Čo v tom akváriu chovať? /divne gupky



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Čo v tom akváriu chovať? /divne gupky

Odoslaťod SRneC » 21 Mar 2011 18:22 pm

Mam 25l akvarium v nom filter aquael mini, nova pena v nom je, strk je velky ako maly hrasok, mam tam dve rastlinky toho isteho druhu a taku tu travovo zelenu gulu (riasu)... choval som tu 2 samice a samca gupiek ...on chudak tostal akusi plesen bielu na ziabre a umrel takze ostali ony 2 je mozne ze su kotne takze cakam ci daju krpcov alebo umru .... stve ma na nich ze su akesi svetlo plache niekedy a maju strasne trhave pohyby, zrat im chuti, nepadaju zatial ani nadno ani nemaju poruchy rovnovahy ...moze to byt tym ze su kotne? stale su spolu ..asi im chyba spolocnost ked su spolocenske... preto sa pytam ak preziju a budu mat male tak pohoda, ale ak nie co by sa hodilo ake ryby do toho akvaria?

rozmyslal som aj o vymene vody lebo akva mam 2 tyzdne ze vymenim cast vody reku ak je to nieco s pH alebo cim lebo bakterie by tam nemali byt daval som malach. zelen a nechal aj odparit ako sa ma.
SRneC
 
Príspevky: 3
Založený: 06 Mar 2011 14:51 pm

Reklama

Re: Čo v tom akváriu chovať? /divne gupky

Odoslaťod martin_s » 21 Mar 2011 19:29 pm

A co tak si vyhladat a precitat nejake zakladne informacie o tom ako vlastne to akvarium funguje? Dovtedy by som byt tebou nad tym ake ryby by sa v tom minicku dali chovat ani neuvazoval. Znie to sice mozno trochu tvrdo, ale je to asi to najlepsie co sa ti da momentalne poradit aby si urobil. Vymena casti vody je samozrejmost. Mimo ine na tomto fore najdes aj informacie o druhoch zivocichov vhodnych do 25l akva.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Čo v tom akváriu chovať? /divne gupky

Odoslaťod SRneC » 21 Mar 2011 20:42 pm

Vy si to mozno neuvedomujete, ale ste tu uz nejaky cas a fora a temy mate uz okukane a precitane, ja som tu hladal podla keywords ale ak sa netrafim do nejakeho slangu tak nenajdem nic.... idem pozriet tie 25litrovky to najdem ale zvysok som hladal, mne stacia aj linky netreba mi pisat dlhe texty
SRneC
 
Príspevky: 3
Založený: 06 Mar 2011 14:51 pm

Re: Čo v tom akváriu chovať? /divne gupky

Odoslaťod Vlado21 » 21 Mar 2011 23:29 pm

Akva 2 tyzdne s 2 rastlinkami a 2 gupkami? :dead: To sa celkom cudujem, ze (nova) pena je len vo filtri...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.