net/na/iwagumi/introduction.html

a ešte technická poznámka je to iwagumi a nie iwugami ale to sú maličkosti. Ale ako vravím v celku pekné ak budeš často strihať a starať, aj s takouto formáciou kameňov by to malo byť pekné akva.

Držím palce :)
Obrázok používateľa
46_Lubo_46
 
Príspevky: 153
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2011 02:39 am
Bydlisko: Bratislava

Re: iwugami??? ( by MaximusSk)

Odoslaťod MaximusSk » 22 Feb 2011 15:15 pm

to viem ze ta jedna skala by mala byt dominantna..len pekne kamene sa tazko zhanaju, povodne som tam aj mal jeden velky suter len mal blby zaokruhleny tvar ale skusim ho nejak rozstiepit a doplnit. dik za radu...
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.