Pokus - Minerálka



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod CheaSy2 » 22 Sep 2010 22:28 pm

Deň 7

Paráda! pokus vyšiel...všetko je zelené, nadýchané životom... a Vy ste mi neverili !!! muhaha
CheaSy2
 
Príspevky: 36
Založený: 11 Sep 2010 23:49 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Reklama

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod Aquanaut » 22 Sep 2010 22:46 pm

a kde je fotka na okoštovanie :mrgreen: inak neveriaciTomáš..nik neuverí :pivo:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod ranko » 23 Sep 2010 07:08 am

a to je akoze koniec pokusu? 7 dni a hotovo? a tym si chcel co dokazat?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Pokus - Minerálka

Odoslaťod CheaSy2 » 23 Sep 2010 09:00 am

večer som už bol unavený fotiť, tak ráno dokladám fotku
Ako vidieť, aj bez hnojív a drahých CO2 setov sa dá mať rajskú záhradu v akváriu 8)
Prílohy
P1030906.JPG
CheaSy2
 
Príspevky: 36
Založený: 11 Sep 2010 23:49 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod Holubar » 23 Sep 2010 09:30 am

V reklame by este malo byt malymi pismenami dopisane: predstavy o rajskej zahrade sa mozu znacne roznit :-D
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod MAUceu » 23 Sep 2010 09:44 am

CheaSy2 napísal:večer som už bol unavený fotiť, tak ráno dokladám fotku
Ako vidieť, aj bez hnojív a drahých CO2 setov sa dá mať rajskú záhradu v akváriu 8)

Rajska zahrada? :) Ved tam mas par rastlin...
Bez hnojiv? To si myslis ze mineralka ti nahradi hnojivo?? Skus to na naozaj rastlinnom akva.
Bez drahych co2 setov? No neviem co je drahe v konecnom dosledku... Ja sa priklanam k stabilnemu dodavaniu co2 co je rozhodne ovela lepsie ako raz velmi vela a raz malo. Teda za predpokladu ze nesledujes stav PH a podla toho neulievas mineralky pocas dna. Co mi tiez nepride ako rozumne.
Koniec koncov, taketo akva funguje s normalnou vodovodnou vodou aj bez nejakej mineralky, preto by som to za nejaky uspech nepokladal.
Samozrejme lej si tam co chces... Je to tvoja vec. Ja som iba konstatoval to co vidim na foto. ;)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod ranko » 23 Sep 2010 09:46 am

heureka... podla teba je sedem dnovy test osvedcenou zarukou ze toto je ta prava cesta k uspechu ? alebo im v magnesii poklesol predaj, tak robia kampan :)
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod Richard Tokušev » 23 Sep 2010 10:53 am

Hmm. Ja som to tu už raz povedal a asi si to nepostrehol.
Ono je to všetko pekné, čo robíš a sám som to kedysi skúšal. Ale ide o to, do kedy ťa bude baviť dennodenne liať minerálku?
Mesiac? 5 mesiacov?
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod CheaSy2 » 23 Sep 2010 11:59 am

@MAUceu --> si taký nechápavý?? Prechádzal som sa po akvaristike, vidím par rastlín, ktoré nikto nechcel a napadlo ma urobit snimi pokus s minerálkou či ožijú a to sa stalo!! ktomu sa este aj rozrástli!! predtim som skúšal som aj s vodovodnou vodou a nezdalo sa mi ze by rastli... Chcel som mat hnojivom neovplivneny test, preto som ho nepridal. Ale tebe to nedochadza. Ako vidis CO2 sa dá doplnat aj minerálkou. Mám tam pár rastlin pretoze k testu nepouzijem drahé rastlinne akvarium.
@ranko --> chcel si byt smiešny?? prišiel si mi trápny. 7 dni lebo viac času na pokus nemam. A nie je to cesta k úspechu, iba som ukázal že aj takto sa to dá.
@Richard Tokušev --> už viac liať nebudem, bol to len pokus, bol som zvedavý čo sa stane
CheaSy2
 
Príspevky: 36
Založený: 11 Sep 2010 23:49 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod trinitysk » 23 Sep 2010 12:32 pm

CheaSy2 napísal:@MAUceu --> Ako vidis CO2 sa dá doplnat aj minerálkou.

Nechapem preco pracne a uplne zbytocne znovu objavujes koleso.
Bez urazky. Staci si precitat na flaske mineralky co obsahuje a je tam aj Co2. O kolobehu C v prirode a jeho potrebe pre zivot ako taky (a teda aj pre rastliny) sa uci na zakladnych skolach. Takze jedine pozitivum je, ze si zrejme zachranil rastliny na odpis (dlhodobo a trvalo nie je mozne "cez mineralku" pestovat rastliny..., aj keby si mal na to peniaze a cas, este tak obycajnu vodu sytenu CO2, ale mineralka nie...) ale nedosiel si na nic noveho...max. si si overil, ze to s tym CO2 je pravda..ale to mozes zajtra testovat zemsku gravitaciu ked budes skakat zo strechy. Prosim neskusaj to..gravitacia naozaj existuje.. :)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod martin_s » 23 Sep 2010 13:03 pm

Tento pokus by som neodsudzoval ani nepovazoval za zbytocny.
Je tu vsak niekolko nedostatkov na to aby sa dalo povedat ze je uspesny, alebo dali vyvodzovat zavery...
1. nie je s cim porovnat ucinok mineralky (druhe akva s rovnakymi, resp. velmi podobnymi parametrami a s rovnakymi rastlinami v rovnakom pociatocnom stave, bez pridavania mineralky)
2. vies vylucit ze to ze sa tieto rastliny vzchopili nie je zasluha viac inych faktorov nez samotnej mineralky? (vid bod 1.)
3. na urcenie uspesnosti je potrebnych viac ako 7. dni testovania. Chcelo by to ASPON mesiac.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod MAUceu » 23 Sep 2010 13:30 pm

Ja len dodam, ze pokial kupim biednejsie rastliny a dam ich do akva kde nehnojim, nepridavam co2 a ani nepridavam mineralku tak sa samozrejme spamataju.
Rozdiel? To je myslim kazdemu jasne...
Rastlinka je zasadena v substrate. Ma lepsie osvetlenie. Ma cerstvu vodu (chap bez mineralky).
Uz len tieto nemale dovody postacia na to, aby rastlinky rastli. V tvojom pripade sa jedna o nenarocne rastliny, cize to rozdychaju.
A samozrejme co2 z mineralky im len pomoze. O tom nikto nepochybuje. Ako spomenul trinity, fotosynteza je vec velmi stara a kazdemu kto chodil na zakladnu skolu znama.
Je mozne ze by sa im darilo tak isto aj bez tej mineralky.
No nepovazoval by som mineralku za hlavny dovod preco rastlinky rastu.
Ano da sa riesit pridavanie vhodnej vody nasytenej co2. Co je v podstate to iste ako pridavanie normalnej co2. Nie si prvy ani posledny koho to napadlo, ale ci je to riesenie dlhodobeho charakteru neviem. S rybacou osadkou detto.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod ranko » 23 Sep 2010 13:34 pm

no mozno tebe prisla trapna moja reakcia, mne zas to ako sa niekto dokaze az neprimerane tesit a vydavat dlhodobo neosvedcenu metodu ako hotovu vec, apropo ak islo o co2 tak preco ta mineralka a nie rovno soda?!
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod trinitysk » 23 Sep 2010 13:43 pm

martin_s napísal:Tento pokus by som neodsudzoval ani nepovazoval za zbytocny.
Je tu vsak niekolko nedostatkov na to aby sa dalo povedat ze je uspesny, alebo dali vyvodzovat zavery...
1. nie je s cim porovnat ucinok mineralky (druhe akva s rovnakymi, resp. velmi podobnymi parametrami a s rovnakymi rastlinami v rovnakom pociatocnom stave, bez pridavania mineralky)
2. vies vylucit ze to ze sa tieto rastliny vzchopili nie je zasluha viac inych faktorov nez samotnej mineralky? (vid bod 1.)
3. na urcenie uspesnosti je potrebnych viac ako 7. dni testovania. Chcelo by to ASPON mesiac.


Pokus nikto neodsudzuje, len mi prijde naozaj zbytocny...tu sa nezhodneme. Ale o.k., "zaujimava" tema za nami, mozno niekomu niekedy v niecom nejako pomoze... :roll:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod boss941 » 29 Sep 2010 16:15 pm

aj podla mna to bolo zbytocne...no chcel to tak to ma...proste to chcel vyskusat
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod schw1 » 05 Okt 2010 12:09 pm

CheaSy2 ja sa čudujem, že si našiel tolko ludí (zrejme si ich iba vyprovokoval k odpovedi), ktorí ti vôbec skočili do tejto nezmyselnej debaty. Zaujímalo by ma ako tvôj pokus pokračuje. Ja keby som mal malinké akva a silou mocou by som tam chcel niečo dolievať, tak by to bola sýtená voda z Jednoty a nie dajaká minerálka. Ale ten rýchli nával a rýchli úbytok CO2 by asi svôj efekt nepriniesol. No "soliť" vodu minerálkou, je pre rastliny celkom určite škodlivé.

Ja som sa ale zapojil, kvôli niečomu inému. Zrejme som naletel na sprostosť, ale zvedavosť mi nedá.
Aquanaut čo je tajomstvo receptu na tvoje CO2 ?
Obrázok používateľa
schw1
 
Príspevky: 28
Obrázky: 13
Založený: 20 Dec 2007 12:58 pm
Bydlisko: Trstice

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod Vlado21 » 08 Okt 2010 14:00 pm

CheaSy2 napísal:Deň 7
Paráda! pokus vyšiel...všetko je zelené, nadýchané životom... a Vy ste mi neverili !!! muhaha

Bingo! Gratulujem! Bude nasledovat aj pokus s pivom?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod Kars » 09 Okt 2010 11:13 am

bude pokus s pivom ci zacnu rastliny grciat alebo nie :D
Kars
 
Príspevky: 13
Založený: 15 Sep 2010 17:21 pm

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod tritrek » 23 Feb 2011 15:13 pm

Ak ti ide o Co2 tak prečo nie radšej sodu? Z takej minerálnej vody budeš mať centi vodného kameňa po okrajov po pár mesiacoch. Teda, podľa mňa... vychádzam z toho, že voda zo studne už je tvrdá, minerálka, ako aj názov hovorí, ultratvrdá... a všetci poznáme, ako vyzerá pohár po minerálke...
Ináč trochu by sa mohol krotiť, neviem na čo sa tu rozčuluješ, celá téma vyzerá, ako prepis nahrávky z poslednej krčmy... spravil si taký úlet, a potom keď na to ľudia reagujú tak sa rozčuluješ. Ak si nechcel počuť reakcie akvaristov, tak si mal spraviť pokus a zverejniť dôsledok po mesiaci-dvoch.
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod triscene » 23 Feb 2011 15:45 pm

bola ochutena? :0)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Uprava vody

Odoslaťod vagascan » 28 Mar 2014 11:05 am

Ahojte akvaristi. Konecne som zacal hnojit a merat hodnoty vody. Lenze stale to nieje prave orechove a hodnoty my lietaju kade tade. Akva je 200l 2rocne plne rastlin a ryb vodu samozrejme menim kazdy tyzden, svietim a filter mam zapnuty 3x do tyzdna. Uvazoval som, ze mame dost mineralnych vod, aby som to mohol dat nejak na svoj obraz. Mate nejake skusenosti s prilievanim mineralky Šulinka do akva??
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: Uprava vody

Odoslaťod Giftzahn » 28 Mar 2014 11:14 am

njn, mineralku lej do "gagora" a nie do akva ... inak do akva mozes liat hnojivka - je kopa komercnych k mani, pripade mozes mixovat vlastne PMDD, alebo rovno sypat hnojivko v praskovej forme ... pridavat CO2 ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod martin_s » 28 Mar 2014 12:00 pm

filter zapnuty 3x do tyzdna?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pokus - Minerálka

Odoslaťod astro » 28 Mar 2014 12:17 pm

Keďže sa tomu ťažko verí (pretože vagascan je už nejaký ten rôčik a počet príspevkov dlhodobejším členom fóra) musím sa opýtať aj ja ešte raz to isté: filter zapnutý 3x do týždňa? WTF?! :shock:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.