300l u krta



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 300l u krta

Odoslaťod trinitysk » 09 Dec 2010 16:59 pm

smik k tomu svetlu este...je to taky skryty grif niektorych rastlinkarov a aj mna. Ked vela svietis tak sa ti tie rastlinky ani nedostanu vyssie a su akoby zakrpatene. Take male pevne dubaky sice pekne vyfarbene a silne (silne stonky a pevne listy) ale nejdu do vysky za svetlom, lebo je ho uz dost aj tam kde su (robil mi to dokonca aj Eusteralis a L.aromatica). Jendoducho sa zastavia niekde v polke vysky akvaria a dalej nejdu len mohutneju a vyfarbuju sa. Vtedy sa bezne stiahne svetlo az o 2/3 intenzity, doba osvitu ostava rovnaka (ked uz je rastlinka hlavne farebne doladena a dostatocne silna) a rastlinka sa zacne tahat hore...treba to ale sledovat a neprehnat to, inak ti ostanu dlhe internodia a vytiahnute, vychrtnute neduzive stonky...takze s tou tvojou rotalou je to typicky priklad, ja som ju tiez svojho casu takto tahal k hladine...a ked ju tam uz mas, kde chces tak kludne pustit svetlo naspat tak ako predtym a zacne sa znovu farbit...Len ako hovorim treba vystihnut ten spravny moment kedy svetlo ubrat a kedy ho pridat aby to malo zelany efekt a neurobilo to viacej skody ako uzitku, no a na to potrebuje clovek prax, to sa neda takto cez mail naucit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: 300l u krta

Odoslaťod smik » 09 Dec 2010 19:01 pm

Já jsem to omezení světla udělal hlavně proto abych akva dostal do pohody. Méně světla, menší poptávka po CO2 a živinách.
Ta tvoje teorie je zajímavá, ale podívej se třeba na tuhle nádrž.
http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=4364
neřekl bych že má silné světlo a ta Rottala má barvu bájo a to je i přáklad Mazlíka taky bych neřekl, že přehnaně svítí navíc používá T8 zářivky, které jsou na tom se svítivostí hůř než třeba T5.
Souhlasím, že s extrémě vysokým světlem se rostliny nemusí tlačit na hladinu, ale ten důvod bych také viděl v souvislosti s nějakým omezením hnojivem.
Červená barva rostlin se podle mě povětšinou zvýrazní při omezení N.
Ono když se podíváš třeba na nějaká Amanova akvárka v Niigatě tak tam moc té červené nenajdeš. Podle mě je to tím, že jeho substrát dává spoustu N a P a svítí míň než by se zdálo.
Taky u akvárek které používají metodu EI je málokdy vidět extrémě moc červených rostlin. Samozřejmě se bavím o rostlinách, které primárně nějak moc červené nejsou. Taková Althernatera bude červená všude. A třeba zrovna ta Rotala podle mě nemá moc důvod vytvářet červený pigment když má všeho dostatek.
Já bych tu červenou souvislost prostě hledal v omezování živinama.

Jinak moje akva mi po omezení světla zatím dělá samou radost. klep klep. Mohlo by to být za pár dnů na dobré cestě.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: 300l u krta

Odoslaťod smik » 09 Dec 2010 19:26 pm

To trinitysk: Jinak s tím co říkáš nemůžu nesouhlasit, protože s velkým osvětlením zkušenost moc nemám :). Největší osvětlení jem měl 0,7 W/L T5 a tam se mi Hetheranta změnila v plazící se rostlinu :).
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: 300l u krta

Odoslaťod trinitysk » 09 Dec 2010 21:08 pm

Takto cez tie ziviny som sa na to teda nepozeral. Ono je to preto, ze u mna su hodnoty N a P vzdy velmi nizke (co len potvrdzuje tvoju teoriu) a vsetko riesim len cez svetlo a CO2. A vsetko sa mi cervena, dokonca aj blyxa co nie je uplne az tak velmi bezne. Tie teorie len potvrdzuju, ze stale toho vieme malo a zaroven to potvrdzuje aj to, ze k cielu sa da dostat roznymi cestami a kazdy si musi najst prave tu svoju.
Heteranthera zosterifolia je klasicky pripad ako si to popisal, daju sa s nou robit divy v tvarovani, ale treba aj davat pozor na prilis "chudobnu" vodu inak cerna.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 300l u krta

Odoslaťod smik » 09 Dec 2010 21:10 pm

trinitysk napísal:Heteranthera zosterifolia je klasicky pripad ako si to popisal, daju sa s nou robit divy v tvarovani, ale treba aj davat pozor na prilis "chudobnu" vodu inak cerna.


Souhlas
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 08 Jan 2011 09:24 am

Výsledok mesačnej kúry:

Obrázok

Zmeny voči predchádzajúcemu stavu - zlepšenie prúdenia ( už tretí týždeň beží aj Eheim 2217), častejšie výmeny vody (35% objemu akva 2x, teraz len 1x/týždeň) so súčastným preplachom filtra, bez hnojenia (len CO2), úprava sily osvetlenia (max 0,75W/L len 1hod/deň, väčšinou 0,40W/L cca 6hod/deň, ostatok 0,13W/L 4hod).
Rastlinstvo rastie dobre aj takto, po dvoch týždňoch som bol nútený ostrihať P.stellatu, R.rotundifoliu a Stringy moss. Flame som ostrihal kvôli "staghornu" a je to oveľa lepšie. Teraz to znovu vypadá na opätovné strihanie spomenutých rastlín. Zistil som však, že Christmas moss u mňa vôbec nejde, je malý, prírastky skoro žiadne a púšťa sa do neho cladophora, ktorá následne prejde akoby do staghorn riasy. Monosolenium znásobilo svoj objem asi 3x, a už ho začínam nachádzať po celom akva v hocijakých zabudnutých zákutiach. Parametre vody v akva (3dni po výmene vody) GH=6, KH=3, NO3=0-5, PO4=0,ph=6,5, vstupná voda má naďalej NO3 cca 20mg/L a ph=7.

Z rias ostala len cladophora a zbytky staghornu pomedzi Fissidens, jeden druh rias na Microsoriu pteropus Windelow úplne zmizol, ale na M.pteropus klasika + na koreni som objavil iný druh - ten som ešte nemal :mrgreen: - akoby maličké korálky ponavliekané na niti, bledozelenej farby, po vytiahnutí mimo vodu čierna mazľavá hmota. Ale bojujeme spolu :pivo: . Ešte stále som sa nedostal k vyčisteniu zadného skla od GSA (Green spot), na ktorej je narastená ďalšia riasa "Fuzz algae", ktorá preskočila na najstaršie listy H. pinnatifita.

Budem musieť ešte nejako zamaskovať trubky od 2217 (pravá horná strana), minimálne tak dobre :wink: ako u 2215 (ľavá horná strana).
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod trinitysk » 08 Jan 2011 09:40 am

Som presvedceny ze keby si tu vymenu robil nadalej kazde 3-4 dni tak by to bolo este lepsie (jemne dodas NO3 a zaroven odstranis riasy..). Inak si myslim, ze to ide urcite ovela lepsim smerom ako pred mesiacom. Pri kazdom cisteni max. rias vycucni von, neviem ci tam mas teraz SAE a nejake krevetky ale to by taktiez pomohlo. Ten Dropchecker si daj dolu ku dnu (cca 5cm od neho) a tak aby bol diagonalne od zdroju pridavania Co2 v akva...aj ked by si mal mat teraz CO2 v akva dost ja by som skusil ist s pH est e trochu nizsie (6,3-6,4 ->pozoruj ale co na to fauna). Az budes v tomto rezime co teraz mas + par uprav ktore som naznacil pokracovat, som presvedceny ze to bude este ovela, ovela lepsie a s minimom rias...Nech sa dari!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 300l u krta

Odoslaťod smik » 08 Jan 2011 10:29 am

to krto: Vypadá to dobře. Myslím, že si na správné cestě.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: 300l u krta

Odoslaťod Giftzahn » 08 Jan 2011 12:41 pm

@krto: njn, vidim ze si sa do tej riasy riadne pustil :wink: ... ja by som vsak pokracoval s vymenou vody nadalej v intervaloch min. 2 x tyzdenne tych 30 - 35% objemu akva ... plus urcite zlepsil prudenie vody po akva, nejake mini cerpadielko napr. hydor nano resp. nieco podobne ...

na perverznosti typu znizovanie ph pomocou nadmerneho pridavania CO2 mam svoj nazor ... pokial chces vodu s urcitym ph ... je tu reverzna osmoza a je poriesene u mna leze z reverzky ph 6,3 a nepotrebujem tym padom nadmerne davky Co2

inak vidim ze u teba ide fajne fissidens ... u mna sa mu nejak nedari .... sice rastie ale je to jediny mach kde sa furt chyta zabi vlas ... nastastie ho krevetky riadne decimuju ....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 300l u krta

Odoslaťod smik » 08 Jan 2011 13:12 pm

Giftzahn napísal:na perverznosti typu znizovanie ph pomocou nadmerneho pridavania CO2 mam svoj nazor ... pokial chces vodu s urcitym ph ... je tu reverzna osmoza a je poriesene u mna leze z reverzky ph 6,3 a nepotrebujem tym padom nadmerne davky Co2


Tady vůbec nejde o hodnoty pH a jeho snižování nadměrným dávkováním CO2. Tady jde o docílení koncentrace 30mg/l CO2.
Pokud má krto Kh 3° je dost dobře možné, že tuto koncentraci dosáhne až když mu CO2 sníží pH na 6,3-6,4.

Edit: Pokud by chtěl z nějakého důvodu držet pH na vyšší hodnotě při zachování uvedené koncentrace CO2, tak by musel zvýšit Kh.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 01 Feb 2011 15:07 pm

Obrázok

...som neodolal a z emerznej zásoby som medzi Fissidens "šupol plazivku" Ranunculus papulentus ,ktorá sa za mesiac z jedného korienka rýchlo rozrastá. Dosahuje výšku max 5cm - dno je trojročný kremičitý štrk s malým množstvom pomiešaného Filtusu Floran. Ku korienkom R.papulentis (bude rásť väčší?) a H.pinnatifida (nejako nemá progres v raste a farbu) idem dodať tabletové hnojivo - Sera Florenette A.
Zaobstaral som si Easy Carbo (na potlačenie rastu rias+hnojivo), ktoré denne dávkujem v množstve 7ml na celý objem už dva týždne/raz za 4-5dní výmena 20-35% vody, a pozorujem zrýchlený rast machov, hlavne Weeping mossu, riasy nové nerastú a staré ešte nemiznú...CO2 je zdá sa na úrovni 30ppm jasnozelená farba, po pridaní EC do hodinky až žltozelená ...samozrejme všetko je v akva ako pri šampuse, takže ani fotky sa nedajú extra pekné robiť :wink: ...
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod TTjopo » 01 Feb 2011 18:23 pm

H.pinnatifida mi rastie pekne ale sfarbit sa jej tiez nechcee iba tak mierne.Ine cervene rastilny co som pred nedavnom pridal do akva su tak ako som si predstavoval krasne cervene
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 07 Mar 2011 12:22 pm

03/2011
Obrázok
... po kliknutí na obrázok (138kB) sa tento zväčší :wink: ...

Zväčšilo sa mi osadenstvo 8) , a už mesiac priestor v akva obýva aj húfik P.gertrudae :pivo: . Rybky majú momentálne okolo 2cm. Sú živé, žerú všetko živé, mrazené a aj suché. Opäť som si všimol, že mi po pridaní nových rýb zmizli "otíci". Už to majú asi za sebou - krevety nedajú šancu niečo spozorovať ak rybu neobjavím do 24hodín. S tými Otocinclusmi sa mi to stalo už tretí krát, pridané nové ryby a otíci kaput. Ostatné ryby OK. Ak spolu s otíkmi pridávam ryby, alebo ich len dávám do akva s rybami, tak je to bez ich úhynu.

H.pinnatifidu som presunul dopredu medzi P.helferi, ku koreňom pridal tablety Florenette A, chvíľu ostala zarazené v raste, potom však pustila na všetky strany výhonky, a teraz začína pomaly rásť. Tabletky dostal aj P.stellata či R.papulentis, ten však ani potom do výšky nerastie, len zrýchlil svoj rast-poplazy. Smelo by som ho odporučil ako kobercovku, u mňa nemá viac ako 4-5cm. Momentálne čakám na dodávku chemikálií pre systém PPS Pro. Už dlhšie nehnojím makro prvkami, čo dali rastliny najavo zastavením rastu a blednutím nových výhonov či rozpadaním starších, takže som vytiahol z chladničky staršie PMDD, a 3ml/deň počas pár dní spravilo svoje. Najviac "trpel" P.stellata, P.erectus a napodiv aj burinka R.rotundifolia, ktorá odmietala po zostrihu rašiť niečo vyše 10 dní, pokiaľ som nedal PMDDčko 8) . Obyčajne sa tak do 2 dní objavia nové výhonky s pár lístkami. Monoselenium tenerum veľmi dobre znáša rez a bez povšimnutia rastie ďalej. Presunul som ho na miesto H.pinnatifidy.

Zaobstaral som si náhradnú CO2 bombu - opäť 2kg, náplň vydrží cca 4 mesiace. Poškuľujem po nejakom reaktore (najviac sa mi pozdáva typ, ktorý tu niekoľko krát dával trinitysk http://cgi.ebay.de/CO2-boost-1000-Ausse ... 2ea8bcc126, ale chvíľku som uvažoval aj o prispôsobení a využití klasického mechanického vodovodného filtra http://www.cerpadla-zavlahy.sk/aq-filter--3-4-velky , http://www.aqua-plus.sk/aqua-plus/eshop ... -necistoty, čo však pri ich cene a potrebnej úprave nebude výhodné, iba ak by som nejaký našiel :angel: ...

Aktuálna fauna:
25ks Pseudomugil gertrudae
5ks Pseudomugil furcatus
2ks Colisa chuna red (párik)
1ks Aphyosemion bitanetiatum
1ks Puntius tetrazona
8ks Danio rerio
8ks Caridina japonica
xxxks Neocaridina denticulata
1ks Neritina nataliensis
(mrenku a kaprozúbku sa mi nedarí odchytiť, tak ich tam nechávam dožiť)

a flóra:
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne petchii
Pogostemon helferi
Pogostemon stellata
Pogostemon erectus
Microsorium pteropus (klasika, Narow, Windelow)
Monoselenium tenerum
Hygrophila pinnatifida
a machy (Weeping, Milimeter, Java, Singapore, Flame, Phoenix, Christmas). Erect a Willow som presunul do iného akva.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod astro » 07 Mar 2011 12:31 pm

krto napísal:a flóra:
Rotala rotundifolia
Pogostemon helferi
Pogostemon stellata
Pogostemon erectus
Microsorium pteropus (klasika, Narow, Windelow)
Monoselenium tenerum
Hygrophila pinnatifida
a machy (Weeping, Milimeter, Java, Singapore, Flame, Phoenix, Christmas). Erect a Willow som presunul do iného akva.

...a Ranunculus papulentus :wink:
krásna zelená záhradka
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 07 Mar 2011 12:45 pm

... na ten som úplne zabudol :mrgreen: , chcel som ho dať na prvé miesto a takto to dopadlo :D ...
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod azet » 08 Mar 2011 22:30 pm

myslim, ze to pekne napreduje.

dovol par poznamok:

1. otici: voda sa Ti dostatocne premelie? ako je to subjektivne s O2 a objektivne s CO2 (drop-checker)? druha vec su parazity. preventivne by som odporucal akvarko odcervit a nove ryby pred vpustenim rovnako odcervovat.

2. neviem co sledujes uplnym vysadenim makroprvkov. okrem toho rozdiel medzi PMDD a PPS pro nieje nijako dramaticky. v ramci PMDD dodavas aj PO4?

3. posilnenie CO2 je spravny krok.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 09 Mar 2011 08:58 am

1. Voda si myslím že dostatočne prúdi po celom akva, obsah prečerpajú 2 čerpadlá cca 5x/hod (2215+2217). Kyslíka je myslím dosť, subjektívne pri pohľade do "šampusu" by som tak povedal :D , CO2 - dropchecker pri dne má pri 5dkh náplni jasnozelenú farbu - cca 25-30ppm. Strava je asi pestrá (živé artémia, grindal, mrazené patentky, cyclop, suché Tropical D50+, Screeting, SAK55) všetky ryby žerú a sú primerane živé svojej náture. Ale také preventívne odčervenie by možno blodlo. Čo som počítal fóra ohľadom odčervenia je vraj nutné pri komplexom odčervení najskôr zlikvidovať jednobunkové červy (bičíkovce-Entizol) a potom viacbunkové parazity (Fenbion). Týmto sa však nevyhnem návšteve veterinára, lebo ten Fenbion nie je bežne dostupný a správne dávkovanie určí na základe rýb a podmienok v akva. Ďalšou možnosťou je, že otíci mali hlístice (dlhšie som pozorovalo, že majú väčšie brušká ako normálne-pripisoval som to napchatiu sa riasami, ktorých mali dostatok), statočne s nimi bojovali a pri miernom strese-pridanie nových rýb im podľahli...

2. Nesledoval som tým nič 8) , ešte som ostal v režime kúry proti riasam - odkaľovanie, častejšia výmena vody, skrátenie sily a doby osvetlenia, posilnenie prúdenia ..., samozrejme lenivosť pri obstaraní chemikálií .... PO4 nedodávam, myslím že je ho v akva primerane, aj keď meranie som nerobil už asi mesiac - nebolo času :angel: , teraz dodávam len K, N a mikroprvky a každým dňom vidieť progres v raste. Chémia príde dnes - zajtra, takže zároveň pomerám aj parametre vody.

3. Ešte musím zohnať redukciu na výstupné "šróbenie" z tlakovej fľaše, teraz je menšie asi G1/2 (EU norma) a ja potrebujem ísť na G3/4. Pri kúpe som si to v Hastexe nevšimol, lebo to bola nová fľaša, už naplnená, čo potvrdili prevážením - ventil šróbenia bol prelepený páskou tak mi tento "detail" ušiel :wink: ...
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod bamma_boy » 09 Mar 2011 14:40 pm

krto, po com maju teraz v Hastexe co2 flase (500g, 1kg)?
Dik.
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 09 Mar 2011 16:17 pm

... mám doma cenník tak to sem "hodím", ale až v piatok, nakoľko zajtra idem skoro ráno na SC ...

Tá moja 2kg fľaša stála okolo 30€, naplnenie CO2 1,5kg stojí 1,7€.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 11 Mar 2011 13:59 pm

Takže ten cenník:

500g fľaša na CO2 28€, 1,5kg (to je vlastne tá moja) 32€, 2kg 60€, 6kg 100€. Fľaše majú okrem 500g závit G1/2, ale v starších zásobách nájdu aj zo závitom G3/4. Redukcia-zväčšenie z 1/2 na 3/4 stojí 5€. V pondelok tam skočím, ak nájde fľašu s 3/4 závitom tak mi ju vymení za tú kúpenú s 1/2, alebo si dokúpim redukciu.

Náplnenie 1,5kg fľašeCO2-jkou stojí 1,70€, 6kg 8,40€.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 11 Mar 2011 14:16 pm

... sa ospravedlňujem pri naplnení 6kg platí cena 8,40€ pri rozvoze po ZA, pri naplnení v areáli fy stojí len 5€....
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod azet » 11 Mar 2011 16:11 pm

krto ze:

Ale také preventívne odčervenie by možno blodlo. Čo som počítal fóra ohľadom odčervenia je vraj nutné pri komplexom odčervení najskôr zlikvidovať jednobunkové červy (bičíkovce-Entizol) a potom viacbunkové parazity (Fenbion).


neviem, niesom na toto odbornik, ale pouzivam sera tremazol a pochvalujem si - krevety, slimaky, subjektivne filter atd. uplne bez vedlajsich priznakov. ryby na druhy den zdrave ako...ryby. za plnej prevadzky rastlinnej nadrze, s co2 a vsetkym vsudy. entizol som aplikoval viackrat a bolo to celkom ok, az na to, ze si to odniesli raz otici. ostatne lieciva, na ktorych je tiez napisane ze odcervuju su bud veci, co Ti vyhubia vsetko zive okrem ryb (esha volaco teraz uz fakt neviem), alebo nezaberu a ryba oslabena hynie na hocico aj sekundarne. skusal som este gyrodol, argudol a ine...ale neviem, u teba ked boli otici zase nafuknuti, tak to mohlo byt hocico ine, aj stravou...ale hovorim, ja uz odcervujem preventivne vsetko nove co domov donesiem.

a este ze:

3. Ešte musím zohnať redukciu na výstupné "šróbenie" z tlakovej fľaše, teraz je menšie asi G1/2 (EU norma) a ja potrebujem ísť na G3/4. Pri kúpe som si to v Hastexe nevšimol, lebo to bola nová fľaša, už naplnená, čo potvrdili prevážením - ventil šróbenia bol prelepený páskou tak mi tento "detail" ušiel ...


toto sa stalo aj mne, vsimol som si to vsak pri odchode z predajne hastexu, tak ze "ahaa, vlastne ano" mi predali aj redukciu.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: 300l u krta

Odoslaťod trinitysk » 12 Mar 2011 16:13 pm

Krto akva si pekne postavil na nohy, pamatam si este na ten problem s riasou. Urcite by som preventivne nic neodcervoval len preto, ze par otikov odislo...(alebo mi nieco uniklo, preco to chces robit?). U otikov sa to stavalo aj mne, nerobil by som kvoli tomu ziadne liecby, riskujes ze si to cele rozhadzes a o vysledku pripadnej liecby tiez nie som presvedceny...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 04 Apr 2011 13:50 pm

Tak od 1.4. som prešiel na systém hnojenia PPS Pro. Akva som radikálne prestrihal, hlavne machy a stonkovky. Fissidens fontanus som skrátil o 2/3 dĺžky na spôsob kaderníctva = skaly som vybral, otočil, a mach "surovo" odstrihol, takto som ho ešte neskracoval, dosiaľ len znovuvyväzovanie celých vyrastených stoniek na ploche.
Keďže Monoseleniu sa darí, chcem si zaobstarať ďalšiu pečeňovku Ricardiu chamedryfoliu (dúfam že Richard na mňa nezabudne :) ), ktorú chcem uchytiť hlavne na povrch skál a aj koreňov. Naposledy som ju mal pred 4 rokmi a to som bojoval s riasami pri novozaloženom akva, takže v krátkom čase (do 3mesiacov) pošla.
Nové "červené" rastlinky v akva - Barclaya longifolia (pekne rastie, nové listy sú do sýto oranžovočervena) a Aponogeton crispus red (zatiaľ sa adaptuje) by mali oživiť akva. Čo sa týka hnojenia ku koreňom (Sera florenette A tabs) pri Ranunculuse nedošlo k rapídnemu nárastu čo sa výšky týka, H.pinnatifida začala vo veľkom rašiť nové výhonky, farby a hustoty trsu z týchto stránok sa však asi nedočkám :)
http://www.akvariumi.com.ua/popup_image ... f5e05a6411
http://3.bp.blogspot.com/_RCHqYNZEPBE/S ... G_2614.JPG
http://www.wasserflora.de/shop/artikel/ ... ropica.htm, aj keď listy sú peknej štruktúry a zdravé, takú výraznú farbu som dosiaľ u seba nespozoroval - uvidíme čo nový systém hnojenia spraví s farbou. Ináč na webe je na viacerých stránkach vo svete ten istý obrázok z Tropica - prvý odkaz (UA) a posledný (DE) len inak vytiahnuté farby a vystrihnutý obrázok. Za mesiac prihodím foto pred a po hnojením systémom PPS Pro.
K preventívnemu odčerveniu som nakoniec nepristúpil 8), tiež sa mi to zdalo trošku moc, a znovuvybudovať rovnováhu sa mi zrovna nechce :angel: .
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.