Cichlidy v záhr.jazierku



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod Kopkin » 05 Mar 2004 14:04 pm

Trocha šialená myšlienka, ale ja so myslím, že by to šlo.Mám na záhradke malé jazierko, mal som tam Koi kapre, pred tým aj gupky.Také frontosy by v lete nemuseli mať problém.Stravu by mali...rôzne larvy a pod., snáď by im mohlo vadiť kolísanie teploty.A na zimu šup naspäť do akva.
Obrázok používateľa
Kopkin
 
Príspevky: 58
Obrázky: 12
Založený: 17 Okt 2003 13:48 pm

Reklama

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod denis » 11 Mar 2004 09:37 am

co keby si dal do jazierka rajovce alebo dania? ani take kardinalky by nemuseli byt od veci. ibaze su to dost malinke rybky a asi by ich nebolo moc vidiet :?
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod salik » 11 Mar 2004 10:24 am

Kopkin napísal:Trocha šialená myšlienka, ale ja so myslím, že by to šlo.Mám na záhradke malé jazierko, mal som tam Koi kapre, pred tým aj gupky.Také frontosy by v lete nemuseli mať problém.Stravu by mali...rôzne larvy a pod., snáď by im mohlo vadiť kolísanie teploty.A na zimu šup naspäť do akva.

skala davnejsie na stretnuti spominal, ze mava cichlidy v malom umelom jazierku na zahrade, na zimu ich dava von, napis mu ss
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod koren » 19 Máj 2010 09:45 am

skusim obnovit tuto staru temu. tento rok sa vazne zaoberam myslienkou pustit von , zaletnit moju afriku do jazierka
myslim ze by mali o stravu postarane, ziadne ine ryby tam nie su a miesta na plavanie je viac ako dost, skusali ste to niekto?
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod neger501 » 19 Máj 2010 10:14 am

Ja by som sa bal kolisania teploty..........
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod tijani » 19 Máj 2010 10:33 am

ja tak planujem nasadit na leto gupky a mozno aj amatitlania nigrofasciata, ale v podstate len na to, aby sa mnozili, pricom mlade posluzia ako zdroj potravy
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod koren » 19 Máj 2010 10:40 am

kolisania teploty sa az tak nebojim, jazierko ma objem 150tis litrov, hlbka 1,6-1,8m, takze ma svoju akumulacnu schopnost gallery/koren-a427/nocne-jazierko-p21845.html, horsie je to potom na jesen s vylovenim, ak klesne teplota pod 20C, dam ich naspat, len este neviem ako
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod neger501 » 19 Máj 2010 14:11 pm

jaj koren ja som uplne prehliadol ze to si ty tak to potom s tou teplotou pri takom objeme problem nebude,no horsie to bude s tym odlovovanim.A ake cichlidy tam planujes pustit?
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod Byk » 06 Júl 2010 15:08 pm

Ja mam jazierko o objeme asi 1200 litrov a na skusku som tam pustil cichlidy.Je to Pseudotropheus Saulosi Coral red.Je ich 7 a je to moj vlastny odchov.Nik ich nechcel ani zadarmo,tak som ich pustil do jazierka.V jazierku su od zaciatku juna.Teplotu som najvecsiu nameral 33 stupnov a najnizsia bola 14 stupnov.Mozem len dodat,ze ryby si krasne plavaju,nic im neni.Vsetky do ejdnej ziju.
Samozrejme ked ich vyberate z akva,musite pockat aby jazierko amlo taku teplotu vody,aka je v akva,inak by dostali asi sok.
Neviem rpeco kazdy vravi,ze ej to pre ryby uz studena voda,ked moje stale ziju.Uz su tam mesiac a nic im neni.Dokonca rozmyslam,ze tam este nejake ryby pridam
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod greenberet » 23 Feb 2011 23:22 pm

Viem, ze moja otazka je trochu od veci, ale nevedel som kde sa opytat a nove vlakno som nechcel zakladat. Mam naprojektovane akvarium v zimnej zahrade, ktoru ale v zime len temperujem na 14 stupnov. Preto by ma zaujimalo, ci je mozne chovat pri takejto teplote cichlidy. Respektive rad by som kupil filter Eheim Professional III 2180 s vyhrievanim. Len neviem ci by dokazal dostatocne zohrievat vodu, respektive ci by som pri tom neprisiel aj o svoje gate.... Za kazdu radu vopred dakujem
greenberet
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Nov 2009 13:19 pm

Re: Cichlidy v záhr.jazierku

Odoslaťod vilo » 27 Feb 2011 13:36 pm

ja som mal kedysi jednu sezónu v jazierku zopár mladých "lifaliliek" (Hemichromis lifalili). vypustil som ich v prvej polovici leta a vylovil tuším koncom septembra, keď už bola voda zrána dosť studená (cca 12°C). za zhruba 3 mesiace pobytu vonku povyrástli z 3 cm na 7 cm ! :D

greenberet: z afrických cichlíd by som skúsil tie Hemichromisy, alebo trebárs Astatotilapia burtoni - tie som mal v nevyhrievanom akváriu a počas zimy 14-15°C zniesli, pri nižšej teplote ich už začalo vytáčať, ale po opätovnom zvýšení teploty boli zase ok, nulová mortalita. len by si ich musel nasadiť do akvária cez sezónu, aby si do zimy zvykli a adaptovali sa na pokles teploty
...ešte by z afrických možno prosperovali Sarotherodon mosambicus (?)
z amerických cichlíd možno Herichthys sp., tie žijú pomerne severne (ak sa nemýlim stredné až severné Mexiko) a zimný pokles teploty by snáď tiež zvládli ok
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.