začíname



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: začíname

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2011 18:16 pm

Neviem ako molly, ale predpokladám, že sa správa podobne ako mečúň a tým pádom tam krevetky nieje možné dať a už vôbec nie k bettám
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 19 Feb 2011 18:29 pm

hm .. sklamanie ...

tie molly by som nejak oželel ale Betta je synova ... sakra ... kedysi som neúplanoval krevety, myslel som nejak že to je dačo náročné exotické .. a teraz som čital že su v pohode ...

no uvidim, nejak to premyslím ...
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod lukáš marek » 19 Feb 2011 19:05 pm

jaj tak v takmto prípade nie ale ku tetrám by mohly ísť krevetky nie ??
:)
lukáš marek
 
Príspevky: 49
Obrázky: 25
Založený: 03 Aug 2010 00:18 am

Re: začíname

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2011 21:35 pm

Niekde tu opisujem, že POZOR! na tetry kopijovité, ale je aj tetra neonová, kardinálka a pod.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 19 Feb 2011 22:46 pm

nechapem poslednej vete, pozor na tetru kopijovitú , čiže nemoze byt s krevetkami

ale to dalsie? aJ TETRA NEONOVA je nebezbečná? sakra oželel by som moly, možno aj Bettu, ale mam 12 tetier neoniek, to potom zabudnem na krevetky

ale vlastne tie ryby su nebezpečne krevetkam, alebo iba krevetkovskemu pokoleniu?
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod Milan666 » 20 Feb 2011 11:28 am

lukáš marek napísal:jaj tak v takmto prípade nie ale ku tetrám by mohly ísť krevetky nie ??
:)


konikPD, to bola odpoveď pre neho, znamená to, že tetry kopijovité niesú vhodné ku krevetkám. Pýtal sa na tetry, no a namiesto tejto tetry sú tu ešte tetry neónové, alebo kardinálky, ktoré sú vhodné ku krevetkám.
Ty sa vo všetkom ponáhľaš a tuším aj pri čítaní, prepáč. Čítaj pomalšie a hlavne si daj do súvisu otázku z odpoveďou, dobre?!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 20 Feb 2011 15:37 pm

milan666: Oki, pardon ... len som fakt nepobral že to bola odpoveď na niečo predošlé ...

ešte som sa pýtal, či tie Molly resp. Bojovnice sú nebzpečné aj pre dospelé krevetky alebo iba pre nové pokolenia ?
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod Milan666 » 21 Feb 2011 15:05 pm

Takto: Keď máš akvárium 100 a viac litrové, a dobre zarastené, tak sa krevetky dokážu ukrývať pred prípadnými predatormi. No ale potom načo krevetky, keď ich poriadne nevidíme, že? Takže betty a molly radšej nie. Na toto som už ale odpovedal
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: začíname

Odoslaťod Jan Blanar » 21 Feb 2011 16:05 pm

Mladé krevety budu vyžrate a staré aj ked budu produkovat potomstvo - to bude vyzraté aj keby co bolo - nieco sice prezije ale na to aby ,,bola ,,podívaná,, aj z kreviet v zarastenom akva je ich potrebne v konecnom dosledku dokupovat
Pri mojich endlerkach sa aj množili ale to som mal v 37 litrovom akva asi 3 litre machu po korenom takže sa k ním nedostali
aj teraz mam Red cherry v 75 litrovke - je tak asi cca 10 endleriek, 1 mollinka a 3 mecune no co sa týka rastlín tych je tam asi dokopy 50 kusov ak nie viac ja už skoro ani ryby tak nevidim nie to este krevetky :-)
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 26 Feb 2011 17:06 pm

davno som neaktualizoval ...takže pokračujem vo výpočte udalostí mojho prvého (teda synovho prvého) akva:

9.2. založene akvarko tzn. štrk,rastlinky, koreň, pod rastliky tabletky a 50ml Biofilter Dajana
Day 2: doplnený štrk, voda stále čistá, i ked nie kryštálovo ako včera
Day 3: voda čistá, utekám kupiť testovacích 7 gubiek, pribalili aj 2ks prísavník a 1 ks bojovnice
Day 4: všetko O.K. utekám kúpiť tetry neonky 12ks a pribalil som 2 ks labea, poobede stav: -1 gubka :(
Day 5: +úkryt z kameňov, rybky vypadajú O.K., všetky papajú, bojovnica menej, tetry už kludnejšie, počet: full house
Day 6: kúpený tester 3v1: pH - 8, KH 15+ mozno viac , GH 14+ snáď nie viac
Day 7: mŕtvy prísavník :( - nehoda, pripučený magn.škrabkou o filter
Day 8:(16.2.) - výmena 10L vody za vodu z lehoty p.Vtáčnikom - plán meniť vodu za dovezenú (Poruba, Lehota, Šútovce)
Day 9:už druhá Gubka zdecimovaný chvost - podozrivé Labeo alebo Betta :?:
Day 10:(18.12.) - výmena 30L vody makšej kyslejšej, doliate 25 ml Biofilter od Dajana, Gubky a Labea darované známemu, varím koreň z potoka donesený, dokúpené 2+1Platy červené, 2 ks Pancierniček nanus
Day 11: dokúpené 1 ks samička Betty, 5+5 Neonka čierna, 2+1 Molly žltá :?: 1 prísavník gold

Day 18: žiadny úhyn, voda čistá , rastliny stagnujú, spozoroval som asi nástup riasy, foto v profile, stav rybiciek 2prís+2panc,terty neonove 12, neonky čierne 10, 2 bojovnice, 4 platy, 2 moly, v akvu koreň z potoka zo zahrady asi od 20.2., foto v profile, zacal som prikvapkávať CO2 vo forme sýtenej vody do AQ cca 2 deci počas svietenia
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod kuko82 » 26 Feb 2011 21:51 pm

Mozes hodit nejaky prehlad cien, co ta kolko stalo? Istotne to bude zaujimat viacerych ludi. Ja planujem niekedy v marci zakladat. Mam objednanu rio 240 a chcem aj hodit prehlad, co ma to vsetko stalo. Horac to ma na stranke perfektne rozpisane.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: začíname

Odoslaťod Matias.S » 27 Feb 2011 16:24 pm

Zdravim,

docital som sa tu o krevetkach.... chcem sa opytat ci je mozne, ze tie Molly vyzeru vsetky krevetky v akva? Mam 200l akva dobre zarastene s mnozstvom ukrytov. Krevetkam sa v nom dari velmi dobre (extremne) mam ich tam uz okolo 150 kusov. Preto by som mozno aj chcel nejakych prirodzenych predatorov.
Obrázok používateľa
Matias.S
 
Príspevky: 16
Obrázky: 19
Založený: 20 Jan 2006 13:55 pm
Bydlisko: Kosice

Re: začíname

Odoslaťod Vlado21 » 27 Feb 2011 18:17 pm

Molly ide skor po riasach, skus radsej hufik Ramireziek. :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 03 Mar 2011 00:02 am

kuko82: ceny? co ja viem už ---
180€ set Rio125
a potom strk, rastliny, rybicky,nejaký ten biofilter tekutý - 70€

párik bojovníc som dal už preč, kolegovi ... všetko smerujem ku krevetkám, uvidím, dufam aspon tetry a neonky budu v pohode s nimi ... Molly ak treba dam prec tiez ... inak AQ zatial ide dobre, voda cistá, troska na javskom machu začína riasa, zatial neriešim ...

prikvapkávam s COckom sýtené vody cca 2-2,5 dc za deň v priebehu nejakých 2 hodín, vždy ked dojdem z roboty po kŕmení, asi 4tý den už, ťažko hodnotiť účinok, rybám neškodí podla všetkého, anubiasu vyrazil nový list konečne, a Samolusy rastú tiež už, predtým neviem isto ... bublinky na listoch nevidím ... skusim zvysit opatrne dávku od zajtra asi ...
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 05 Mar 2011 14:06 pm

práve som si všimol nezvyčne agresívne nahánanie sa Tetier neónových ...
pozriem lepsie, a sa vytierajú, a ostatné si pochutnávajú na ikrách ... aj Neonky čierne majú hostinu :x
AQ mám š týždne, už rodila Molly, ikry vypúšťala Bojovnica a teraz Tetry, je tu asi nejaká divná zóna množiaca, musím dať večer pozor so ženou :lol:
idem ich pozorovať ešte, robiť ale nemám čo s tím ... odloviŤ správny pár neoniek a turbo zariadovat 12l elementku to asi nie ..
tú chystám na zajtra pre krevetky ...

dopĺňam:
to je jedna samica, a smaci sa okolo nej odháňajú, opakovane sa pária nad jávskym machom a púšťajú ikry, nemám šancu sledovaŤ či sa jedná o toho istého smaca, asi ano ...
už sa pridala do hostiny aj Plata červená ... :x .. nejaké ikry isto ostanú v machu, ale aj tak isto nic neprežije ...

upravené 2:
tak som aspoň začal kŕminť, všetko nabehlo žrať a tí dvaja majú trocha kľud pri sexe :roll: ikry padajú aj volne na zem...
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 06 Mar 2011 23:05 pm

rychlá rekapitulácia:
Day 26 (6.3.2011)
- všetko živé, voda čistá, rastlinky rastú, vymenený Ophiopogon japonicus v strede (ked neni akváriová, nemá tam čo robiť) za Alternantheru
- doplnené 2ks Neritiny zebry a 2ks asi neritiny :?
- doplnené 10 ks krevetka Cherry red
- pokračujem výmenou 20l vody týždenne za mäkkú jemne kyslú a prikvapkávam denne cca 2-3 deci sýtenej vody počas svietenia
- pravdepodobne akásy štetinková riasa sa šíry z jávskeho machu, zelené mikrobodky sa objavujili zas na skle
- zriadené mini 11L zatial iba s krevetkami Cherry

fotky v profile: gallery/konikpd-a1879/
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 10 Mar 2011 00:08 am

novinky 9.3.2011
teraz tak nejak sledujem krevetky, v minicku je jedna z vajíčkami, sú tam iba 3tí deň, tak neviem, ale pri dovoze som si ich nevšimol ... dnes som tam vypustil 4 malé endlerky (malé cca 1,5 cm), skoda že až potom som uvidel tú s vajíčkami ... :|
v normál AQ kde som vypustil 10 vacších krevetiek je problém nájsť 1 - 2 kusy , tak som kupil lampáš a vykuchal Filter, lebo vybrat sa nedá .. :| .. a oni su potvory dole vo filtry, neviem čo s tým, žijú. Dúfam chodia aj von... zajtra idem objednat vrtulu Juwel 280tku nech to má slabší prietok, 600vka (Bioflow 3.0) je fatk silny na AQ 125 litrov
zbytok Endleriek asi 6 som vypustil do AQ 125 - je tam už plno ako na trhu ... :cry:

tu rastlinu nalavo rychlo rastucu tahavú podobnu Egerii - gallery/konikpd-a1879/day-26-p38885.html
ako sa volá pls presne?
chcem vymenit za nejakú Valerianu, tuto ohryzaju a trhaju Moly zlaté, je toho plné AQ, filter ... :evil:
a objednal som reflektory ... 8)
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 15 Mar 2011 23:27 pm

rychlá rekapitulácia 15.3. - Day 35
stav AQ v pohode, voda čistá, ryby OK, rsatliny sa prebúdzajú, Anubius hádze listy, mach začal rásť a potlačil riasu, aj na skle bodky zelené sa nešíria, asi neritiny pomohli ... krevetky žiju, 8 som dokonca napočítal z 10 ... aj malú platu vidím vykúkat z machu

MiniAQ - dá sa napočítat pri kŕmení 12 ks Cherryn, nechal som tam iba párik menších Endleriek a nejaká kotúlka sa tam objavila, inak všetko v pohode ... samica Cherry stále drží vajíčka, už je to cca 7 dní ... držím jej palce ...

zajtra zasa idem meniť čast vody, asi už budem miešať donesenú a domovú 1:1, donesená je dosť mäkká a jemne kyslá (pH 6,7 a GH 4) čo krevetkám moc nesvedčí údajne, domová je tvrdá a zásaditá (pH 8, GH 14 a viac)
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod white » 17 Mar 2011 21:33 pm

ahojte nechcem otvarat nove temy, tak to supnem tu...ak mi teda niekto vie poradit budem rad,
mam otazku ohladom tvrdosti vody. akva mam 112 L

vstupna voda (merane testom SERA quick test):
NO3 - 15
NO2 - 0
GH - < 3°d
KH - 3°d
PH - 7,0

voda v akva:
NO3 - 50
NO2 - 0
GH - < 3°d
KH - 3°d
PH - 6,4 rano 7,4 vecer

chcem sa spytat ci tie vykyvy PH moze sposobit to, ze tvrdost vody je taka nizka, viem ze rano je PH nizsie ako vecer, len si nemam sajn ci je to v pohode ak kolise az o 1°
pouzivam aj CO2 z burcaku.
white
 
Príspevky: 13
Obrázky: 6
Založený: 28 Jan 2011 16:27 pm
Bydlisko: Poprad

Re: začíname

Odoslaťod Vlado21 » 17 Mar 2011 22:54 pm

CO2 pH znizuje, ale lietanie o 1° pocas dna je dost vysoke (moze to byt este horsie) a rybickam ku dobrej kondicii urcite nepridava. Zvysenim kH by si mohol tie vykyvy zrazit aspon na polovicu. Idealne by bolo vypinat na noc prisun CO2 do akva, ale ak to nevies zabezpecit, skus aspon pomaly zvysit kH na 5°. Inac, mas dost vysoke aj NO3, to by som sa pokusil zrazit aspon na 30 povysavanim dna, vymenou vody a nasadenim dalsich rastlin...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: začíname

Odoslaťod white » 18 Mar 2011 00:44 am

NO3 uz zrejme bude o dost nizsie, dnes som povysaval dno aj dolieval 1/3 vodovodnej vody a hodnoty som meral vcera vecer :)
rastlin myslim ze mam vcelku dost, aj rastu ok, striham raz do tyzdna...to KH sa da vraj zvysit najlepsie pridanim CaCO3, alebo vapenca...aspon tak to ma popisane na stranke raviolka, niekomu sa vraj aj dviha ked hnoji PMDD, vraj to ma nejaky suvis s MgSO4. Akym sposobom by si mi odporucil to pomaly dvihat? rozmyslal som nad tym, ze by sa to mozno dalo aj kebyze tam hodim jednu muslu, kedze musle uvolnuju latky postupne, len ci to bude vobec efektivne, ked budem tyzdenne dolievat vodovodnu vodu co ma nizke KH, tak to bude asi furt kolisat ci? Alebo sa mi zvysi pridanim musle GH?
white
 
Príspevky: 13
Obrázky: 6
Založený: 28 Jan 2011 16:27 pm
Bydlisko: Poprad

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 19 Mar 2011 00:02 am

ja som po dlhšom čase zmeral AQ -
pH 7, KH 3, GH 10 - všetko cca , tie farby su podobné :)
to GH mi nejak nepasuje, lievam tam týždenne 30l vody s GH 3 (podla kolegu styv, ktorý ju meria el.vodivostou)
asi kupim aj test aj na tie dusičnany .. čo už ... objednaný reflektor a vrtulka 280tka nejak nechodí :(

novinka: už asi 4 dni pozorujem 2 kvetné puky na Anubiase nana.. neviete ako dlho trvá vykvitnutie pod vodou? a ako dlho vydží kvet? a potom ho treba odstrihnut či nechat vyhnit?
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 21 Mar 2011 22:48 pm

21.3.2011 - Day 41
všetko ide ako po masle, AQ má dačo cez mesiac, riasa uplne potlačená, asi sa zohral počet rýb (relativne vysoký) z počtom rastlín... Egeria ide ako divá, ona asi vyvažuje celé Akvo, ale rastú aj Samolusy aj Anubias, Echinodor asi stagnuje, jávsky mach tiež rastie dosť rýchlo už a úplne sa zbavuje štetiny ... uvidím ako pojdu Valisnerie v rohu ... Anubias kvitne dvoma kvetmi ...
vo fotoalbume mám nejaké nové fotky
gallery/konikpd-a1879/
je tam aj dákovanie CO2, sýtenou vodou, napriek všetkým výhradám budem pokračovat takto, akvarku sa darí, rybyčkám to nevadí a rastlinám sa vcelku darí ... uvidím ako dopadne Alternanthera v strede, tá je nová ...
možno skúsim zvýšit dávky, dávam cca 3deci, max som dal asi 5 behom pár hodín počas svietenia ... bublinky vidím iba z kvetu Anubiasu a sem tam z riasovej gule ...
krevetky sa už ukazujú všetky, napočítal som 9 ks ...

v Mini 12l nič nové, jedna Cheryna stále nosí vajíčka, už to bude viac ako 2 týždne ...
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: začíname

Odoslaťod konikPD » 02 Máj 2011 21:19 pm

Ahoj ...
ak to niekoho zajima, akvo má už skoro tri mesiace a v podstate ide všetko bez zmien ..
postupne sa snažím vychytat všetkých 10 neoniek čiernych (zatial 7 vonku) a dávam kamošovi, znižujem počet rybičiek
pri podrobnejšom pohlade vidno asi štetinku, no nič brutalne
nedarí sa akurat Platam červených obyčajným ... všetky postupne odišli ...inak všetko ostatné o.k.

krevetky cherry sa množia aj v minicku aj v v 125tke ... v minicku 12l mam aj endlerky nakotené ... všade dosť kotuliek ...
ked bude čas, hodim si sem daku fotku, nech mám po čase čo porovnať ... v vpravom rohu Valisnerie idu nejak pomaly, stagnuju...
Alternanthera v strede ide dobre ....

moju aktivitu prílišnú prerušila jar, a zakladanie suchozemskej zahrady ....
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.