Gurama zlata - dlhe vykaly HELP!



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Gurama zlata - dlhe vykaly HELP!

Odoslaťod _daRK » 31 Dec 2009 03:09 am

Zdravim.
Mam akvarko asi 3ti tyzden, 92l, filter Fluval H2, svietenie 18W+20W,rastlinky - egeria densa, 2 druhy hygrofila, echinodor amazonicus, prve dva tyzdne som pouzil nitrivec, sera florena na hnojenie a postupne pustal rybicky po tyzdni. Teraz tam mam 2x ancistrus sp. gold, parik gurama "gold", 4 x panciernicky panda, 1x bojovnica (okrem bojovnice, vsetko male kusy)... vpustane postupne v poradi ako som pisal. Krmim sera vipagran, sera vipan, dajana tabletky ... 2x denne.
Problem je, ze vcera mi samica guramy zacala mat dlhe priesvitne vykaly. Hned som zistoval na nete, co to moze byt... vraj hlistice, ale doporucovane lieciva nie su bezne dostupne a tiez som si neni isty, ci to je uplne ono (nenasiel som ziadne zarodky cervov a pod.). Dnes vypustil dlhy vykal aj samec, ale zatial nie je priesvitny, len hnedy. Samicu som odstavil do karanteny. Ostatne rybicky su v pohode. Mam zacat nieco riesit ? Nakolko je 31.12. a ak nezozeniem liek zajtra, tak az cez vikend.
Inak, mohol to sposobit stres ? Mam pocit ze po v pusteni poslednej ryby - bojovnice, zacala guramy poriadne prehanat...

P.S. Predtym ako ma sprdnete sposobom "najskor pouzi vyhladavac" - hladal som a google viem pouzivat :). Je to moje druhe akva, prve 58l som mal asi 6 rokov,ale posledny rok chradlo, tak som sa rozhodol po skonani posledneho obyvatela zalozit nove, takze nejake skusenosti uz mam.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Reklama

Re: Gurama zlata - dlhe vykaly + utocny samec bojovnice

Odoslaťod _daRK » 01 Jan 2010 14:09 pm

Nakoniec som kupil entizol 250mg, nasadil 1.5tablety , vyhodil aktivne uhlie, zvysil teplotu na 28C. Po 24h planujem dat 1tb. a na druhy den este raz 1.5tb. a potom vymenit 1/3 vody. Doporucuje sa po tyzdni opakovat postup. Je to vsak nutne ? Mam pocit, ze liek uz teraz zabral.
Co mam vsak robit s tou bojovnicou ? Ten samec napada gurumu neustale... Ked som sa nastval a chcel ho vyhodit, stretol som sa s vytrvalym odporom u polovicky a dcery...
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Gurama zlata - dlhe vykaly HELP!

Odoslaťod expit » 01 Mar 2011 00:28 am

Dobrí den!Jednoznacne musite vybrat bojovnicu tiez som ma a nedal som ju prec a zabila samicu gurami a potom samec guramy zabil ju :D Totiz samec guramy si samicu neopusti iba keby zomrela :D
expit
 
Príspevky: 1
Založený: 01 Mar 2011 00:22 am

Re: Gurama zlata - dlhe vykaly HELP!

Odoslaťod tritrek » 01 Mar 2011 08:05 am

Hotovy Romeo :)
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Gurama zlata - dlhe vykaly HELP!

Odoslaťod _daRK » 01 Mar 2011 09:35 am

Som sa zlakol, ze som mal mesiac zimneho spanku a ze dnes je 1.april :)
U mna naopak, bojovnica taha za kratsi koniec a hoci vystrkuje rozky, radsej sa schovava pred guramami.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.