Problémy s vodou



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Problémy s vodou

Odoslaťod PableS » 18 Mar 2011 17:52 pm

Zdravím Vás..

Po dlhšom čase sa opäť objavujem na fóre kedže mám problém z nevysvetlitelným zákalom vody. Absolútne netuším čo by to mohlo byť, riasy to určite niesú. Je to zákal do bleda. Akvárium má 220 litrov. Mám v ňom 5 Discus Marlborro, 4-krát Ancistrus sp., 2 x krevetka red Cherry a nejaké ampulárie. Discusov som mal 7, pred dvoma dňami mi dvaja pošli.. :(
Rastliny - Alternathea Splendita, Hygrophilla Siamenis, Cabomba Carolliana. Hnojím Ferropollom od JBL, nič viac.
Filter TETRATEC EX 700. Teplota vody 29 °C, je stála. Filter beží samozrejme 24 hodín denne. Svietim 12 hodín 2x34 W.
NO2- 0
PH- 7,5
Tvrdosť vody - 17
KH - 13

V akva sa nachádzajú dva korene, vodu nefarbia. Boli kúpené v akvaristike. Predpokladám že tie na svedomí ten zákal nemajú. Nehnijú ani nič podobné. Prosím poraďte, čím by mohol byť ten zákal spôsobený.
Ešte dodám že akva má 4 mesiace. Tento problém sa vyskyol zhruba pred týždňom. Nikdy predtým som s týmto problém nemal ani v iných akva.
Prosím poraďte, čím by mohol byť ten zákal spôsobený. Vopred sa ospravedlňujem ak som niečo dôležité ohladom akva zabudol dodať. Ak hej, dajte podnet, vyjadrím sa čo najskor.

Ďakujem za odpovede.
Palo
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Reklama

Re: Problémy s vodou

Odoslaťod luko36 » 18 Mar 2011 18:53 pm

dodaj foto, aký druh filtra mas?nebude problem vo filtracných naplniach?
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Problémy s vodou

Odoslaťod PableS » 18 Mar 2011 20:35 pm

No v tom bude prave problem.. Vymenil som priblizne 50 % vody, ktora bola odstata priblizne tyzden.. Zatial je to v poriadku, akva je priezracne. Uvidime za par hodin, popripade dni. Ak sa to zhorsi dodam foto.. Dodam este ze vodu menim tak okolo 30 % tyzdenne.

Filter je externy - TETRATEC EX 700..

Filtracne naplne :
Postupujem od spdneho kontajnera filtra...
... - Raselina Sera super peat
- Keramicke filtracne kruzky
- Biologicke filtracne gulicky
- Biologicka filtracna pena
- Hodvabna podlozka TetraTec.
Tak tot vse. ;)
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Re: Problémy s vodou

Odoslaťod PableS » 18 Mar 2011 20:53 pm

Inak Luko.. Pozeral som si tvoje fotkyy co mas v profile. A ta voda vyzerala asi tak nejak ako tvoje akvarko ked bolo novozalozene. Povedal by som ale, ze v tom mojom bola ta voda este viac tak dobleda.. Fakt to neviem presne opisat... :/ Rozdiel je v tom ze ty si ho mal v zabehu, a to moje uz zabehnute je. Uvidime co to spravi. Ked sa to oat vyskytne, dam tu to foto.
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Re: Problémy s vodou

Odoslaťod luko36 » 19 Mar 2011 08:54 am

može sa stat že su neako zle vložene naplne a vhana ti do akvaria humus z tých bielych guliciek, ja ked som dolieval vodu alial som ju cez filter tak sa mi hned zakalilo... clovek sa stale len uči :), ako kedsom nepremyl dobre štrk na zaciatku a pretobolo kalne, teraz to mam už ok ale vrchnú napln menim každý týžden pretože som tam mal plno bordelu zo strku.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Problémy s vodou

Odoslaťod PableS » 19 Mar 2011 23:54 pm

Takze 24 hodin co som vymenil cast vody a vyzera to byt ok. Dufam ze ten kal ustupil, uvidime.
Luko a aku mas vrchnu napln ? Tu co menis kazdy tyzden ?
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Re: Problémy s vodou

Odoslaťod luko36 » 20 Mar 2011 09:58 am

vrchna je biely molinatan- filter bioflow3 , ale už idem menit tak každe 3 týždne ,to len preto že som potreboval dostat plno kalu zo štrku preč, kedže som bol tak mudry a slabo premyl štrk.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Problémy s vodou

Odoslaťod PableS » 17 Apr 2011 17:50 pm

Takze a je to tu opat, vsimol som si ze vzdy saspravi ten zakal vtedy, ked vycistim filter ! Ako je to mozne ? Vsetko preplachujem vo vode z akvaria.. Neviete niekto poradit cim to moze byt ? :/
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.