časopis Nové Akvárium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod DAZZLE5 » 13 Mar 2011 17:06 pm

Drack napísal:Ale aj tak mi to neda sa spytat - co je s Raviolkou ?


https://www.youtube.com/watch?v=dU7Mla0ePok
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod leucosternon » 14 Mar 2011 22:12 pm

Casak co bol predtym sa mi pacil viacej. Názov mal jednoduchý a výstižný, skladba bola dobrá, články miestami vymakané. Čo som nemal rád na Akváriu bolo množstvo fotografií, čo ste v Novom Akváriu dotiahli k úplnej dokonalosti, 80 % casopisu fotografie, tak to je teda neco. Inác pohoda dalsí priemerný internetový časopis. Drzím palce, je co vylepsovat.
leucosternon
 
Príspevky: 29
Založený: 03 Apr 2010 08:19 am
Bydlisko: Bratislava

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod arowana » 15 Mar 2011 00:04 am

Nakoľko nikdo z kompetentných členov redakčnej rady na podnety doteraz nereagoval, tak v stručnosti doložím niekoľko postrehov za nich.

Článok o farme, bol rozdelený, alebo nejakým omylom z neho chýba záver / neviem aký bol zámer redaktorov, alebo kde nastala chyba /, ale popri texte mali byť menšie fotky a mali byť len grafickou podporou článku.
Že prvé vydanie nového pdf časopisu, dopadlo slabšie, je zapríčinené súhrou viacerých okolností, hlavne však časovej tiesne a nakoľko som to pochopil tak, že predošlý dizajn a štýl, bol Raviolkiným "duševným vlastníctvom", musel sa narýchlo "ušiť" nový štýl časopisu, ktorý by aspoň trochu nadväzoval na predošlý.
Určite by redakčnej rade pomohli vaše námety na obsah článkov, prípadne aj jeho grafickú a obsahovú podobu, nielen negatívne kritiky čo bolo na prvom čísle špatné, ale napr. čo by vás tematicky zaujímalo a aký typ článkov je požadovaný.
Bude snáď vzhľadom k "novoštartu" ťažké zachovať pôvodný štýl časopisu, keď boli jednotlivé čísla zamerané na určitý témat / čo z môjho pohľadu bolo občas monotipické /.
Žiaľ musím konštatovať aj skutočnosť, že nielen akva akcie, ale vydávanie časopisu v akejkoľvek podobe, ostáva na bedrách niekoľkých jednotlivcov, ktorý fungujú ako ťažné kone a ostatný sú len štatistami, ktorý sú len v úlohe mĺkvych konzumentov, čakajúcich na malý zázrak.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod marlo » 15 Mar 2011 09:51 am

Skuste prosim neporovnavat casopis vydavany doposial a Nove Akvarium.
Berme to tak ze je to proste novy casopis .Preco skoncil stary ? - nepatrajme potom..je to tak a neurobime s tym nic.

Kazdy nazor pozitivny/negativny je dobry a da sa z neho poucit.Len sa stale nesnazme ho porovnavat.Je novy a musi si
vybudovat vlastnu cestu/styl.

Arowana to spravne napisal ze momentalne ale ono to tak bolo vlastne vzdy casopis taha par ludi/taznych koni ktori maju aj inu robotu/konicky .

Ak chceme lepsi casopis treba najst ludi ktory su ochotny sa podelit so svojimi vedomostami,skusenostami urcite ich tu je vela.

Ja osobne nemam tolko skusenosti a vedomosti aby som mohol prispiet clanokom ale drzim palce tomuto Novemu Akvariu .
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod arowana » 15 Mar 2011 10:36 am

Marlo, to porovnávanie starého s novým zas nie je na škodu, nakoľko "starý" dosiahol určitú kvalitatívnu hodnotu a je len prirodzené, že sa čitatelia snažia porovnávať a kritizovať.
Deje sa to však obdobne všade, nielen pri časopisoch, ale napr. aj vo fy., keď nastane výmena vedúcich kádrov. Vždy sa porovnávalo a bude porovnávať " stará metla s novou ", čo ako som už uviedol, má svoje pozitíva aj negatíva.
Súhlasím však, že stará éra časopisu skončila a nastupuje / aspoň v to dúfam /, éra nová a je len otázkou času, redakčnej rady a prispievateľov, kam jeho smerovanie povedie.
Čo mi však vadilo aj pri "starom", že napriek tomu, že to bol klubový a tematicky špecializovaný časopis, málokedy sa rozvinula nejaká diskusia okolo neho, či už to bolo na téme úrovne a ešte menej ako reakcia na nejaký článok. V takom prípade sa ani redakčná rada nemá od čoho odraziť a nie je schopná posúdiť, či nastolená úroveň, či už obsahová, alebo grafická, je podľa vkusu čitateľov. A v tomto prípade je to určite na škodu a aj tu vidím len naokolo len tichých konzumentov.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod marlo » 15 Mar 2011 10:48 am

No mozno by stalo za uvazenie ....ked sa vyda novy casopis ..spravit k nemu temu a v teme hlasovanie...Kde budu vypisane clanky ...a ludia mozu zahalsovat ktory ich najviac zaujal.
Tak by sa dalo zistit co je pre ludi viac a co menej zaujimave.....
Popripade ...k urcitym clankom ak bude zaujem urobit samostatnu temu ...a diskutovat o clanku
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod Richard Tokušev » 15 Mar 2011 14:35 pm

Nuž. Mne sa časopis páči. Vytkol by som iba nepreženenie textu cez word, ktorý by opravil neslovenské slová a chyby v texte. Pripúšťam aj plýtvanie toneru ak si chce niekto časopis vytlačiť.
Na druhej strane však oceňujem samotné jeho vydávanie, nakoľko realizátorom strávené desiatky hodín pri jeho skladaní, v dnešnom dosť uponáhľanom svete, asi nikto nezalatí.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod milop » 15 Mar 2011 17:26 pm

arowana napísal:Nakoľko nikdo z kompetentných členov redakčnej rady na podnety doteraz nereagoval, tak v stručnosti doložím niekoľko postrehov za nich.

Ahoj Arowana,
myslim, že všetci dotknutí sledujeme, čo sa tu píše a každý by mal reagovať za seba, aj ked mi nevadí , že sa snažiš pomôcť.
Ťažko reagovať na porovnavania starého a nového časopisu. Pretože stare nepokračovalo chceli sme prísť s niečím novým.
arowana napísal: Článok o farme, bol rozdelený, alebo nejakým omylom z neho chýba záver / neviem aký bol zámer redaktorov, alebo kde nastala chyba /, ale popri texte mali byť menšie fotky a mali byť len grafickou podporou článku.

Nový časopis predstavuje nový systém a stalo sa, že kdesi sa odstrihol koniec tvojho článku Ospravedlňujem sa je to moja chyba a zabezpečím nápravu,

arowana napísal: Že prvé vydanie nového pdf časopisu, dopadlo slabšie, je zapríčinené súhrou viacerých okolností, hlavne však časovej tiesne a nakoľko som to pochopil tak, že predošlý dizajn a štýl, bol Raviolkiným "duševným vlastníctvom", musel sa narýchlo "ušiť" nový štýl časopisu, ktorý by aspoň trochu nadväzoval na predošlý.

Pôvodný časopis tak ako bol bol a je "duševným majetkom" klubu akva.sk- tak, ako aj nový, vrátane úpravy, názvu, designu . Raviolka bola členka klubu - šefredaktorka, ktorá časopis davala dokopy a ako vidno aj z vaších pripomienok veľmi dobre. Venovala mu kus svojho času. Jedného dňa sa rozhodla, že s tým končí a normálne to oznamila.
Ako klub sme sa rozhodovali čo ďalej a rozhodli sme sa, že budeme pokračovať . Možno hneď nie až tak dobré, ale tak ako budeme vedieť a môcť. Nahodili sme nový systém a dúfame , že bude fungovať. samozrejme sú tu určite chyby, na ktoré oprávnene reagujete a my sa ich budeme snažiť odstrániť a robiť časopis čo najlepšie.
arowana napísal: Určite by redakčnej rade pomohli vaše námety na obsah článkov, prípadne aj jeho grafickú a obsahovú podobu, nielen negatívne kritiky čo bolo na prvom čísle špatné, ale napr. čo by vás tematicky zaujímalo a aký typ článkov je požadovaný. Bude snáď vzhľadom k "novoštartu" ťažké zachovať pôvodný štýl časopisu, keď boli jednotlivé čísla zamerané na určitý témat / čo z môjho pohľadu bolo občas monotipické

Nechceme zachovať pôvodný štyl časopisu, chceme robiť nový časopis čo najlepšie pre čitateľov, ale podľa naších predstav- preto aj "nové Akvárium"... a samozrejme tak ako píše Arowana- pomohli by nám Vaše reakcie aj iného charakteru ako "pôvodné bolo lepšie" - toho sme si vedomí aj my všetci čo stojíme za novým časopisom
arowana napísal: Žiaľ musím konštatovať aj skutočnosť, že nielen akva akcie, ale vydávanie časopisu v akejkoľvek podobe, ostáva na bedrách niekoľkých jednotlivcov, ktorý fungujú ako ťažné kone a ostatný sú len štatistami, ktorý sú len v úlohe mĺkvych konzumentov, čakajúcich na malý zázrak.

K tomúto len toľko : máme záujem zapriahnuť každého ochotného ťahať tu káru, takže Vás poprosím aby ste sa ozvali buď mne, barkymu, normanovi na ss, alebo na klub.akva.sk. Mimochodom, chcem veriť že Arowana už ťahá ako vládze :wink:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod leucosternon » 15 Mar 2011 19:55 pm

Rád by som privítal nejaké pravidelné rubriky o zakladaní akvária pre úplných začiatočníkov veková hranica 10-15 rokov. Kde by boli informácie aj pre starších ľudí, veľakrát robia elementárne chyby a stačí fakt málo .Pre mňa osobne je príťažlivý atlas, čiže fotky určite áno ale aj s popisom, nielen chovateľským ale ja biologickým, prípadne nejaká mapka z výskytom v prírode. Pomaly začať aj morskú akvaristiku. Rozhovory z chovateľmi boli fajn, myslím že aj by boli:) Recenzie na knihy z akvaristickou tématikou. Ekológia, biológia rýb. A k burzám, neviem či sa to môže, či to nie je nejako upravené v zákone alebo čo, ale privítal by som aj ceny jednotlivých živých organizmov a techniky.
Nech sa darí
leucosternon
 
Príspevky: 29
Založený: 03 Apr 2010 08:19 am
Bydlisko: Bratislava

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod arowana » 15 Mar 2011 21:04 pm

milop napísal:Ahoj Arowana,
myslim, že všetci dotknutí sledujeme, čo sa tu píše a každý by mal reagovať za seba, aj ked mi nevadí , že sa snažiš pomôcť.
...


Nechcel som zodpovedať otázky v mene redakčnej rady, len nakoľko sa k tomu nikto skôr nevyjadril, snažil som sa do témy vniesť aspoň trošku svetla aspoň informáciami , ktoré som okrajovo mal k dispozícii a rozpútať trochu otvorenú diskusiu. :wink:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod ujo.plynar » 15 Mar 2011 21:16 pm

cc

No zatial som si len na prvej strane vsimol ze ste ho vydali v den kedy mam sviatok :o . nebudem porovnavat, ale cheli ste nejake napady (uf, no snad som to precital dobre).

Ako pisal leucosternon, nejaky taky atlas by bol fajn, ja myslim skor na atlas rastlin. napr. v kazdom cisle popisat jeden druh/rod, napisat naroky (samozrejme :P ) plus miesta prirdzeneho vyskytu, naroky na ziviny, sposob ich prijmu, znasanlivost, prihodit par rastlin ktore su schopne rast za rovnakych podmienok a v neposlednom rade spomenut ci sa jedna o rastliny akvarijnu alebo raslinu emerznu, ktora submerzne viac menej len preziva.... a tak dalej a tak dalej .. prakticke skusenosti niektorych ludi s danym druhom... nojo. Ako niekto pisal, pravidelna rubrika volajaka :ň

prajem val zdaru, idem to omrknut

Plynar

PS: nepisala niekde Raviolka, ze sa sice stahuje ale Akvarium ostane nezmenene, aj ked volakam ide a ... ach kurnik sopa, ja si to uz nepamatam :/

PPS: sry za bezdiakriticke pisanie a nejaku tu chybku .. .ehm
ujo.plynar
 
Príspevky: 13
Založený: 25 Sep 2009 13:45 pm

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod arowana » 15 Mar 2011 21:33 pm

leucosternon napísal:Rád by som privítal nejaké pravidelné rubriky o zakladaní akvária pre úplných začiatočníkov veková hranica 10-15 rokov. Kde by boli informácie aj pre starších ľudí, veľakrát robia elementárne chyby a stačí fakt málo ...


Nie som si istý, či je napriek porekadlu " opakovanie - matka múdrosti ", je vhodný do jediného existujúceho časopisu, umiestňovať témy, ktoré sú nespočetnekrát popísané v najzákladnejších akvaristických príručkách.

leucosternon napísal:Pre mňa osobne je príťažlivý atlas, čiže fotky určite áno ale aj s popisom, nielen chovateľským ale ja biologickým, prípadne nejaká mapka z výskytom v prírode.


Podobný pokus bol spravený v niekdajšom " Akvárium a terárium " a neviem, či sa stretol s výnimočne pozitívnym ohlasom.
Je to veľmi obsiahla oblasť informácií, ktorú nie je možné poňať v podaní bežného časopisu a mimo to v súčastnosti je asi bezkonkurenčne najlepší a najrozsiahlejší atlas tvorený a dopĺňaný na českom akva portáli

http://www.akvarista.cz/web/atlas/

leucosternon napísal:...Pomaly začať aj morskú akvaristiku...


Nakoľko toto je výsostne portál zaoberajúci sa sladkovodnou akvaristikou, jednak by nielen nemal kto písať nejaké články kôli nedostatku skúseností, ale v neposlednom rade je na Slovensku akva portál združujúci nadšencov morskej akvaristiky, kde je dosť skúsených chovateľov, ktorý sú schopný najlepšie v danej téme poradiť.

http://reef.sk/


leucosternon napísal:... Rozhovory z chovateľmi boli fajn, myslím že aj by boli:) Recenzie na knihy z akvaristickou tématikou. Ekológia, biológia rýb...


Podobná tematika bola nielen v staršej verzii časopisu, ale pokiaľ mám informácie správne, tak sa v tejto tematike bude pokračovať nejakými príspevkami aj naďalej.

leucosternon napísal:... A k burzám, neviem či sa to môže, či to nie je nejako upravené v zákone alebo čo, ale privítal by som aj ceny jednotlivých živých organizmov a techniky.
Nech sa darí...


V zákone nič podobné nie je obmedzené, je to len na rozhodnutí redakčnej rady každého časopisu, či sa niečo podobné rozhodne zverejniť, alebo nie. Ceny / vzhľadom k voľnej cenotvorbe v tomto segmente /, sú vždy len orientačné, nakoľko sa líšia nielen v závislosti na ponuke a dopyte aj v rámci sezóny, ale je rozdielny aj medzi jednotlivými predajcami / ako nakoniec v ponuke každej inej komodity a asi by to bolo len " nosením dreva do lesa ".
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod ujo.plynar » 15 Mar 2011 21:36 pm

v podstate sa da povedat, ze okrem rozhovoru s konkretnym clovekom a reportaze z vystavy, ktora je viac menej informacny fast-food sa da najst na internete vsetko. Obmedzi sa teda casopis len na to ?
ujo.plynar
 
Príspevky: 13
Založený: 25 Sep 2009 13:45 pm

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod Johny 13 » 15 Mar 2011 23:38 pm

Súhlasím s ujo.plynarom. Myslím, že aj séria článkov ako sa stať akvaristom a ako si založiť akvárium, a čoho sa pri zakladaní vyvarovať by mohla byť súčasťou časopisu. To že sa to dá nájsť v každej akvaristickej príručke aj na internete? To isté sa dá najsť aj o darovaní 2% z daní...
Ozaj, keď budete napravovať skoro "neodpustiteľné" odstrihnutie článku o chovni, tak opravte aj meno rybky na strane 31 v pravo dole pod Potamotrygon reticulatus. Nemôžem spávať, lebo neviem ako sa volá.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod Miloš » 16 Mar 2011 00:52 am

ohladom clankov o zalozeni akvaria ak sa najde niekto kto sa odhodla to napisat myslim ze nie je problem to v casopise uverejnit

atlas ryb je z mojho pohladu trochu problem budu sa urcite vyskytovat popisy ryb ale skor z pohladu chovatela

morska akvaristika sa sice dostava do povedomia verejnosti ale kedze sa jej nikto z redakcnej rady nevenuje je tazke nieco uverejnit

rozhovory s chovatelmi budu

k reportazam ako tvorca reportaze z Hradca musim povedat ze tento vylet sa da nazvat vyslovene pracovnym a na rozhovory s kamaratmi zostalo minimum casu a to som robil len fotky ryb a snazil sa zmapovat situaciu ako celok neviem si predstavit kolko casu by som mal stravit iba zberom informacii ak by som mal v reportazi len vymenovat vsetko co bolo na predaj nie este davat aj ceny
je to mozno naozaj len vec nazoru ale ja reportaz beriem ako podakovanie organizatorom za dobre pripravenu akciu a ukazku ludom ktori tam neboli co mohli vidiet aby sa mozno nabuduce zucastnili a to ci tam bol na prerdaj Echinodorus bleherale alebo Echinodorus amazonicus a ze stal tolko a toklo mi pride ako udaj nezaujimavy z hladiska akcie ako takej a nemyslim ze akvaristicky casopis by mal sluzit na monitorovanie cien sortimentu zato to ze by mal informovat o akvaristickych akciach mi pride ako samozrejme lebo kde inde by sa o nich mal akvarista dozvediet ak nie v casopise venovanom akvaristike

Johny 13 ta ryba je Barbus fasciolatus :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod milop » 16 Mar 2011 11:39 am

Myslim, že momentálne téma o zakladaní akvária nie je v časopise aktuálna. Je to téma , ktorú si môže každy vyhľadať na mnohých stránkach a bola odprezentovaná aj v prvých číslach Akvária- myslim, že sa jej venoval Skala.
Skôr by sme v časopise asi zaviedli rubriku "reagujeme" - kde by mohli byť uverejnené odpovede názory na výbrané témy, otázky položemne čitateťmi. Určite nebudeme reagovať na všetky ohlasy, ale na niekolko vybraných tém , ktoré by mohli byť zaujmavé pre viacerých. A aj pri snahe ponuknuť pre Vás to čo vás zaujma, zostane na rozhodnutí redakcie čo bude v časopise a čo je zaujmavé pre cielovú skupinu čitateľov.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod skaner » 16 Mar 2011 12:01 pm

DYI článok by mohol byť tiež spestrením. napríklad ten permanentny CO2 test by mohol by ť spracovaný. alebo aj ten reflektor v podobe plastového krytu zvnútra vylepeného zrkadlovou páskou.
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod Johny 13 » 16 Mar 2011 15:19 pm

Ďakujem Miloš. Konečne budem môcť pokojne spávať :wink:
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod D.. » 16 Mar 2011 20:27 pm

milop napísal:...A aj pri snahe ponuknuť pre Vás to čo vás zaujma, zostane na rozhodnutí redakcie čo bude v časopise a čo je zaujmavé pre cielovú skupinu čitateľov.

Len tak pre zaujimavost - rad by som vedel, ako je definovana ta cielova skupina citatelov a nech tu potom ludia pripadne napisu, ci sa vidia ako jej clenovia. :D
D..
 
Príspevky: 49
Obrázky: 8
Založený: 26 Júl 2004 12:42 pm

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod TTjopo » 11 Máj 2011 21:51 pm

Mne sa osobne casopi velmi paci a vzdy sa tesim na dalsie vydanie.
milop napísal: mohli byť uverejnené odpovede názory na výbrané témy, otázky položemne čitateťmi. Určite nebudeme reagovať na všetky ohlasy, ale na niekolko vybraných tém , ktoré by mohli byť zaujmavé pre viacerých. A aj pri snahe ponuknuť pre Vás to čo vás zaujma, zostane na rozhodnutí redakcie čo bude v časopise a čo je zaujmavé pre cielovú skupinu čitateľov.

Tak s tymto nazorom plne suhlasim.Predpokladam ze medzi ludmi co davaju tento casopis do kopi sa najdu akvaristi ktory dokazu prehodnotit otazky ktore by boli pre citatela zaujimave a poucne a tym padom aj ich odpovede.
Aby som pridal aj trochu kritiky tak sa mi nepacilo na fotografiach z akvazimi konkrene vystavnych akvarii ze ku nim nebol pridany aj popis akvaria co ku nemu dali majitelia akvarii.Ak niekto na vystave nebol a rad by vedel o vystavenom akvariu nieco viac napriklad pouzite rastliny,ako dlho je akva zalozene... tak sa to nema kde dozvdiet.Toto jedine my myslim vadilo ostatne je super a drzim palce v dalsich pokracovaniach casopisu
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod Drack » 07 Jún 2011 10:58 am

V 1. cisle na poslednej strane sa pise, ze 2.cislo vyjde 6.juna. Je nieco nove ? Vyjde ? Nevyjde ?
Obrázok používateľa
Drack
 
Príspevky: 90
Obrázky: 12
Založený: 13 Máj 2008 22:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod barky » 07 Jún 2011 16:00 pm

Mozeme Vas vsetkych ubezpecit, ze casopis vyjde - ale trochu neskor - trosku sa nam nakopili dovolenky, sluzobne cesty a stahovania, co nam zial znemoznilo vydat casopis v slubenom termine.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod Johny 13 » 15 Jún 2011 08:30 am

A potom sa posunie aj termín vydania ďalších čísel? Lebo za chvíľu budú prázdniny-dovolenky-teplo-leňošenie-chaty-uhorková sezóna-pivečko :pivo: ...výhovoriek sa dá nájsť milión. Soráč za kritiku, nemyslím to v zlom, ale ak nerobiť niečo poriadne, tak to radšej nerobiť vôbec.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: časopis Nové Akvárium

Odoslaťod martin_s » 15 Jún 2011 10:17 am

Johny 13 v prvom rade si musis uvedomit, ze za vydavanim casopisu su ludia (a je ich len par), ktori to robia vo svojom volnom case, bez naroku na akykolvek honorar a je prirodzene ze sa mozu vyskytnut okolnosti ktore mozu posunut vydanie aktualneho cisla. Preco im neponuknes radsej svoju pomoc pri vydavani casopisu namiesto takehoto kritizovania? Tolko moj osobny nazor.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.