Zbierka pre Japonsko



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Zbierka pre Japonsko

Odoslaťod pocebikr » 16 Mar 2011 09:00 am

TROŠKU Z INÉHO SÚDKU!!!
Otázka pre všetkých a hlavne pre organizátorov akvajari.

Nerozmýšľali ste nad tým, že by ste na AKVAJARI urobili zbierku pre Japonsko?

Podľa mňa by ste sa mohli nad tým trošku zamyslieť.
pocebikr
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 20 Nov 2009 20:46 pm

Reklama

Re: Zbierka pre Japonsko

Odoslaťod Mirco » 16 Mar 2011 09:18 am

no za ten lov velryb urcite...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Zbierka pre Japonsko

Odoslaťod Vlado21 » 16 Mar 2011 09:34 am

akonahle v mediach zachytim spravu, ze Japonsko konci s lovom velryb "na vedecke ucely" a delfinov lebo miestnym rybarom vraj prilis ujedaju z "komercnych" ryb, potom rad prispejem.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zbierka pre Japonsko

Odoslaťod marlo » 16 Mar 2011 10:16 am

Technicka informacia:

Zbierku nemoze organizovat hocikto aj keby to bolo s tym najlepsim umyslom.
Myslim ze je na to potrebne povolenie od Ministerstva vnutra alebo akeho.
Treba sa riadne zaregistrovat a urcite dolozit kopu papierov.

Zbierky na Japonsko uz nejake su tak ten kto ma chut a potrebu prispiet tak moze urobit tam.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zbierka pre Japonsko

Odoslaťod pocebikr » 16 Mar 2011 10:18 am

Pôvodne som nechcel na to reagovať, ale nedá mi to.
Podľa Vás asi všetci Japonci stoja na nejakej velrybárskej lodi s harpúnou v ruke a čakajú pokiaľ neulovia nejakú veľrybu, aby
jej mohli za živa vytrhnúť srdce a urobiť si z neho rámen.
Ono keby sme podľa niekoľkých jedincov hodnotili celý národ Slovensko by nedopadlo dobre.
Ak by náhodou na Slovensku vybuchla atómovka a niekde vo svete by niekto navrhol urobiť zbierku pre Slovákov, tak by určite
namietali, že to nemá zmysel, pretože by to na Slovensku určite niekto ukradol.
Takže keď sú Japonci pre Vás národom vrahov veľrýb, tak určite pre všetkých vo svete sú Slováci národom zlodejov.
A keď neviete, tak sa ma opýtajte PREČO?
pocebikr
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 20 Nov 2009 20:46 pm

Re: Zbierka pre Japonsko

Odoslaťod astro » 16 Mar 2011 10:31 am

pocebikr kľud. pomôcť krajine, ktorá je v sračkách je určite dôležité, šľachetné a neoceniteľné ale pozor na hrrr akcie. tak ako píše marlo urobiť zbierku nie je len tak. Ak chceš pomôcť tak pomôž cez zbierky, ktoré už sú, podľa mňa je najlepšie podporiť jednu poriadnu a legislatívne ošetrenú zbierku než vymýšľať desiatky ďalších maličkých. ja by som sa ale na tvojom mieste predtým než vypíšem nejaký návrh na zbierku trošku zorientoval v situácii, napr. tu: http://www.sme.sk/c/5806958/zbierku-pre ... zacia.html
dám sem ten článok celý a tým by som si dovolil navrhnúť túto tému ukončiť:

[size=85]AKTUALIZOVANÉ UTOROK 5:40 O ĎALŠIU ZBIERKU
Zbierku pre Japonsko zatiaľ vyhlásila len jedna organizácia

Slovenské humanitárne organizácie sa zatiaľ do vyhlásení zbierok nehrnú. Čakajú na oficiálnu žiadosť.

BRATISLAVA. Slovenské mimovlády ani pobočky medzinárodných organizácií zatiaľ finančné zbierky na pomoc nevyhlasujú. Dôvodom je, že Japonsko zatiaľ oficiálne o humanitárnu pomoc nepožiadalo.

Nešťastia v podobe vojnových konfliktov a prírodných katastrof zvyčajne zasahujú rozvojové krajiny. Japonsko samotné je silnou donorskou krajinou, a tak všetci čakajú, pokým krajina o pomoc nepožiada.

"Sme pripravení okamžite vyhlásiť zbierku pre Japonsko," povedala Anna Beňová, tlačová tajomníčka Slovenského výboru pre UNICEF. "UNICEF je predzásobený materiálom, ktorý je v takýchto situáciách potrebný, a tak ho vie veľmi rýchlo dodať. Japonsko však zatiaľ o pomoc nepožiadalo."
Pomoc Japonsku

* Zbierka ADRA - Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj
49 75 24 13 12/ 0200, variabilný symbol 0111 alebo do poznámky Japonsko
* Zbierka Slovenskej katolíckej charity - 4008058424/7500, variabilný symbol 176, názov účtu je Slovenská katolícka charita
* Zbierka AnimeCrew - informácie na http://www.animecrew.org. Zbierka sa má začať v sobotu

Organizáciou, ktorá na Slovensku vyhlásila zbierku pre Japonsko, je ADRA Slovensko. Finančné dary, ktoré získa, zašle na účet ADRA Japonsko. Zbierka potrvá do 30. apríla. Jej zbierku na svojej stránke podporila aj organizácia Človek v ohrození.

V pondelok večer vyhlásila verejnú zbierku aj Slovenská katolícka charita. Jej výťažok odošle svoje partnerskej organizácii Caritas Japonsko, ktorá sa chce sústrediť na fázu obnovy, keďže v momentálnej situácii poskytuje krízovú pomoc armáda.

„Napriek tomu, že Japonsko patrí medzi najbohatšie a najvplyvnejšie krajiny sveta, nemôžeme ostať ľahostajní, pretože táto katastrofa spôsobila okrem obrovských materiálnych škôd najmä citové ujmy pre ľudí, ktorí stratili okrem svojho domova aj svojich najbližších," povedal generálny sekretár Radovan Gumulák.

Slovenský Červený kríž zatiaľ zbierku na pomoc Japonsku tiež nevyhlásil. Medzinárodná federácia však s Japonským Červeným krížom spolupracuje a spolu s ďalšími národnými spoločnosťami sleduje situáciu.

"Medzinárodná federácia zatiaľ neudala žiadne plány ani inštrukcie," povedala Silvia Kostelná, poverená zastupovaním generálnej sekretárky SČK. "Pretože Japonský Červený kríž, ktorého prezident je zároveň aj prezidentom Federácie, zatiaľ o medzinárodnú pomoc oficiálne nepožiadal, nechceme zbierku unáhliť. Keďže SČK nebude vysielať do Japonska vlastných ľudí, musíme pomoc koordinovať."

Český Červený kríž však finančnú zbierku vyhlásil.

Magna zbierku tiež nebude vyhlasovať. Organizácia poskytuje najmä zdravotnú pomoc vo vlastných misiách, v Japonsku žiadnu nemá a ani neplánuje otvárať, keďže zdravotná starostlivosť na ostrovoch je na vysokej úrovni. "Ak by sa však ozval so žiadosťou o pomoc niektorý z japonských partnerov, pomôžeme," povedala Nikola Endrychová z Magny.

Od soboty chce s finančnou zbierkou začať aj bratislavské občianske združenie AnimeCrew. V pondelok podali na ministerstvo vnútra žiadosť o jej povolenie. Zbierku budú organizovať aj na svojej internetovej stránke http://www.animecrew.org.

"Sme organizácia, ktorá sa dlhodobo venuje podpore japonskej kultúry a rozhodli sme sa niečo konkrétnejšie spraviť. Výťažok venujeme japonskému veľvyslanectvu na Slovensku," povedal pre TASR predseda združenia Róbert Žittňan.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zbierka pre Japonsko

Odoslaťod Trencin » 16 Mar 2011 10:51 am

Mozno mimo temu pisem,ale dostali sa ku mne taketo materialy ohladom Japonska stoja za kuknutie:
http://www.topky.sk/cl/11/1244911/VIDEO ... ajna-zbran
http://video.google.com/videoplay?docid ... 574708201#
http://www.magnificat.sk/2011/03/usa-ob ... cku-vojnu/
Ma to cosi do seba...
Obrázok používateľa
Trencin
 
Príspevky: 249
Obrázky: 1
Založený: 08 Máj 2010 00:52 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Zbierka pre Japonsko

Odoslaťod Richard Tokušev » 16 Mar 2011 11:28 am

pocebikr napísal:Pôvodne som nechcel na to reagovať, ale nedá mi to.
Podľa Vás asi všetci Japonci stoja na nejakej velrybárskej lodi s harpúnou v ruke a čakajú pokiaľ neulovia nejakú veľrybu, aby
jej mohli za živa vytrhnúť srdce a urobiť si z neho rámen.
Ono keby sme podľa niekoľkých jedincov hodnotili celý národ Slovensko by nedopadlo dobre.
Ak by náhodou na Slovensku vybuchla atómovka a niekde vo svete by niekto navrhol urobiť zbierku pre Slovákov, tak by určite
namietali, že to nemá zmysel, pretože by to na Slovensku určite niekto ukradol.
Takže keď sú Japonci pre Vás národom vrahov veľrýb, tak určite pre všetkých vo svete sú Slováci národom zlodejov.
A keď neviete, tak sa ma opýtajte PREČO?


Máš úplnú pravdu.
Ale. Keďže sa táto téma dostala do fóra, ktoré má niečo spoločné práve s rybami (pozn. aj keď veľryby medzi ryby podľa vedcov nepatria), tak sa nečudujem, že odpovede sa rýb tak isto týkajú.
Osobne nemám proti zbierke nič, ale ako hovorí Marlo, je to predovšetkým na charitatívnych organizáciach, aby sa zbierok ujali.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.