Rozpad listov - Cryptocoryne wendtii



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Rozpad listov - Cryptocoryne wendtii

Odoslaťod bamma_boy » 12 Mar 2011 10:33 am

Zdravím akvaristi,

mám 63L nádrž:
čerpacia hlava + biomolitan
24°C
NO3 - 0 (pripisujem nízkemu počtu rýb)
Fe - 0
dKH - 8
pH - vstupné 7,2/ po CO2 6,6

rastliny havne v prednej časti, po pridaní CO2 sa začína rozbiehať Echáč vzadu, ďalšie rastlinky od Rataja mám na stole.
Cryptocoryne wendtii var. Tropica
Microsorium pteropus
Valisneria spiralis

Fauna:
1x tetra
1x prísavka thajská
10-20ks Neocardinia red Sherry
________________________________________________
No, a teraz k veci, po pridaní CO2 sa mi zo dňa na deň začali rozpadať Cryptocoryny, tak 2 dni to vyzeralo super, rástli ako divé a teraz stop a už sa len sypú, tak 2-3 listy za noc..
Takže sa teraz pýtam, je to nízkym NO3, teda pridať rybky (doteraz som ich tam nedával z iných dôvodov, to už nebudem rozpisovať) ? alebo začať s PMDD, keďže to by aj vysvetľovalo, ten náhly rast (kým ešte boli živiny) a teraz stagnáciu a rozpad?
Čítal som, že Cryptocoryny nemajú radi zmeny v akváriu, bude to náhlym zvýšením CO2? Aj keď som ho pridával pomaly a dávku postupne zvyšoval.
Inak teraz som si všimol, že ich dokonca ochabli listy, pretým ich bolo plné akva a teraz je horná polovica prázdna, keďže sú "spľasnuté".
Takže na záver ešte nejaké fotky, dúfam, že mi poradíte a vyriešime problém, pretože už ich mám nádherne veľké a nechcel by som o ne prísť, doteraz s neodkalovaným dnom a bez CO2 rástli ako z vody, ale čo z toho keď boi samé, všetko ostatné stálo.. :|

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
:pivo:
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Reklama

Re: Rozpad listov - Cryptocoryne wendtii

Odoslaťod horský vlk » 12 Mar 2011 11:55 am

S tým neurobíš nič..zmenili sa podmienky v akva,staré listy odídu a narastú nové.kľudne všetky ostrihaj a nechaj len najmladši na každej rastline
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Rozpad listov - Cryptocoryne wendtii

Odoslaťod bamma_boy » 12 Mar 2011 19:11 pm

ok, dik.. nakoniec ma aj napadlo, či to nie je niečo podobné ako submerz - emerz a, že vyhodia nové listy a staré takto odídu. Ďakujem, tak nechám CO2 bežať na optimum a ostrihám ich.. :)
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Rozpad listov - Cryptocoryne wendtii

Odoslaťod azet » 15 Mar 2011 12:09 pm

jj - tomuto sa ludovo hovori "kryptokorynova choroba". dlhodobo boli zvyknute na uplne iny prisun zivin, co2 kou si zrazil ph a nakopol konzum. vytvor si bezpecnostny vankus navysenim NO3, pokial tam pridas este ryby a zacnes krmit, tak mas za dnesnych okolnosti naprogramovanu sinicu.

ked budes ako-tak stabilne pokracovat, kryptokoryny sa cochvila zotavia.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Rozpad listov - Cryptocoryne wendtii

Odoslaťod bamma_boy » 17 Mar 2011 22:30 pm

okej, diky Azet za odpoveď.. ostrihal som staré lístky, ktoré boli na odpis a vyzerá to, že už sa žiadne také nevytvárajú, čo by mohlo byť náznakom toho, že už si zvykli.. tak som zvedavý. Je u nich bežné, že vôbec nebublinkujú, alebo im tým pádom niečo chýba, resp. je ho minimum?
Microsorium pekne bublinkuje.. tak mi to nejak nejde do hlavy.. ale ani novo nakúpené rastlinky nejak nebublajú, tak to pripisujem asi minimálnemu NO3?.. no jo, som si ešte nestihol presne navážiť PMDD..
Takže teraz už môžem začať mierne prihnojovať, áno? pH je stabilne, aspoň myslím, podľa dropcheckera áno, už to buble stabilne asi 15 dní.. vyzerá to, že hnojivo je posledné čo rastlinkám chýba.. :)

EDIT: ahá, pardon zle som si prečítal tvoju radu, vravel si vytvoriť vankúš z NO3, takže to mám v pláne, dať PMDD s NO3.. :)
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.