moja 84-ka..samochvála.



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

moja 84-ka..samochvála.

Odoslaťod hooopy » 06 Mar 2011 18:51 pm

len som sa chcel pochvalit. sice bojujem s riasou na prednom skle a medzi strkom (nepriame slnecne svetlo svetlo od okna)..ale aj tak som rad, ze zatial ziadne vacsie problemy. Akva bolo zalozene v novembri. Preslo viacerimi zmenami.
info : Akva technicky objem 84litrov (cca 64litrov cisty objem)
svetlo 2x24W T5 840 + 1x 13W T5 (neviem farbu)
vymena vody 20l/tyzden
rastlinky vid foto
rybky neonky (25ks), SAE (6ks), ancistrus (4ks),
slimaky: neritina 4x, clea helena 2x
caridina japonica 4x
pridavam CO2
filter aquq-el FAN2 , filtracia molitan+ rozstrekovacia rampa pod hladinou.
hnojim tým co mam... (este sa v tom nevyznam a hladam sa)

Obrázok


vid galeria foto +plus galeria.

gallery/6-marec-2011-a1919/dsc-9682-p38868.html

PS: ja viem ja viem, samochvala smrdi:-(
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Re: moja 84-ka..samochvála.

Odoslaťod hooopy » 06 Mar 2011 18:58 pm

k sakru odkaz na imagshack nefunguje... neviem co robim zle.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: moja 84-ka..samochvála.

Odoslaťod Vlado21 » 06 Mar 2011 19:25 pm

hoopy, este sa pochval ake vsetky rastliny mas v tom akvarku a ako sa ktorej dari...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: moja 84-ka..samochvála.

Odoslaťod hooopy » 06 Mar 2011 19:37 pm

hm..
anubias nana.... velke listy napadnute riasou... vzdy odstrihnute... nove listy vzdy pekne. teraz som ho prestrihal, rizómu rozdelli na tri casti a zastrkal som ich do otvorov jaskynky. myslim , ze sa mu viac dari v tienistych miestach.

ludwigia repens.... tej sa dari pekne. ma dost svetla, ide krasne do cervena. pravidelne striham a presadzam.

lilaeopsis..ta len preziva a nedari sa jej. ale nechavam ju tam. som si isty, ze ak som ju vytahal, rozryjem polovicka dna - ma uz poriadnu korenovu sustavu. je to rastlinka s otaznikom, cas ukaze co s nou.

sagittaria platyphilla a vallisneria gigantea. ( kazda ma svoju stranu) po stranach mam menej svetla a tak sa im dari. sagitaria uspesne zarastla celu lavu stranu , par kuskov som uz daroval kamaratom.

echinodorus bleheri.... listky, ktore su v tieni pri dne alebo zakryte inou rastlinkou su cierno bodkovane. ale neviem ci je to (ne)svetlom, alebo im nieco chyba. ostatne listy, ktore su na priamom svetle su krasne zelene.

echinodorus ovalis.... ten je znovu zrodeny... cely som ho obstrihal a cakam. vyhodil zo desat listkov...cca do 5cm.

alternanthera rosaefolia....ako pisu v knihach, potrebuje vela svetla , horne listky su krasne, spodne v tieni odhadzuje. cim blizsie k svetlu, tym hustejsie poschodia. je to pekna rastlinka, ale potrebujem miesto aby mala svetlo aj pri spodnych listkoch. v hustom presadenom akva vhodne sadit do zadu, kde jej spodnu polovicku prekryjeme nizsou rastlinkou.

a to je vsetko.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: moja 84-ka..samochvála.

Odoslaťod Vlado21 » 06 Mar 2011 20:02 pm

Vdaka... inac pekne akvarko, opticky na mna posobi aspon o polovicu vacsie. S ludwigiou aj sagittariou mame podobne skusenosti. Tou alternantherou rosaefolia si ma inspiroval. Drzim palce! :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: moja 84-ka..samochvála.

Odoslaťod keyko » 09 Mar 2011 10:05 am

krasne akva, najma ta ludwigia, nech sa dari.
Obrázok používateľa
keyko
 
Príspevky: 31
Založený: 26 Apr 2010 14:45 pm
Bydlisko: Presov - okolie


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.