Keramické valčeky fluval



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Keramické valčeky fluval

Odoslaťod boyhell » 25 Feb 2011 21:33 pm

Caute potreboval by som poradit. Dneska som kupil balenie keramickych valcekov fluval 750g. Chem ich pouzit ako biologicku filtraciu lebo vsade pisu ze aky je to super material na filtraciu a bla bla... Na baleni je ale napisane ze je to dobra mechanicka filtracia a o biologickej ani slovo. Nezdaju sa mi ani nejak porovite lebo ked som do valceku fukol nevychadzal z bokov vzduch. Nemaju byt porovite podobne ako vzduchovacie kamienky? Poradte mi prosim, lebo v tych akvaristikach nevedia ani hovno a vzdy ked sa taketo neco opytam namna kukaju jak na debila :D. Diky za odpovede.
boyhell
 
Príspevky: 16
Založený: 06 Feb 2011 23:27 pm

Reklama

Re: Keramické valčeky fluval

Odoslaťod boyhell » 26 Feb 2011 11:03 am

tieto som kupi http://www.shop-mania.sk/nakupovat~onli ... 10168.html
a nic o bio tam neni napisane takze som sa zas oje.al v tom obchode. Som si nemyslel ze keramicke valceky su aj neporovite, fluval predava aj volake biomax valceky to je asi ono http://www.petco.com/product/102413/Hag ... Media.aspx Nevadi ale sak bude to fungovat aj ako bio filtracia nie?
boyhell
 
Príspevky: 16
Založený: 06 Feb 2011 23:27 pm

Re: Keramické valčeky fluval

Odoslaťod jose » 26 Feb 2011 11:32 am

nie
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Keramické valčeky fluval

Odoslaťod emilio » 26 Feb 2011 12:07 pm

boyhell napísal:Caute potreboval by som poradit. Dneska som kupil balenie keramickych valcekov fluval 750g. Chem ich pouzit ako biologicku filtraciu lebo vsade pisu ze aky je to super material na filtraciu a bla bla... Na baleni je ale napisane ze je to dobra mechanicka filtracia a o biologickej ani slovo. Nezdaju sa mi ani nejak porovite lebo ked som do valceku fukol nevychadzal z bokov vzduch. Nemaju byt porovite podobne ako vzduchovacie kamienky? Poradte mi prosim, lebo v tych akvaristikach nevedia ani hovno a vzdy ked sa taketo neco opytam namna kukaju jak na debila :D. Diky za odpovede.


Keramické valčeky sú hlavne na biologickú filtráciu a čim majú vetšiu pôrovitost tak sa tam udrží viac nitrifikačných bakterii,do filtra sa dáva množstvo valčekov podla litráže akvária a záleži ovšem o osadenstve akvarka čím viac rýb tým lepšie o niečo viac ak máš na to filter ale filter neni len o KERAMIKE treba tam mat aj bio molitán na zachytávanie hrubých nečistôt, niekto sa domnieva že čím hrubší molitán tak lepšia filtrácia treba si uvedomit že ako v keramike tak aj molitane sa usadia baktérie ale chcel som podotknú na hrubku molitánu ked že baktérie potrebuju kyslík pre svoju existenciu tak čím hrubší molitán tak menej sa nam dostáva množstvo kyslíka cez hrubši molitan,potom jeho učinost je tak na pol a slúži ako len mechanická filtrácia.....asi tak :) a ja použivam siporax (sera)pre jeho pôrovitos moj známy kúpil uplne lacne výrobca čína už neviem a počase sa mu úplne rozsypali
emilio
 
Príspevky: 17
Obrázky: 51
Založený: 07 Jan 2011 18:07 pm
Bydlisko: BN

Re: Keramické valčeky fluval

Odoslaťod hofi » 26 Feb 2011 12:28 pm

Fluval keramické valčeky nemajú skoro vôbec žiadnu pórovitosť.Teda slúžia skutočne len na mechanické,teda prvotné zachytenie nečistôt.Tak by mal nasledovať biomilitan a potom napr.siporax.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Keramické valčeky fluval

Odoslaťod emilio » 26 Feb 2011 13:33 pm

Pokial ta keramika nemá skoro žiadnú pôrovitost ako uviedol hafi ja osobne tu ker.nepoznam tak by som to tam ani nadával to ma vyšší účel biomolitán
emilio
 
Príspevky: 17
Obrázky: 51
Založený: 07 Jan 2011 18:07 pm
Bydlisko: BN

Re: Keramické valčeky fluval

Odoslaťod boyhell » 26 Feb 2011 16:42 pm

diky moc pojdem kupit tie valceky od sera setrit sa neoplati akurat sa zas naserem. robim externy filter do 2l pohara polku dam valceky a polku filtracnu vatu JBL a pohon malym cerpadlom tusim 200l/h 5w s regulaciou. Tie co som kupil mi asi naspak nezoberu. A ozaj idem filtrovat iba male akvarium 20l so 6-timi krevetkami viem ze je to asi zbytocne velky filter ale to nevadi.
boyhell
 
Príspevky: 16
Založený: 06 Feb 2011 23:27 pm

Re: Keramické valčeky fluval

Odoslaťod hofi » 27 Feb 2011 07:27 am

boyhell napísal:A ozaj idem filtrovat iba male akvarium 20l so 6-timi krevetkami viem ze je to asi zbytocne velky filter ale to nevadi.

Pokiaľ je všetko vyrobené správne,tak nič nie je zbytočné.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.