Lapanie po dychu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Lapanie po dychu

Odoslaťod tomas120 » 04 Apr 2010 17:01 pm

Ale v principe ma chalan prvdu akurat som si o tych nalevnikoch nieco precital, zaujimave citanie , fakt mozu byt tvorcami krupicky
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Reklama

Re: Lapanie po dychu

Odoslaťod kathynka » 10 Apr 2010 13:08 pm

mam novy parik apistogramma macmasteri...samcek zacal po 2 tyzdnoch rychlo dychat, ma uplne otvorenu papulku a nezral dnes..samicka je uplne ciperna, plava kade-tade, zere uplne normalne...neviete mi poradit, co mu je, co mam spravit? vdaka
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Re: Lapanie po dychu

Odoslaťod BarbarOSA » 16 Mar 2011 22:51 pm

ahojte..
trochu ozivim tuto temu..

mam taky maly problem s dychanim ryb..
mne sa nic cudne nezda, ani nevidno ziadne vykyvy v spravani ryb ani nic podobne..
len znamy mi povedal ze mi ryby velmi rychlo dychaju, ze by to nemali robit tak casto..

neviem v com moze byt problem..
akvarko plne rastlin, filtracia zabezpecena non-stop, hodnoty vody uplne v norme, teplota taktiez..
nad ranom su niektore pri hladine a tak dychaju..
neviete v com moze byt problem??

ryby normalne zeru, plavaju, nazivaju si podla mna super..
dakujem vopred za odpovede..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Lapanie po dychu

Odoslaťod Mariok » 18 Mar 2011 19:10 pm

Hoď tam na noc vzduchovanie a budeš mať jasnú odpoveď. Podľa mňa je to nízka koncentrácia kyslíka vo vode. Ale kritické to asi nieje, v mnohých videách som videl aj u profesionálov ryby vyslovene dychčať a berú to ako normál.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Lapanie po dychu

Odoslaťod BarbarOSA » 30 Mar 2011 22:57 pm

Mariok napísal:Hoď tam na noc vzduchovanie a budeš mať jasnú odpoveď. Podľa mňa je to nízka koncentrácia kyslíka vo vode. Ale kritické to asi nieje, v mnohých videách som videl aj u profesionálov ryby vyslovene dychčať a berú to ako normál.


A čím zvýšim koncentráciu O2 vo vode ak nechcem púšťať vzduchovanie??Aj keď ho tam mám pre prípad veľkej núdze, respektíve lepšie povedané ak budú lapať po dychu aj cez deň..
Nie je to kritické, ak by bolo ryby by postupne odchádzali jedna za druhou myslím, ale nie je to pre ne najlepšie ak majú každú noc stráviť pri hladine či sa mýlim a nevadí im to??
Len dodám, že už nedopujem akvárko CO2, takže tým to nebude..Stačí výživný substrát a výmena vody a rastliny majú čo potrebujú, len ryby nie sú nejak spokojné..
Díky za rady..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.