Zriadenie noveho akvaria



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Zriadenie noveho akvaria

Odoslaťod goldo » 22 Nov 2010 22:58 pm

Ahojte chystam sa kupit nove akvarium JUWEL Rio 240 + skrinka pod akvárium.Nakolko som len zaciatocnik v tomto co by ste mi odporucali pre chod cichlidovych rýb a ake konkretne druhy ryb, strku a podobne zalezitosti by ste mi odporucali.Co sa tyka osvetlenia tohoto typu akvaria su tam 2 neony tak sa pytam ako to osvetluje akvarko.Pripadne ked tam budem mat aj nejake druhy rastlin tak ci im bude stacit pre rast tie svetla co su tam pripadne ci je nutne dokupovat ine osvetlenie.Pozeral som aj na nete nejake nocne osvetlenia modre pripadne Striedanie RGB svetla LED ci uz priamo umiestnene na dne akvaria alebo niekde na vrchu akvaria aby to vecer urobilo pekny dojem akvaria.Tak ak mate vacsie skusenosti tak by som bol rad ak by mi niekto v tom poradil vo vybere.Dakujem
goldo
 
Príspevky: 2
Založený: 21 Nov 2010 13:34 pm

Reklama

Re: Zriadenie noveho akvaria

Odoslaťod marlo » 22 Nov 2010 23:33 pm

No ono cichlidy a rastliny moc nejdu dokopy.
Este Anubias to s nimi vydrzi.

Asi si v prvom rade si treba ujasnit ake cichlidy mas v plane chovat a podla toho sa snazit zariadit akvarium.

Nocne osvetlenie by som riesil asi az ako uplne posledne ked uz budes so svojim akvariom spokojny.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zriadenie noveho akvaria

Odoslaťod leucosternon » 24 Nov 2010 07:44 am

Ja by som si tam dal tropheusy, ale ako zaciatocnik by som radsej namixoval nieco z jazera malawi, asi 30-34 ks po 8-10ks z 1druhu, max. velkost v dospelosti 12cm. A nezabudnut na kamene.
leucosternon
 
Príspevky: 29
Založený: 03 Apr 2010 08:19 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zriadenie noveho akvaria

Odoslaťod 1Macko1 » 26 Mar 2011 16:18 pm

Zdravim vas chcel by som sa vas spytat co by ste mi poradili do 200 litroveho akva chcel by som tam nejake farebne najlepsie hufovite rybky v mensich akvarkach mam gubky mecune molinezie prisavniky cize nieco okrem tychto rybiek , samozrejme chcem tam dat aj zive rastliny ,strk plus nejaky ten koren urcite by som tam chcel dat zo 10-15 neoniek no dalej neviem ktore ku nim mozem dat , popripade mohol by som dat spolu gubky neonky a apystogrammy ? poradte co by tam bolo najvhodnejsie
1Macko1
 
Príspevky: 1
Založený: 26 Mar 2011 16:10 pm

Re: Zriadenie noveho akvaria

Odoslaťod kuko82 » 26 Mar 2011 17:10 pm

Goldo, pises cichlidy, ale nepises ake. Ci Africke alebo Americke cichlidy. Ja budem kupovat do svojho amercike cichlidy Aequidens maroni (Akara hneda) a Pteraphyllum scalare (Skalar amazonsky) a rastlin chcem co najviac. Pacia sa mi aj africke, ale kava bez rastlin alebo s malym poctom sa mi velmi nepacia, je to vsak vec vkusu.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.