Vior Fan Mini (homemade externy filter)



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Vior Fan Mini (homemade externy filter)

Odoslaťod Vior95 » 24 Feb 2011 20:17 pm

Obrázok

Toto som si nacrtol, myslite, ze by dokazal aquael fan mini vystverat vodu do vysky cca. 70 cm? (skrinka pod akva 30 cm + akva 40cm)

co sa tyka vodotesnosti chcel by som pouzit nejaku nadobu zo zavitom na ktory by som dal gumicky ako tesnenie, tesnenie hadiciek by som tam tie zavity pritavil spajkovackov + silikon/sekundove. Co sa tyka tej stredovej steny tam by som tiez pouzil silikon alebo sekundove

Na spodok nejake gumove nozicky kvoli hluku.

Ake rozmery by mali mat tie trubky aby na to ten aquael stacil? Myslite ze to vobec bude fungovat? (tie filtracne vlozky su tam ilustracne)

Vopred ďakujem za rady prip. vylepsenia :)
Vior95
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Feb 2011 14:26 pm

Reklama

Re: Vior Fan Mini (homemade externy filter)

Odoslaťod Fasir » 24 Feb 2011 20:46 pm

Myslím,že to čerpadlo to nevytlačí do takej výšky. Vyskúšaj ho naprázdno z vedra do umývadla..
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: Vior Fan Mini (homemade externy filter)

Odoslaťod tomsk1 » 24 Feb 2011 20:47 pm

Ahoj, cerpadlo to zvladne vytlacit (v uzavretom okruhu je to ine ako len tak z vedra do umyvadla), ale tu prepazku neviem ako tam dostanes v jednom kuse cez hrdlo nadoby :| Ja som to riesil privodom vody hadicou na dno nadoby gallery/technika-a1678/
Obrázok používateľa
tomsk1
 
Príspevky: 80
Obrázky: 76
Založený: 26 Mar 2010 02:11 am

Re: Vior Fan Mini (homemade externy filter)

Odoslaťod Vior95 » 24 Feb 2011 22:00 pm

to je najmensi problem, mozem pouzit aj nadobu bez zuzeneho hrdla, potom by to nebol problem :) este by ma zaujimalo aku hadicu mam pouzit, aky preiemer je idealny?
Vior95
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Feb 2011 14:26 pm

Re: Vior Fan Mini (homemade externy filter)

Odoslaťod Tonic » 01 Mar 2011 21:49 pm

problem je, ze priepustnost medii sa postupne znizuje a problem moze nastat, ak v casti kde je cerpadlo nebude stihat dotekat voda. tzn, ze cerpadlo bude mat vyssi tok ako filter. vtedy bude cerpadlo "vo vzduchu"a pojde naprazdno, dochvile, kym voda nedotecie. ak musis mat filter v inej vyske ako akva, treba upravit navrh. ak ho mozes mat za akvarkom, sprav nieco podobne ako ja. akurat ja som realizoval filter v akva, aby som nemal v akvarku pritok a odtok vo forme roznych hadiciek. http://www.akva.sk/stavba-biofiltra-t12078.html viem, tie prechodky mohli byt cierne, ale nemal som cas zohnat. nafarbim...
moje akva ma ale 120 l, teda idealnejsie riesenie pre minicko http://www.akva.sk/biofilter-cypo-sk-t12405.html
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: Vior Fan Mini (homemade externy filter)

Odoslaťod tomsk1 » 01 Mar 2011 22:43 pm

To je vsetko pravda ale Vior95 mal asi na mysli uzavrety kanistrak a nie otvoreny skleneny biofilter. V uzavretom kanistrovom filtri nehrozi zavzdusnenie cerpadla, ked je raz hladina v nom na jednej urovni tak tam aj ostane, tj. kolko vody cerpadlo vytlaci, tolko vody aj pritecie...
Obrázok používateľa
tomsk1
 
Príspevky: 80
Obrázky: 76
Založený: 26 Mar 2010 02:11 am


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.