BlackStones mini (noiseless)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod prasan » 03 Feb 2011 19:58 pm

Otázka pre Noiselessa predpokladám. :D
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Reklama

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod prasan » 03 Feb 2011 20:56 pm

Skús ešte znížiť dobu svietenia dajme tomu o hodinu.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 19 Feb 2011 19:57 pm

tak sa hlásim s aktualizáciou :)
rotala sa začala preberať, púšťa nové výhonky, je to vidieť aj na fotke ...
HC ide, ale len pomaly ... CO2 ide stále cez TIBI, momentálne sa im moc nechce tak to mám trochu slabšie ...

Obrázok

hnojím naďalej sera florena (mikro) a vlastná roztok (makro) ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2011 21:45 pm

Akože sa im nechce, oživ ich
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 20 Feb 2011 07:54 am

@noiseless: no istotne by "dobre" zasobovanie Co2 rastlinkam pomohlo ale pri tvojchi tibi je to asi stredavo oblacno .... pre povzbudenie hc by som supol trosku viacej No3 a rotale by tiez neuskodilo trochu viacej PO4 ... specialne pokial dobre vidim ze v akva nie su rybky ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 20 Feb 2011 09:18 am

sú, vyretušoval som ich z fotky, lebo tam nevyzerali dobre :D ...
sú tam 4 kardinálky + zopár krevetiek ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 20 Feb 2011 11:25 am

hmm, no jednu som tam nasiel :mrgreen: njn, skus decentne pridat makro urcite to rastlinkam neuskodi :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod skaner » 20 Feb 2011 11:59 am

ak Ti ide o peknú fotku, tak to máš ešte možnosti aj mimo photoshopu. hlavne vyčistiť všetky steny nádrže (zvonku aj zvnútra, úplne odhora až po štrk), vyčistiť hladinu, gumička na filtri by tiež mohla byť radšej čierna.
co2 sa dá aj bez prísaviek: sklenenú rúrku viesť popri zadnej stene potom pokračovať gumenou hadičkou popod štrk až na miesto určenia. alebo s použitím max jednej prísavky: využiť filter na zakrytie zvislej rúrky (tak si to už tuším aj mal).
to HC kedy mieniš strihať? budeš odstrihance zapichovať späť?
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod Trencin » 21 Feb 2011 21:34 pm

noiseless: neviem ci som to prehliadol, ale ako si poriesil tu hladinu???
Obrázok používateľa
Trencin
 
Príspevky: 249
Obrázky: 1
Založený: 08 Máj 2010 00:52 am
Bydlisko: Trenčín

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 04 Mar 2011 18:55 pm

čaute :)
ozývam sa po dlhom čase ... takže zopár noviniek ...
s akváriom to ide dole vodou, celé je zariasené, rastlinky stagnujú, takže čo chvíľa ho budem rušiť ...
už sa ho asi ani nebudem snažiť zachraňovať, nechce sa mi už do toho vrážať peniaze, keď ich moc nemám, a z 15€ vreckového moc do akvária vrážať nemôžem ...
ALE ...
mám v hlave nový "projekt" ...
mama mi chce prerobiť celú izby, tak som ju prehovoril do akvária ... nebude to nič veľké, hlavne že to bude mať svoju skrinku a budem sa tam môcť realizovať ...
určite to chcem robiť na vyššej úrovni, takže kúpil by som externý filter, CO2 fľašu, (ak keď zatiaľ neviem za čo :D), osvetlenie by som poriešil tak, aby to aj dobre vyzeralo ... proste aby to bolo ako celok ...
určite to nebude hneď, chce to čas, ale bude, lebo z hlavy to už nepustím :) ..
určite budem mať mnoho otázok, takže budem sa pýtať ...
zatiaľ asi toľko :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 04 Mar 2011 21:26 pm

pri zakladani mojho akva si mi bol velkou inspiraciou. Bol si zaciatocnik ako ja a ukazal si, co sa da vyzmzkat aj z mala. Sklamany som z tohto tvojho kroku. Drzim palce s novym projektom ;-).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 04 Mar 2011 22:11 pm

ono vlastne, ani neviem či by sa to už podarilo zachrániť .. HC odhníva a čierna štetinka je úplne všade ... tak radšej už budem pomaly myslieť na niečo nové :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod TTjopo » 04 Mar 2011 22:33 pm

@noiseless-pozri sa na toto a pochopis ze to co mas v akva nieje az tak hrozne
http://www.akva.sk/gallery/360ka-a1582/riasova-pohroma-p36029.html
a takto sa mi to podarilo zachranit
http://www.akva.sk/gallery/360ka-a1582/1-p38581.html dodam ze mam aj dost blbe skusenosti so stetinkovou riasou a na kazdu riasu plati len jedna jedina vec a to je vytrvat v boji ona rat prehra.Drzim palce ako v boji proti riasam tak i v novom projekte
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod azet » 08 Mar 2011 22:42 pm

:) noiselessik moj, toto nieje o peniazoch a investiciach, ale o pochopeni, co sa v akvarku deje. do rovnakych problemov sa mozes dostat aj s vybavenim za xxxxx €.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 08 Mar 2011 23:11 pm

Noiseless, mozem potvrdit, co hovori azet. Moja mini oaza pokoja ma stala uz tolko penazi, ze sa az hanbim niekomu povedat, kolko som vrazil do tak maleho akvarka. To vedia len tí, ktorí to naozaj skúsia a tiež sa s tým nechvália. Pred riasami ma nezachranila ani CO2 flasa, ani super filter s hi-tech filtracnymi mediami a rastlinky ti tiez nepojdu sami od seba ani v predrazenom JBL Manado sobstrate a svelom 1W/L.

Co chcem povedat je, ze draha technika zo mna nespravila akvaristu. Mozno mi pomoze popohnat narocnejsie rastlinky. Nazvat sa akvaristom sa neodvazim, pokial sa mi nieco fakt pekne nepodari. Potom si pysne zmenim svoj avatar.

Myslim, ze akvaristika by sa dala robit aj inak ako so samými drahými hrackami. Raviolka tu vsade háji svoje low-tech akvaria a jej galéria stojí za prezrietie aj viac-krát. Ona ale na rozdiel od nas, zaciatocnikov vie, ako na to.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod TTjopo » 08 Mar 2011 23:26 pm

Ja som sice na svoju 360ku hrdy ale co sa tyka miniciek to je pre mna zatial "tazka vaha" mozem povedat ze do 24l akva som vrazil viac € ako do 360l a to ratam aj kupu akvaria,externe filtre,Co2 .sety....,ked sa tak zamyslim z toho by sa dala uz aj nazvat nejaka diagnoza :lol:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 09 Mar 2011 15:55 pm

ja nevravím že to je len o technike ...
ale keď už pôjdem do nového projektu, tak prečo neísť do lepšej techniky ?

a myslím, že len veľmi ťažko dosiahnuť rovnováhu v akváriu, v ktorom ide CO2 dosť nepravidelne a filter je tam mini vnútorný aquael ... jasné, dá sa to, ale určite nie dlhodobo (môj názor) ...
technika k tomu dosť veľmi pomôže ... keby nie, tak nikto nekupuje techniku ... či ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod TTjopo » 09 Mar 2011 17:16 pm

Technika by mala byt na to aby nam pomahala len ju treba vediet pouzivat.Priklad kvalytne osvetlenie.Treba vadiet nadstavit napr dlzku osvetlenia...to bola len jedna vec co ma v rychlosti napadla no urcite sa toho najde viac.Samozrejme zavisi aj od narocnosti druhov ktore planujeme chovat ci pestovat jedno ndvezuje na druhe.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod Dusan353 » 13 Mar 2011 14:56 pm

serus noiseless.skoda je ze si to takto hodil za hlavu.celu dobu som pozoroval tvoje prispevky a musim uznat,ze si sa popasoval s problemami velmi statocne.ja mam uz akva skoro rok a tiez mam podobne problemy ako ty a to stale v urcitych cykloch.raz sa zbavim riasy potom sa po urcitej dobe vrati potom ju zase eliminujem a takto je to ZATIAL stale do okola ,ale ja verim tomu,ze raz budem v tom dobry.A podla mna ty mas na to aby si bol viac nez dobry.tvoje akvarium sa da povedat,ze bolo vzdy pekne.aj na to,ze tam bola nejaka ta riasa.Mas u mna obdyv a uz teraz sa tesim na dalsie tvoje prispevky v ktorych sa ti bude minimalne takto darit pripadne este aj lepsie,tak vela stastia.
Dusan353
 
Príspevky: 35
Obrázky: 37
Založený: 02 Jún 2010 19:22 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 01 Máj 2011 12:24 pm

takže ľudia, kúpil som si nové 12l miničko klasických rozmerov, takže toto akvárium už nadobro končí, dnes ho už vypustím .. verte mi, že by ste ho nechceli vidieť :)
Takže skúsim niečo nové, v klasickom rozmere, bude to pravdepodobne na štý iwagumi len s čiste koberčekom z HC, možno medzi to ešte UG a niečo vyššie, uvidíme ... ozvem sa potom :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod prasan » 01 Máj 2011 13:12 pm

Držím palce! :wink:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 24 Júl 2011 16:10 pm

Ahojte :)
ozývam sa po riadne dlhej dobe, nemal som akosi čas (možno som aj zabudol :D ) dojsť na fórum.

Momentálny stav je taký, že mám síce založené 12l akvárium, v ktorom mi rastie HC, avšak funguje momentálne bez filtrácie, bez CO2, bez hnojenia a bez výmien vody, nakoľko som sa rozhodol prvý mesiac prázdnin brigádovať takže nemám na to absolútne čas.
Každopádne sa do toho v auguste naplno pustím, a uvidíme kam sa dostanem :)

Zatiaľ idem čítať čo je nové na fóre ... a hneď mám aj prvú otázku ...
má tu už niekto skúsenosti s týmto filtrom ?
http://www..akvaobchod.sk/resun-cy20-ext ... =138_19_21
viem že sa to tu niekedy dávno riešilo, len moc som tu toho nenašiel a zaujíma ma či ho niekto má ... ak o niekom viete, dajte prosím vedieť :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod TTjopo » 24 Júl 2011 16:33 pm

Mam ho v mojom minicku 25l a je celkom v pohode.Nemam velke skusennosti s tymito minivonkajsimi filtrami le mam ho uz nejaky ten piatok a vyzera to zatial velmi dobre.Trosku je problem so startom je stale zavzdusneny.Musis si vystup pichnut do nejakej pevnej flase a ustami tahat kym kym ti to nevytlaci vsetok vzduch ale co sa tyka hlucnosti a filtracie tak nemam problem.Urcite lepsie ako maskovat uz v tak malom akva vnutorny filter ktori zabera zbytocne miesto.Bud toto alebo nieco zavesne.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 24 Júl 2011 16:35 pm

a je to natoľko tiché, že sa dá pri ňom kľudne spať ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.