Eheim professionel 3 preteka cez hlavu



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod miso » 13 Jan 2011 19:49 pm

Ahojte ja mam problem z Eheimom professionel 3 350. Zacala mi pretekat voda z hlavy zo zadu. Vyteka aj cez tu dierku ktorou ide napajaci kabel do hlavy. Neviete mi niekto poradit co sa stalo? dnes som zazil nemile prekvapenie ked mi obyvacka plavala vo vode. vopred vam dakujem
miso
 
Príspevky: 2
Obrázky: 3
Založený: 04 Jan 2005 11:55 am

Reklama

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod trinitysk » 13 Jan 2011 20:05 pm

Pokial vyteka voda cez dierku napajacieho kabla tak to je pruser...uisti sa ale ze to naozaj netecie spod hlavy kde je tesnenie...teda medzi hlavou a filtr. kosom. Pokial naozaj tecie cez napajaci kabel tak je chyba v tesneni v samotnej hlave. Je to tesnenie ktore sa nachadza medzi hadicovym adapterom a vystupom z filtra ale v ramci eheim hlavy vo vnutri...Mal som nedavno podobny problem. Je to chyba ktoru ako uzivatel nemas ako ovplyvnit, nie je o tom ako tomu predist nic ani v navode a ani tesnenie sa nepredava...tesnenie je sucastou celeho kompletu ktory je fabricky vyrobeny a dodany do vnutra filtracnej hlavy...
Ja som filter reklamoval priamo v DE, poslali mi v priebehu 5 dni express a zadarmo novu celu filtracnu hlavu (2128) a poslali mi aj skodovy protokol ak trvam na zaplateni skod vytopenim...napis na tuto adresu eheim.service@eheim.de a oni ta znaviguju co s tym (mna obsluhoval Eduard Gerzen). Ak je filter v zaruke tak reklamovat...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod miso » 13 Jan 2011 21:22 pm

dakujem za rychlu odpoved. voda urcite preteka aj cez dierku napajacieho kabla a ked som dal hlavu dole, tak v hlave bolo plno vody.
miso
 
Príspevky: 2
Obrázky: 3
Založený: 04 Jan 2005 11:55 am

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod trinitysk » 13 Jan 2011 21:43 pm

Ano presne! Ked ju das dolu z kosa tak je plna vody a ked ju naklonis tak voda z nej z roznych otvorov zacne pomaly vytekat priamo zvnutra hlavy.. je to ten problem co som pisal, bhuzial. Sam to neopravis, doporucujem ten postup co som uz napisal hore, rozhodne nic nerozoberaj, mohol by si mat problem pri reklamcii u vyrobcu/predajcu. Chyba nie je na tvojej strane, jedna sa o chybu vo vyrobe/u vyrobcu...vela stastia!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod dodofix » 13 Jan 2011 21:55 pm

ta nejaky bud v eheime ? zrovna som seriozne uvazoval nad 2071
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Aquanaut » 14 Jan 2011 01:05 am

no veru ako sa hovorí aj Mercedes sa pose..
čas od času budú vadné kusi všade
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod trinitysk » 14 Jan 2011 13:57 pm

Podla toho co som kecal s tym chlapikom tak toto je vlastne jedina chyba ktora ide na ich vrub u takmer vsetkych vyssich rad (je to tak konstruovane a obcas sa to pokazi), ostatne sa ale nekazi, obcas len vypadne nejaky motor a to je vsetko. Dalsie opravy co maju tak je vzdy nieco polamane (klipsne,kohuty,packy a pod) , alebo ludia kaslu na tesnenie pod hlavou (nemastia).
Classic ako aj Ecco pro maju inu konstrukcia (u Ecca sa zase kazi ta "klucka" ktoru ludia casto donicia/polamu) tam sa to nema ako/kde pokazit.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod očinta » 11 Feb 2011 15:28 pm

Obdobný problém som zažil i ja na Eheime professional III 2071 v decembri 2010.Voda vytekala z filtračnej hlavy presne tak ako popisujete hore.Podľa vyjadrenia predajcu jedná sa chybnú radu týchto filtrov v tom danom období. Ja som ho zakúpil 4/2009. Fungoval perfektne. Miesto neho som počas vybavovania reklamácie dal dočasne Fluval vnútorný. Tento pravdepodobne to nestíha lebo mi rastliny zaostávajú v raste a hlavne čo ma najviac hnevá sú riasy. No otras.
Pred hodinou som telefonoval s p.Fuljerovou - Cichlid Fuljer a tá mi navrhla zakúpiť iný filter nakoľko reklamácia môže v zákonnej lehote ešte potrvať. Po dohode pôvodnú faktúru stornujeme, finančný rozdiel dorovnáme, nádobu z 2071 jej dodatočne pošlem. Rozmýšľal som nad Fluvalom 305, Eheim ecco 300 alebo Eheim professional III 2073.
Aj napriek negatívnej skúsenosti s menej výkonným 2071 som sa narýchlo rozhodol pre 2073. Rozhodoval som sa v časovej tiesni s ohľadom na kuriérsku službu, ak pondelok má doraziť zásielka a ja začať s ozdravným procesom akvária.
Na záver by som sa chcel poďakovať predajcovi za radu, ústretovosť a ochotu pri vybavovaní tejto záležitosti. Fuljefovci klobúk dole a to Vám nechcem robiť reklamu !.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod dodofix » 11 Feb 2011 15:45 pm

je inak celkom skoda, ze eheim, vzhladom na mnozstvo filtrov, ktore robi, neponuka nejaku skratenu vybavovaciu lehotu - co je bezne napr. u notebookov/pocitacov - doplatim si nejaky peniaz k cene a next business day zaruka zabezpeci, ze na dalsi den to mam opravene

alebo maticne dosky intel sa daju reklamovat a poslat vyrobcovi - este v den ide zo skladu zasielka spat - kus za kus (toto som naposledy vyuzil nejake dva roky dozadu)

ked filter stoji 150 eur, napr. za 10-20 eur by som bol ochotny dat za rozsirenie zaruky, ze do par dni mam opravene/vymenene ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Marecek » 02 Mar 2011 00:28 am

To pretekanie ma cosi spolocne s tym pomocnym nasavacim ventilom - primmerom.
Aj mne sa to stalo. Teraz mam uz novy hlavu ...
Tiez som kontaktoval EHEIM support a zaroven vyriesil reklamaciu kedze to bolo v zaruke. ...
Filter mam nastastie zapojeny tak ze mi vytecie tak max 20 litrov vody ak by to ruplo uplne... A po novom filter stoji v skrini pod akva ako aj predym - lenze teraz v plastovej krabici, kde sa zachyti pripadny buduci priesak ...
Obrázok používateľa
Marecek
 
Príspevky: 68
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 16:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod vodnik4 » 24 Mar 2011 21:16 pm

Tiež som kúpil eheim 2078 v roku 2009. Netečie, ale problematicky sa spúšťa. Bežne mi to trvá 1-2 hodiny kým sa po čistení
rozbehne. Teraz sa mi to nedarí už druhý deň. Po zapnutí svieti žltá a červená kontrolka (odvzdušňuje) + ručne pumpujem ako blázon ale "trucuje" a nerozbehne sa. Nemáte niekto skúsenosť, čo mu môže byť?

Pozn.: reklamovať ho nemôžem, asi som stratil od neho faktúru.
vodnik4
 
Príspevky: 17
Obrázky: 8
Založený: 23 Nov 2009 23:05 pm

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod kuko82 » 24 Mar 2011 21:36 pm

Ked to tu uz spominate, ze vam tecie Eheim professionel 3 cez hlavu alebo cez otvor, v ktorom je napajaci kabel, viete napisat po akej dobe sa vam to prejavilo? Momentelne mam Eheim prof 3 2073, obcas ho pozriem ci nie je nejaky unik, ale zatial nic. klop,klop.. Nerad by som vytopil seba a susedov.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Mar 2011 22:48 pm

vodnik4 napísal:Tiež som kúpil eheim 2078 v roku 2009. Netečie, ale problematicky sa spúšťa. Bežne mi to trvá 1-2 hodiny kým sa po čistení
rozbehne. Teraz sa mi to nedarí už druhý deň. Po zapnutí svieti žltá a červená kontrolka (odvzdušňuje) + ručne pumpujem ako blázon ale "trucuje" a nerozbehne sa. Nemáte niekto skúsenosť, čo mu môže byť?

Pozn.: reklamovať ho nemôžem, asi som stratil od neho faktúru.


Presne tento prípad som riešil s pánom bývajúcim na východe. Jednoznačne došlo k okamžitej náprave po odstránení previsov na hadiciach, ktoré spôsobujú nedostatošné pritekanie vody do filtračnej nádoby a následné zavdušňovanie, čím je spôsonený rapísne spomalený prietok. Takže toto je ok. Pri el filtroch neevidujem jedinú reklamáciu.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Mar 2011 22:58 pm

Stanovisko predajcu je také aké je. Nemám informácie o prípadne nejakej chybnej sérii filtrov 2071,2073 resp. 2075. Poznám prípady pretekania cez hlavu filtra, pričom samotná hlava filtra sa plní vodou tam, kde by byť nemala. Reklamácie filtračných hláv zakúpených filtrov u mna, sú vybavované dosť promtne (zvyčajne 1 - 7 dní) a to výmenou za nový kus.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Veemak » 24 Mar 2011 23:21 pm

Mne tiez pretekal 2073.. Ked som to rozobral, tak na tej gume /stycnej ploche s plastom/ bola strbinka.. Filter bol sice v zaruke, ale po problemoch s ventilom som nemal chut to znova reklamovat.. Silikon to poriesil a slape dodnes.. Na ventily sa opat pokazili /polamali sa zuby vo vnutri/, dal som gulove na hadice a je to ok.. :)
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod vodnik4 » 24 Mar 2011 23:27 pm

Richard Tokušev napísal:
vodnik4 napísal:Tiež som kúpil eheim 2078 v roku 2009. Netečie, ale problematicky sa spúšťa. Bežne mi to trvá 1-2 hodiny kým sa po čistení
rozbehne. Teraz sa mi to nedarí už druhý deň. Po zapnutí svieti žltá a červená kontrolka (odvzdušňuje) + ručne pumpujem ako blázon ale "trucuje" a nerozbehne sa. Nemáte niekto skúsenosť, čo mu môže byť?

Pozn.: reklamovať ho nemôžem, asi som stratil od neho faktúru.


Presne tento prípad som riešil s pánom bývajúcim na východe. Jednoznačne došlo k okamžitej náprave po odstránení previsov na hadiciach, ktoré spôsobujú nedostatošné pritekanie vody do filtračnej nádoby a následné zavdušňovanie, čím je spôsonený rapísne spomalený prietok. Takže toto je ok. Pri el filtroch neevidujem jedinú reklamáciu.


OK, súhlasím. Je to pravda. Už mi to chodí. Na jednu stranu(rozstrekovacia rampa) mám dlhšiu hadicu , skoro 3 m(akva je 170cm dlhé) a je tam aj previs. Oklamal som to tak, že celý systém som ručne naplnil vodou a pustil.
Vďaka za odpoveď.
vodnik4
 
Príspevky: 17
Obrázky: 8
Založený: 23 Nov 2009 23:05 pm

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Mar 2011 23:34 pm

chyba
zaregistroval som zásadnú chybu. Neexistuje mať sací kôš na jednej strane a výtok z filtra na druhej. Takto to nikdy nebude dobre filtrovať. Jednoznačne treba mať nápust a výpusť na jednej akváriovej strane. Už som to tu niekde, možno aj niekoľko krát vysvetľoval, prečo.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod vodnik4 » 24 Mar 2011 23:43 pm

Richard Tokušev napísal:chyba
zaregistroval som zásadnú chybu. Neexistuje mať sací kôš na jednej strane a výtok z filtra na druhej. Takto to nikdy nebude dobre filtrovať. Jednoznačne treba mať nápust a výpusť na jednej akváriovej strane. Už som to tu niekde, možno aj niekoľko krát vysvetľoval, prečo.


Ano, viem o tom. Ale mám problém na jednej strane naraz umiesniť obe rampy. Otvor v kryte a výstuha mi to neumožňujú.
Mám to tak už skoro dva roky a problémy boli iba pri štartovaní po vypustení vody zo systému.
Ale keď na to lepšie pozerám možno by sa to tam napchať dalo.
vodnik4
 
Príspevky: 17
Obrázky: 8
Založený: 23 Nov 2009 23:05 pm

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Veemak » 25 Mar 2011 00:20 am

Richard Tokušev napísal:chyba
zaregistroval som zásadnú chybu. Neexistuje mať sací kôš na jednej strane a výtok z filtra na druhej. Takto to nikdy nebude dobre filtrovať. Jednoznačne treba mať nápust a výpusť na jednej akváriovej strane. Už som to tu niekde, možno aj niekoľko krát vysvetľoval, prečo.


Skusal som to hladat, kde vysvetlujete, preco to takto nebude dobre filtrovat, no neuspesne.. Nedalo by sa to prosim este raz? Ja to mam tiez takto na oboch stranach, no ide vikend, takze by sa to dalo prehodit..
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Richard Tokušev » 25 Mar 2011 00:45 am

nuž,
ak je sací kôš na jednej strane a výtok na druhej - čo sa deje?
Voda z výtoku prúdi smerom na protiľahlú stenu akvária, o ktorú sa zráža a ide smerom dole k saciemu košu (tzn. čistá prefiltrovaná voda ide zase do sacieho koša a do filtra. Filter síce filtruje, ale v akváriu budú neustále krúžiť drobné nečistoty.

Pri správnej inštalácii, kde je výtok a sanie na jednej strane, je to o inom. Z výtoku ide voda na protiľahlú stenu, tam sa zráža a smeruje na dol. Tu sa zráža o štrk a šíri sa po dne, pričom drolí a berie drobný kal. konečnou je sací kôš. Pri tomto spôsobe je v akváriu vždy krištáľovo čistá voda a často krát sa nemusí ani odkalovať. Mojí zákazníci túto informáciu dobre poznajú. Vždy každámu kupujúcemu vysvetlím skúsenosti, ktoré niekedy v návode nenájdete.

Existuje aj tretí spôsob zapojenia, pri ktorom je sanie v rohu akvária a roztrekovacia rampa na zadnej stene akvária. Nakoľko sa jedná o nepretržitý proces filtrácie a teda aj kolobehu a prúdenia vody, akýmsi nepatrným vírom sa dostávajú aj tu nečistoty do sacieho koša. Tento spôsob nie je vhodný pre dlhé akvária.
Obrázok
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Veemak » 25 Mar 2011 08:01 am

To znie celkom logicky.. Aj to tak urobim, dakujem.. Len mam dilemu, pretoze CO2 reaktor by som mal tak asi 10cm od nasavania filtra..
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod očinta » 27 Mar 2011 19:07 pm

Vieš čo Richard. Teraz si ma dostal.
Ja keď som inštaloval 2073 tak som to mal tak ako popisuješ ty. Potom prišiel syn a ten mi vraví, že toto zapojenie mi robí tzv. krátky okruh a vzdialenejšie partie akvária budú neprefiltrované. Veľmi som o tom rozmýšľal, ani som sa o tom s nikým neradil. Priznám sa, že tá druhá synova alternatíva sa mi zdá logickejšia i keď musím ťahať hadicu vrchom na druhú str. akvária a prekáža pri čistení.
Napokon som rozstrekovaciu rampu umiestnil na druhú stranu akvária.Rozstrekovaciu rampu som doplnil otvormi, aby prúd vody smeroval k hladine i ku dnu.
Voda je super. Premiešavanie vody dobré, mám teplomery na oboch stranách akvária.Teraz keď by som musel ísť na tvoju verziu, musel by som dokúpiť pôvodnú rozstrekovaciu rampu lebo pôvodná je doplnená o otvory a teraz by ten krátky okruh mohol vznikať.Podotýkam, že akvárium má cez meter dĺžky a 60 cm vysoké, rastliny mi idú super.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod Richard Tokušev » 27 Mar 2011 19:18 pm

Pokial je všetko super, tak načo to meniť.
Tu riešime tých, ktorí chcú lepšie výsledky.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim professionel 3 preteka cez hlavu

Odoslaťod zdenok » 27 Mar 2011 22:05 pm

Ja som kupoval 2073 pred necelým rokom priamo od p.Tokuševa a môžem potvrdiť, že ma upozornil na umiestnenie nasávacieho koša a výtoku a vysvetlenie som dostal presne také ake popisuje vyššie. Oboje mám na ľavej strane, akva má 130cm a pravá strana je práveže úplne čistá tam neodkalujem vôbec. Aj keď panciernik niečo rozryje vidno ako sa na nečistoty hýbu smerom k nasávaciemu košu, takže to prúdenie vody po celom akva funguje
Obrázok používateľa
zdenok
 
Príspevky: 159
Obrázky: 23
Založený: 04 Feb 2010 14:12 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.