Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva?



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod skala » 07 Máj 2004 06:32 am

vidis, nemo ja by som na podobnu reakciu Pseuda reagoval o poznanie inak. ale uznavam, stava sa to. ale preslo to fajne. trosku by som si z teba utiahol Pseudo. :twisted:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod nino_q » 07 Máj 2004 07:51 am

skala bud prosim tak dobry a ked si chces tu z niekoho utahovat, bud to rob cez SS alebo najlepsie to nerob vobec!

predstav si ze sa niekoho nieco spytas a mozno je to otazka, ktora sa jemu zda hlupa, a on si z teba zacne utahovat... a teraz uprimne napis, ako by si sa citil
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod Pseudo » 07 Máj 2004 13:41 pm

Dobre ospravedlnujem sa este raz dotknutemu ale aj ostatnym co citaju toto forum. Je mi jasne, ze tu ide o pomoc a o ziskanie dobrych rad, ktorych som aj ja ziskal uz niekolko. A slubujem, ze nebudem otvarat forum po navrate z piva...
Obrázok používateľa
Pseudo
 
Príspevky: 24
Založený: 06 Apr 2004 08:05 am

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod Nemo » 07 Máj 2004 15:20 pm

ok takze samicku nekrmit...a otazka po cca akom case vyjdu mlade z ikry?A potom po akom case zacat krmit?Uz mam par skusenosti s anerickou ale afrika je o inom tak preto sa pytam.Kedy vydu z ikier,a po ako case od vyliahnutia treba kmti?A nezozere samocka ikry ak nebude dostavat potravu?Dakujem
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod Pseudo » 07 Máj 2004 17:46 pm

Každa sa sprava ináč, jedna udrzi ikry na prvy krat, ina nikdy. Ikry tiez nemusia byt oplodnene, to uvidis do 2-3 dni... S prikrmovanim ako pisali vyssie. Mlade vypustaju po 18-24 dnoch pri teplote 25-28 stupnov, je to ale individualne pre kazdy druh, skontroluj si to v literature. Po vypusteni maju straveny zltkovy vacok a mozu sa hned krmit.
Obrázok používateľa
Pseudo
 
Príspevky: 24
Založený: 06 Apr 2004 08:05 am

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod canart » 07 Máj 2004 21:22 pm

skala napísal:vidis, nemo ja by som na podobnu reakciu Pseuda reagoval o poznanie inak. ale uznavam, stava sa to. ale preslo to fajne. trosku by som si z teba utiahol Pseudo. :twisted:

skala: ved pseudo mu v podstate poradil....ibaze trocha svojskym sposobom :)))) a velmi strucne.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod Nemo » 09 Máj 2004 15:50 pm

Dnes som prisiel domova moja samicka uz vak nema...a zere viac menej normalne (trochu menaj ako inokedy ale zere) Je mozne ze ich zozrala alebo zeby sa uz vyliahli mlade????Fakt ak sa pytam podla vas hovadiny tak prepacte ale fakt sa do toho nerozumiem.
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod skala » 10 Máj 2004 09:02 am

zrejme bol kaviar drahy, tak si to zariadila po svojom - zozrala ich potvora :wink:

stava sa :(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod fero » 10 Máj 2004 13:09 pm

nemo,
mozno ich nezozrala, len si pozorne prezri akvarium, pozri pod skaly, vyber dekoracie a ak ich nezozrala tak ich najdes.
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod Nemo » 10 Máj 2004 15:35 pm

fero napísal:nemo,
mozno ich nezozrala, len si pozorne prezri akvarium, pozri pod skaly, vyber dekoracie a ak ich nezozrala tak ich najdes.
a preco by ich mala vypustat?

tak nic ja tu v tom akva necham samu este 10dni aby to bolo na isto a ak nic tak ju metnem znovu nazat do velkeho.
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Kedy prenasate samicku africkej cichlidy do druheho akva

Odoslaťod skala » 10 Máj 2004 17:05 pm

nemo, to by som nerobil. ak to opisujes dobre, samicka ikry nema. v tom pripade ju vrat co najskor medzi ostatnych. ak ikry nahodou vyplula a nechala tak (comu by som sa po dlhsej dobe naramne cudoval), tak ich uz davno zjedna. Aj pripadny prisavnici, alebo slimaky. Ak tak spravila, tak je jej to akoby luto a bude sa snazit znovu uz lepsie. prvy vyter casto konci neuspesne, ved to sa da pochopit, nie?

no ak sa len ryby v jej papuli vyliahli, potom ma uz papulku mensiu, nie je to nahodou tak. zerie??? skus jej dat vacsiu potravu, granule, alebo vlocky. ak normalne zerie, metni ju teda medzi ostatne, to ti aspon doporucujem.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.