lily pipes ebay



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

lily pipes ebay

Odoslaťod 46_Lubo_46 » 10 Mar 2011 13:04 pm

Zdravím akváči, určite každý z vás už špekuloval nad objednaním lily pipes z ebay-u ja už som pevne rozhodnutý, lenže mi chýba paypal účet a zriaďovanie je dosť komplikované hlavne keď nemám embasovanú kartu atď. Preto sa chcem spýtať či sa nenajde človek kto už s týmto má skúsenosti najlepšie z Blavy a bol by taký láskavý a objednal by ich na svoju adresu samozrejme za určitú províziu a ja by som si pre ne osobne skočil po dodaní. Viem je to také ošemetné ale naozaj nemám chuť vybavoať milion papirov za jednu vec a potom mi bude ten účet na nič. Tak ak by sa našla nejaká dobrá duša pls napíšte mi, alebo niekto kto by si chcel ešte objednať niečo takéto a spravíme masovú objednávku :) diky za odpovede hádam sa niekto najde. :angel:
Obrázok používateľa
46_Lubo_46
 
Príspevky: 153
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2011 02:39 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod Ajven » 10 Mar 2011 13:21 pm

A aku mas kartu ? Lebo napr. debetna VISA electron od TB uplne v pohode postacuje. Masovu objednavku z Ciny to radsej nie, cena bude ta ista, na postovnom neusetris a toto by uz colnici mohli zacat vsimat.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod 46_Lubo_46 » 10 Mar 2011 13:28 pm

No mám ČSOB je to VISA no ale ďalej neviem bude to len nejaká študentská srágorinka keďže mám ešte študenský účet a bla, bla neviem či s tým by neboli problémy každopádne ak sa nikto nenajde čo by mi to objednal, nechcem nikoho otravovať a tak, asi budem musieť skočiť do banky popýtať sa.
Obrázok používateľa
46_Lubo_46
 
Príspevky: 153
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2011 02:39 am
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod Ajven » 10 Mar 2011 13:30 pm

Vsak to vyskusaj, uvidis, maximalne ti to nezoberie.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod palo9167 » 10 Mar 2011 13:41 pm

46_Lubo_46 napísal:No mám ČSOB je to VISA no ale ďalej neviem bude to len nejaká študentská srágorinka keďže mám ešte študenský účet a bla, bla neviem či s tým by neboli problémy každopádne ak sa nikto nenajde čo by mi to objednal, nechcem nikoho otravovať a tak, asi budem musieť skočiť do banky popýtať sa.


ak este potrebujes nieje problem posli ss
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod Norman » 10 Mar 2011 15:13 pm

na eBay mam okolo 100 transakcii a cca polka bola cez PayPal. Mam za sebou aj nejake spory, 90% z nich vyriesenych k mojej uplnej spokojnosti, zvysok tak 50-50.

Registracia karty na PayPal nevyzaduje primarne embosovanu kartu. Sam taku nemam a idem cez to v pohode. Len treba mat obycajnu debetnu kartu s povolenim na internetove platby (to hadam dnes uz kazda banka poskytuje). Registracia je jednoducha a da sa vykonat aj s overenim behom 2-3 pracovnych dni.

Co sa vsak tyka nakupov z "mimo EU" statov, hlavne USA a Cina tak nie je to az take uplne bezproblemove a hlavne to dopadne vzdy inac. Do cca 22 USD (momentalny limit treba zistit v nejakej colnej vyhlaske alebo zakone, nesledujem to) vratane postovneho !!! pride zasielka bez akychkolvek problemov az domov. Problemy nastavaju az nad touto hranicou a zavisia len a len od toho ako sa colnik ktory postu preclieva vyspi :( proste Slovensko. Ak je predajca slusny a prilozi k sprievodnym papierom nejaku fakturu, tak ti len colnik vyrubi clo + DPH ktore zaplatis a zasielku dostanes. Problem ale je ked tam ziaden doklad nie je a nasledne ta predvola aby si si zasielku sam preclil a vydokladoval nejaky ucet. Ak je colnik "normalny" vezme ti aj bankovy vypis, resp. vypis PayPal transakcie. No nesmies proste trafit na "blbca".
Obchodnici z Ciny su si uvedomuju tieto "EU" nezmysly a zasielaju vsetky zasielky oznacene ako "darcek", vtedy je vacsia sanca ze ti to pride domov bez akychkolvek komplikacii, no riziko je vzdy nejake, ze to budes musiet preclievat (ten lepsi pripad, lebo aj s DPH a clom je to stale lacnejsie ako v EU) alebo ze to poslu nazad, alebo zlikviduju (to je horsi pripad).
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod miku » 10 Mar 2011 16:05 pm

miku
 
Príspevky: 47
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2010 11:07 am
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod Vlado21 » 10 Mar 2011 16:21 pm

S Ebay mam celkovo dobru skusenost, platim cez PayPal, kupujem vsak len u "top-rated" predajcov. K tej colnici mozem potvrdit. Napr. sluchatkac mi isiel tyzden z HK, a dalsi tyzden "kvasil" na tunajsej colnici. Pritom balik isiel kurierom. Pri klasickej poste treba riesit colne konanie osobne, ak je cena zasielky nad limit, a to nikomu nezelam... :twisted:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod Norman » 11 Mar 2011 08:51 am

miku: dik za tie info o limitoch
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod salik » 15 Mar 2011 10:53 am

nove pravidla pre cz kolegov
U nákupů zboží ze zemí, které nejsou členem Evropské unie bylo doposud možné kupovat zboží za celkovou sumu do 150 EUR, aniž byste museli platit DPH. Od 1.4.2011 začne platit zákon, který snižuje tento limit na 22 EUR a to znamená, že veškeré zboží nad částku 22 EURO podraží o 20% (DPH), které odevzdáte státu.
Provést tuto změnu zákona musí všechny členské státy Evropské unie.
1.Při zásilkách v ceně od 22 EURO do 150 EURO budete muset zaplatit DPH 20% z částky uvedené na faktuře o nákupe zboží, clo se neplatí.
2.Při zásilkách nad 150 EURO budete muset odevzdat státu DPH 20% a taky clo podle zařazení (od 1-10%).
To vše by mělo začít platit od 1.4.2011
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod trinitysk » 15 Mar 2011 11:12 am

ty vies cloveka potesit..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod smik » 15 Mar 2011 11:27 am

Ano vím o tom a je to k na....í. už neví jak by z nás ty peníze dostali. Za chvíli se nevyplatí kupovat nic mimo EU.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod palo9167 » 15 Mar 2011 12:30 pm

ale vsak na ebayi nieje problem sa dohodnut na poslani ako darcek a na nejakej nizkej deklarovanej cene.
Moja skusenost:
Cinanom nerobi problem poslat vec hotnoty 60eur a deklarovat to ako 10dolarov
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod smik » 15 Mar 2011 13:23 pm

palo9167 napísal:ale vsak na ebayi nieje problem sa dohodnut na poslani ako darcek a na nejakej nizkej deklarovanej cene.
Moja skusenost:
Cinanom nerobi problem poslat vec hotnoty 60eur a deklarovat to ako 10dolarov


Má to podle mě jeden háček. Pokud to solidní prodejce pojistí tak to pojistí jen na uvedenou nižší hodnotu. Jak moc se v tom šťourají celníci netuším. Jednou jsem si nechal poslat objektiv asi za 5k jako gift a vše OK.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod Norman » 15 Mar 2011 18:12 pm

K poslednym dvom prispevkom:

ano, cinanovi to problem neurobi, ale rovnako neurobi problem colnikovi ten balik otvorit a zistit ze je deklarovana prilis mala hodnota zasielky. Preto je to skoro ako loteria a myslim, ze tych par eur takto "usetrenych" za to riziko nestoji.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod dmiba » 15 Mar 2011 18:55 pm

smik napísal:
palo9167 napísal:ale vsak na ebayi nieje problem sa dohodnut na poslani ako darcek a na nejakej nizkej deklarovanej cene.
Moja skusenost:
Cinanom nerobi problem poslat vec hotnoty 60eur a deklarovat to ako 10dolarov


Má to podle mě jeden háček. Pokud to solidní prodejce pojistí tak to pojistí jen na uvedenou nižší hodnotu. Jak moc se v tom šťourají celníci netuším. Jednou jsem si nechal poslat objektiv asi za 5k jako gift a vše OK.


Ja som pipes objednaval cca mesiac dozadu, dosli po 2 tyzdnoch v pohode, aj ked balik vyzeral ako pozuvany, dnu to bolo zabalene celkom bezpecne. Kupoval som od aquahk8 a kupoval som toto: Aquarium Inflow & Outflow Glass Lily Filter Pipe 13mm M, prislo mi to postou do 2 tyzdnov, pricom zasielka, co som objednal 2 tyzdne skor mi nedosla dodnes, ale mam prislubene, ze ak by nedosla do konca buduceho tyzdna, posle to chlapik znova. Nedosla mi prave ta lacnejsia objednavka :o drahsia dosla.

Ak od neho chcete kupovat, nakupujte tie veci, ktore maju hodnotu produktu v GBP, kurz voci euru je trosku lepsi ako USD. Pozor, ma ich vzdy 2x raz v GBP a raz v USD, doprava je vacsinou uvadzana v USD. Cene dopravy sa necudujte, oni to hajzlici zamerne tak rozdelia, aby tie pipe boli, co najlacnejsie voci konkurencii.

Kvalita je za tie peniaze slusna, vadili mi trosku pri vyrezoch na nasavacej pipe opraskane rezy, ale za tie peniaze sa to strati a neviem, ci aj tie u nas bezne predavane sklenene pipes nemaju to iste. Samozrejme s ADA sa to nemoze rovnat co sa tyka kvality (sklo nie je optiwhite a tie rezy sa dali zatavit), ale cena je zasa neporovnatelne nizsia.

Dobre skusenosti mam aj s obchodnikom u-barn, ma to iste sklo, trosku drahsie. Velky difuzer mi dosiel do 2 tyzdnov.

Ak chcete nakupovat viac, pootravujte ich ohladom dopravy, ci Vam nespravia specialnu objednavku s jednou cenou, aby ste nepreplacali na doprave. aquahk8 bol v tejto veci celkom ochotny, ale nakoniec som to nevyuzil. Mozno inokedy.

Osobne si myslim, ze ak je u obchodnika uvedena > 99% spokojnost, jedna sa o seriozneho obchodnika, ktory Vas nechce obabrat. Problem s dodavkou je potom jednine na SK poste alebo colnici. Moze sa totis stat, ze aj colnik je akvarista, a nieco sa mu moze hodit a zasielka sa akoze strati. Ved z HK ci Ciny je cesta daleka. :angel:
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod 46_Lubo_46 » 15 Mar 2011 20:09 pm

No mne nakoniec padla tá dohoda s Palom, keďže som si nevšimol že bol s Prešova a to by bolo komplikované, takže asi budem musieť spraviť Paypal účet sám. Iba ak by sa niekto našiel ešte :angel: . Ale som rád že som založil túto tému dozvedel som sa veľa dôležitých vecí zato diky všetkým čo tu prispeli ;)
Obrázok používateľa
46_Lubo_46
 
Príspevky: 153
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2011 02:39 am
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod triscene » 16 Okt 2011 12:11 pm

http://www.ebay.com/itm/180451091973?ss ... 1438.l2649

ma niekto v plane brat lily pipes cez ebay?
trosku som vyjednal cenu za 3 sety na 58 GBP spolu so shipmentom
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod chnuro » 28 Jan 2012 16:08 pm

Caute, vacsina z tych, kto objednava lily pipes ma tie, co postol triscence v predchadzajucom prispevku, alebo ak vacsie, tak tieto:
http://www.ebay.com/itm/Aquarium-Inflow ... 2a0685e03f

Power man som kedysi doma mal a musel som ich predat, lebo som pre ne vtedy nenasiel vyuzitie. Navyse, na power man vela ludi frfle na kvalitu spracovania. Teraz som si chcel objednat uz radsej nieco ine. Za rozumnu cenu som nasiel este znacku AquaticMagic:
http://www.ebay.com/itm/Magic-Lily-Pipe ... 4cedd7587d
ObrázokObrázokObrázok

Vcera som si ich vyzdvihol na poste a musim povedat, ze oproti power man je to neporovnatelne krajsie. Balenie bolo strašné, mám chuť mu za to nedať pozitívny feedback. Stena sklenennej rúrky má 2,9mm a cistotu skla by som prirovnal ku Clear Vision. Inflow aj outflow majú po 2 "cicíky" na uchytenie prísaviek (4ks transparentnych prisaviek bolo v balení). Outflow ma malicku vadu na hrane, no power man sa na tieto ani nehrabe. Za tie prachy to stalo.
ObrázokObrázokObrázok
Je to trosku vidiet aj na fotkach, zarezy na nasavanie su orientovane k stene akvaria, nie do nadrze.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod triscene » 28 Jan 2012 16:25 pm

trosku hlupost ze tie zarezy na inflow idu k stene, hm? pak to asi netaha tak kvalitne zo spodnych a vzdialenejsich vrstiev akvaria..hm?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod chnuro » 28 Jan 2012 16:50 pm

Ja myslim, ze to je uplne, ale uplne jedno.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod marlo » 28 Jan 2012 21:46 pm

Ja som mal Power Man lilly a spracovanie sa mizdalo kvalitne ale nedokazem to porovnat s inou znackou lebo inu som nemal v ruke.
Pekne ciste bez ostrych hran a roznych inych neziaducich prvkov.

Asi to bude zalezat kus od kusu...ako zo vsetkym

Odoslané z môjho SK17i cez Tapatalk
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod fazyl » 28 Jan 2012 22:12 pm

mozem sa spytat chnuro kolko ta to cele stalo a ako dlho si nato cakal? predpokladam ze to islo z UK.
edit: zda sa mi to len alebo outflow ma troska iny ohyb a zakrivenie na tom reklamnom obrazku v porovnani s tvojou fotkou?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: lily pipes ebay

Odoslaťod chnuro » 28 Jan 2012 23:10 pm

@Marlo, mal som v ruke oba sety, ten od power man nebol zly, ziadne vady na skle, ako to vsetci hania, ale boli "cukríkovejšie". Dnes bol u mna Peter-Trnava a sam povedal, ze u tohto by sa ani nebal, ze to zlomi pri cisteni. Fakt sa mi tieto AquaticMagic pacia viac.

@fazyl, cele to stalo necelých 40€ aj s dopravou (29,95 GPB + 5,95 GPB shipping) a prisli rekordne rýchlo - asi tyzden aj nieco.
Co sa tyka toho zakrivenia, mne sa to nezdá, no aj keby, co by na tom bolo zle? Ja som si ich kupil pre jediny uccel: dobra distribucia prudenia a ako bonus - je to nenapadne.

Ohladom kvality vidia niektorí rozdiel medzi DO-Aqua a ADA, no ceny za tieto produkty su tak vysoko, ze kupovat znackove verzie, radsej by som si nechal zelene eheim rurky.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.