Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod ritmo » 07 Máj 2004 13:03 pm

Túto rastlinku som zakúpil asi pred 2 mesiacmi a nemôžem povedať že by sa jej darilo. Celkovo sa jej velkosť zredukovala asi na 1/3 a aj keď vypustila zopár nových lístkov mám taký dojem že onedlho bude po nej. Napriek jej zlému stavu som si na nej všimol rásť podivný útvar teda 2 kusy. vyzerá to maličký kvietok velkosti cca 2 mm, niečo ako malinký okolík- súkvetie na konci s malinkými guličkami. Hodil by som sem aj fotku ale nemám to čím odfotiť tak, aby to bolo vidieť. Neviem či to môžu byť kvety - asi áno, aj keď som na internete nikde túto rastlinu kvitnúcu nevypátral. Napište ak Vám niekomu už kvitla a ak môžte priložte foto.
ritmo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 14
Založený: 09 Apr 2004 23:11 pm
Bydlisko: Topoľčany

Reklama

Re: Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod Raviolka » 07 Máj 2004 14:08 pm

Jsou to určitě květy, mají vypadat přesně tak jak popisuješ. Je to reakce na submersní pěstování, tj. předtím, než jsi jí koupil, byla nějaký čas na suchu. Lilaeopsis roste v přírodě na břehu v mělké vodě a pokud dojde na jaře k poklesu hladiny, rychle na to reaguje kvetením. Květy jsou oboupohlavné, tj. byla by tu nějaká naděje získat samosprášením semena, i když to není jisté. Květy opyluje hmyz, pod vodou se ale stejně nevyvinou.
Pro Lilaeopsis je kvetení jenom takový "pokus", v podmínkách kde žije se to moc nevyplatí, takže se rozmnožuje mnohem rychleji vegetativně :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod gabriela » 07 Máj 2004 14:09 pm

gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod ritmo » 07 Máj 2004 21:02 pm

Je to ono, ale tie kvietky sú fakt strašne maličké a ešte sa nerozvili
ritmo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 14
Založený: 09 Apr 2004 23:11 pm
Bydlisko: Topoľčany

Lilaeopsis brasiliensis / novae zelandiae

Odoslaťod Les » 08 Jan 2010 18:52 pm

Zdravím všetkých akvanadšencov. Dúfam, že nezakladám zbytočne novú tému, ale nenašiel som tému ktorá by sa týkala konkrétne tejto rastlinky...

Táákže aké máte skúsenosti s jej pestovaním? Počul som o nej ze je narocna na svetlo, ale zas http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium03.pdf tu sa píše, že svetlo nie je práve prioritou... tak neviem no... u mňa sa na nej vytvoril hnedo - zeleny povlak - riasy predpokladam, ale počkám... Skôr by ma zaujímali vaše skúsenosti z jej pestovaním...
Les
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 04 Jan 2010 15:03 pm

Re: Lilaeopsis brasiliensis / novae zelandiae

Odoslaťod Caiman » 08 Jan 2010 19:54 pm

mam obidva.Vraj narocnejsie na svetlo.V akvariu sa im vobec nedarilo a to som svietil 1W/L aj hnojil.Po riasoinvazii som ich vytiahol z akvaria a zabudol v plastovej nadobe asi dva tyzdne v tmavej miestnosti.A takto zacali gallery/caiman-a178/lilaeopsis-p32076.html
teraz som ich pretriedil,rozstrihal a znovu zasadil tak som zvedavy.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod xDodox » 08 Jan 2010 21:41 pm

Témy boli zlúčené.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod Les » 09 Jan 2010 00:45 am

hmmmm no riasoinvazia uz prisla aj na mna... a ako presne si to urobil? len vytrhal z akva a dal rovno do tej misky s trochou vody? a vlastne co potom ak ich vratis spat? myslis ze uz zacnu rast?
Les
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 04 Jan 2010 15:03 pm

Re: Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod Les » 16 Jan 2010 18:05 pm

no ja som mal tuiezinvaziu rias a hlavne na tej to rastline... tak som riasy odstranil manualne... teraz cakam co sa bude diat... nehnojim ani nepridavam CO2 tak snad sa vschopi a porastieee :-)
Les
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 04 Jan 2010 15:03 pm

Re: Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod Poly » 16 Jan 2010 18:37 pm

Fakt, aj u mna lilaeopsis vydrzi vela, preckava pod vrstvou rias a sinic, ked sa mi ich podarilo na isty cas zbavit, tak si len tak dalej vegetil, ale vobec sa nerozrasta :(
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Videli ste už kvitnúť Lilaeopsis novae zelandiae

Odoslaťod Les » 17 Jan 2010 15:57 pm

ved toho sa bojim ze on stagnuje stagnuje.. ale nie je to ONO nie je proste taky aky by mal byt :(...
Les
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 04 Jan 2010 15:03 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.