9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie

Odoslaťod Zemak » 21 Mar 2011 09:44 am

Akva: 9l, cisty objem cca 7
Filter: Aquael FAN Mikro
Osvetlenie: 10 LED (pásik)
Osadenstvo: 10 krevet, 1 prisavnik,
Rastliny: zatial 2x Anubias barteri

Som uplny zacitcnik no a moj problem je celkom jednoduchy. Teplota v miestnosti je 24 stupnov. Filter ale pri 24h/den prevadzke dokaze vyhrat vodu na "krasnych" 29 stupnov. Sam nechapem ako moze filter produkovat tak vela tepla. Je nastaveny na najmensom prietoku + homemade rampa z hadice. Samozrejme pomocou filtra aj jemne vzduchujem.

Docasne som to vyriesil tak ze casovacom som nastavil spustanie kazde 3 hodiny na 45 minut. Voda ma pri tomto rezime max 25 stupnov, ale ako som sa docital, taketo filtrovanie nieje velmi vhodne. Takze neviem ci mam filter reklamovat alebo niako inak nastavit....Dik za vsetky rady.
Zemak
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Mar 2011 09:37 am

Reklama

Re: 9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie

Odoslaťod marlo » 21 Mar 2011 09:58 am

Filter daj von uplne.
V 9l akvariu ho nepotrebujes .
Pravidelne kazdy tyzden men 1/4 vody ...a neprekrmuj.

Prisavnika niekomu daruj....je to pre neho trapenie v tak malom akvariu!
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie

Odoslaťod Zemak » 21 Mar 2011 10:32 am

No jo, takuto niaku radu som cakal....Filter by som tam najradsej nechal, pretoze podla tohoco som sa docital, aj v malom akvariu zjednodusuje udrzbu. Nie ze by som sa o akva nemusel starat vobec ale preda len mi to trochu ulahcuje, ceri hladinu, zabranuje vytvoreniu povlaku na hladine a pri odkalovani krasne dofiltruje zbytky....takze najradsej by som ho vyberal iba v krajnom pripade...

Mna skor zaujima co moze sposobovat to prehrievanie. Mam na nom natiahnutu silonku + homemade rampu, nemoholo by to brzdit jeho vykon a sposobovat nasledne prehrievanie?
Zemak
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Mar 2011 09:37 am

Re: 9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2011 10:48 am

Zemak napísal:No jo, takuto niaku radu som cakal....Filter by som tam najradsej nechal, pretoze podla tohoco som sa docital, aj v malom akvariu zjednodusuje udrzbu. Nie ze by som sa o akva nemusel starat vobec ale preda len mi to trochu ulahcuje, ceri hladinu, zabranuje vytvoreniu povlaku na hladine a pri odkalovani krasne dofiltruje zbytky....takze najradsej by som ho vyberal iba v krajnom pripade...

Mna skor zaujima co moze sposobovat to prehrievanie. Mam na nom natiahnutu silonku + homemade rampu, nemoholo by to brzdit jeho vykon a sposobovat nasledne prehrievanie?



no pokial chces filter do 9L akva ... pouzi externy zavesny filter, splni to iste ako interny ... cena je tak do 10,- EUR a aspon ti nebude interny zaberat to malo miesta ktore v 9L akva je :wink:

Obrázok
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie

Odoslaťod astro » 21 Mar 2011 10:50 am

gifťo ma predbehol, to isté som mal rozpísané. tak už len pripojím jeden konkrétny aktuálny tip:
http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=16351
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: 9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2011 11:23 am

astro napísal:gifťo ma predbehol, to isté som mal rozpísané. tak už len pripojím jeden konkrétny aktuálny tip:
http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=16351


jj, presne ten som mal na mysli ... inak clarkii ma na burze "svoju zavesnu cinsku" klasiku .... akurat odber je pri tychto novych cinskych 3,5W starsia modelova rada si cucla 5W cize este "trochu lepsi parameter" inak je to prast jak uhod ... sam taky pouzivam vo svojom 9L minicku ... fici uz 2-3 roky bez problemov a za cenu pod 10,- EUR :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie

Odoslaťod Zemak » 21 Mar 2011 12:44 pm

No ja nevim.....a co by som potom urobil s tym Aquaelom? Nechce sa mi ho vyhodit do kosa....

Jo a co sa tyka toho prisavnika, je to veelmi malicky prisavnik, cca 2cm dlhy, takze by mu to akva zatial nemalo byt male, ked vyrastie, urcite poputuje do velkeho akva;)
Zemak
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Mar 2011 09:37 am

Re: 9l akva + Aquael FAN Mikro = prehrievanie

Odoslaťod astro » 21 Mar 2011 12:45 pm

no vidíš, nechceš ty, beriem ja :P
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.