Uhyn Ryb



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Uhyn Ryb

Odoslaťod holo » 19 Mar 2011 02:52 am

Zdravim vas vsetkych a prosim o pomoc.
Moj syn si napisal ako darcek na vianoce akvarko, tak sme mu ho kupily a ako uplny amater som sa pitall znamich co maju alebo mali akvarko ako mam postupovat.Tak som napustil vodou a pustil nech bezi az po case som zacal naplnat rybickami ale nepitaj te sa ake.Nekupil som vsetky naraz ale postupne po jednom az dvoch kusoch.Akvarko som kupil 35L aj s vybavenim ohrievc,filter a lampa.Po postupnom nakupovani som mal asi 8ks malickych rybiciek.Krmil som ich 2krat denne a vodu som menil 1/3 raz za tyzden.Vsetko bolo v poriadku 2mesiace az zrazu sa jedna vopchala do filtra nevenoval som tomu moc pozornost myslel som si ze ju tam vtiahlo.ale vcera tam boli dalsie 2ks a dnes vecer som prisiel z prace a dalsie 4ks boli mrtve . vcera som si vsimol ze ryby plavu na vrchu ako je vypust z filtra a chytaju vzduch.A voda je ako keby bola trocha zakalena alebo vela kysliku.
Vie mi niekto poradit co je to za problem a ako sa ho zbavim?Syncek plakal ze im dava malo jest.
Dakujem za pomoc
holo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 4
Založený: 19 Mar 2011 02:39 am

Reklama

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod reaver » 19 Mar 2011 09:35 am

vymen 3/4 vody, dokladne precisti filter a aj CELE dno akvaria , nenapisal si ci su v akva rastliny a pitat sa pise pytat.
podla mna ti tam nieco, co nevidis, hnije. urcite pridaj foto.
reaver
 
Príspevky: 77
Obrázky: 9
Založený: 01 Mar 2007 09:34 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod holo » 19 Mar 2011 12:06 pm

Dakujem za odpoved
V akvarku nemam rastliny nakolko je to male a som uplne amater je to iba pre radost syna.Pred 2 tyzdnami som vymenil vsetku vodu premil som kamienky aj umele rastliny par dni bolo ako slza ciste, ale potom zasa je voda ako keby kalna dnes som vymenil polovicu vody je trocha cistejsie ale aj tak je kalna.pridam foto .
holo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 4
Založený: 19 Mar 2011 02:39 am

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod Fasir » 19 Mar 2011 12:23 pm

Tým,že si vymenil všetku vodu a premyl kamienky (zrejme vo vodovodnej vode) si si v podstate viac uškodil ako pomohol-nemení sa viac ako polovica, najlepšie tretina (teda ak myslím pravidelnú údržbu). Rastliny sú jedna z podstatných častí klobehu dusíka v akváriu, tým, že je malé, je ťažšie v ňom udržať akú-takú biologickú rovnováhu, takže nejaké by si určite mal pridať, aby akvarko plnilo účel a robilo synovi radosť..Pomohlo by foto, alebo aspoň nejaké základné údaje, ako objem,filter,druh a počet rýb, atď.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod tomsk1 » 19 Mar 2011 14:26 pm

Tiez by som videl problem v otrave ryb vlastnymi vykalmi. Rastliny by ti pomohli (k nim adekvatne svetlo) alebo predimenzujes filter.
Obrázok používateľa
tomsk1
 
Príspevky: 80
Obrázky: 76
Založený: 26 Mar 2010 02:11 am

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod holo » 19 Mar 2011 19:15 pm

Filter mam 260l/h aquael a svetlo 1x11w bolo to vsetko sucast akvarka aj ohrievac na vodu.Dnes som bol v obchode a tam mi dala nejaku vodicku neviem co je to po slovensky ale anglicky sa to vola STRESS Zyme+ a tu mam davat 1 vrchnacik za tyzden.NIeco na odburanie NH3,NH4 a NO2.A tam povedala ze som urobil chybu ze som vymenil vsetku vodu ale 3 tyzdne nebol problem az teraz.Teraz mam 4ks rybiciek.Foto som dal do galerie som tu amater tak neviem to dat do diskusie.
holo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 4
Založený: 19 Mar 2011 02:39 am

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod Fasir » 19 Mar 2011 19:39 pm

Tá voda je kalná preto, lebo sa akvárium nanovo zabieha- tým, že si vymenil všetku vodu a premyl štrk si vlastne akva založil odznova, zmizne to samo. Ja by som sa vyhol zázračným vodičkám, kŕmiť teraz treba opatrne a radšej menej ako veľa, vodu zo začiatku vymieňaj častejšie, napr. 2x týždenne 10 litrov, keď sa to stabilizuje môžeš prejsť na 1x krát týždenne, rozhodne ale nekupuj ďaľšie ryby. A nejaké rastliny by pomohli určite, môžu byť plávajúce, hlavne rýchlorastúce. Inak za tri týždne si problém skôr neodhalil, myslím, že začal a postupne sa stupňoval, až to vyústilo do úhynu rýb.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod holo » 19 Mar 2011 19:51 pm

Vies ako amater som nevedel ako a co mam robit vsetko hladam na nete a toho tu pisu tak ze jeden povie doprava a druhy dolava tak ze som skysal az teraz som nasiel tento forum tak viacej sa dozviem tu.Ta voda je na rýchlosť vývoja biologického filtra pre odstránenie amoniaku a dusitanov.Tie rastliny si pojdem kupit. A kupovat dalsie rybky nechcem zatial.Ved to ma vyslo viacej ako moje auto.a to je iba 35Lve.
holo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 4
Založený: 19 Mar 2011 02:39 am

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod Fasir » 19 Mar 2011 20:05 pm

Nemyslel som to ako kritiku, len som ti priblížil, čo sa v akva teraz deje..S tou vodičkou som to myslel tak, že nieje nevyhnutná-jasné,že obchodník ju ponúkne, ale neverím,že tie látky z vody odstráni, určite v nej zostanú,možno v inej forme.Nitrifikačné baktérie vo filtry sa množia cca každých 8 hodín a žiaden prípravok to neurýchli.A tie práve premenia jedovaté látky na neškodnejšie, ale aj tak treba niečo, čo ich odbúra. Na to sú práve rastliny, aby spotrebovali odpad.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod holo » 19 Mar 2011 20:46 pm

Ja som to nezobral ako kritiku ja som zaciatocnik, ked som videl akvarka s cistou vodou tak som myslel ze je spinava tak som ju vymenil filter sa snazim cistit stale pri vymene vody. a este by som chcel vediet ci pri vymene 1/3 vody treba nejako upravovat vodu alebo staci ak odstoji.
holo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 4
Založený: 19 Mar 2011 02:39 am

Re: Uhyn Ryb

Odoslaťod Fasir » 19 Mar 2011 20:57 pm

Stačí nechať vodu 24hodín odstáť, aby sa vyrovnala teplota a vyprchali plyny. Inak filter nemusíš čistiť pri každej výmene vody, až keď už viditeľne zoslabne prúd, možno raz za mesiac.. aj to len jemne preprať v rukách vo vode z akvária, nie tečúcej.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.