Filter do miniakva



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod Caiman » 02 Nov 2010 22:23 pm

za 20-30€ asi ext. filter nekupis ale mozes skusit doma vyrobeny kanistrak alebo dalsie akvarium ako filter so systemom spojenych nadob.Napr dlzka podla tvojho akvaria,sirka 5-8cm podla pouziteho cerpadla a mas vonkajsi filter za par ecok :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod noiseless » 02 Nov 2010 22:34 pm

zdá sa mi zbytočné dať 50€ za filter do tak malého akvária ...
a bez filtrácie fungovať nechcem, fungoval som tak raz týždeň a zdalo sa mi že akva prospieva menej ako s filtráciou ...
asi skúsim ten kanistrový ...

akú nádobu by ste mi radili ? Poprípade z čoho ?
nemá niekto skúsenosti ako tesnia tieto tesco nádoby ? http://i56.tinypic.com/316qf0p.jpg
poprípade čo iné by ste radili ?

PS.: ak by sa našiel vonkajší filter za 20€, dajte vedieť :D
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod skaner » 02 Nov 2010 22:45 pm

najlacnejší externý do minička je asi eden 501 a ten vyjde aj s poštovným na 40 E (nie 50). .. vianoce sa blížia ..

tie malé závesné filtre nech ťa nemrzia. skúšal som aj ten malý závesný atman, aj jeho dvojča od jebo. oba začali hrkotať - jeden neskôr a druhý skôr.
ostal som pri dennerle eckfilter
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod miroga » 02 Nov 2010 22:51 pm

Skús Eden 501, mám ho už asi 1,5 roka a som s ním totálne spokojný. Síce stojí trochu viac, ale stojí za to!!! 8)
http://www.akvashop.sk/eden-externy-nanofilter-501-p-7655.html?cPath=6_83
a teraz, ako sa pozerám, tak eheim má nové nano filtre, tak možno aj z tých a majú aj veľký filtračný objem, podĺa mňa vyzerajú použiteľne
http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.php?main_page=index&cPath=17_608_609
miroga
 
Príspevky: 79
Obrázky: 2
Založený: 01 Sep 2008 12:03 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod macko10 » 02 Nov 2010 23:13 pm

Obrázok používateľa
macko10
 
Príspevky: 79
Obrázky: 42
Založený: 27 Dec 2009 20:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod aughostino » 05 Nov 2010 22:37 pm

ako tak pozeram na obrazok toho eheimu aquacompact 40 tak ta "konzola" na nasavanie a vypustanie vody je na zavesenie na sklo?
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod miroga » 05 Nov 2010 22:48 pm

aughostino napísal:ako tak pozeram na obrazok toho eheimu aquacompact 40 tak ta "konzola" na nasavanie a vypustanie vody je na zavesenie na sklo?


ano vyzerá to tak, tu je ďaľšie info a foto:
http://www.eheim.cz/cz/Novinka2010-2.htm
miroga
 
Príspevky: 79
Obrázky: 2
Založený: 01 Sep 2008 12:03 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod ASUSKO » 05 Nov 2010 23:02 pm

Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod salik » 20 Nov 2010 15:43 pm

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod noiseless » 20 Nov 2010 19:48 pm

salik napísal:http://www.aquascapingworld.com/forum/equipment/2947-diy-mini-canister-under-10-bucks.html

http://www.aquascapingworld.com/forum/e ... ister.html


nad takým niečím už rozmýšľam dlho ... len sa neviem rozhodnúť či sa do toho pustiť a ušetriť pár eur, alebo ísť do edenu 501 ...
a vážne neviem čo ...
inak, takéto nádoby sú k dostaniu v tescu ... 1L v tvare kanistru za 3,5€ (cca)
Len som niekde čítal, že vraj to nie je dokonale tesné, a tým pádom to nebude fungovať ... tak teda neviem ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod dodofix » 20 Nov 2010 20:04 pm

skor je to o tom, ze si si vyrobil nieco sam :) utestenie je zaklad, takze dobry vyber nadoby je dolezity ... tiez by mala nejaky rozumny tvar ... skus to, aspon otestujes, ci je to fakt vzduchotesne :)

kus som sa pozrel do kumbalu, ze ci by sa tam dalo na to nieco pouzit a asi najlepsie by sa hodila stara cyklisticka flasa - uzaver ma dobry (male cerpadlo cez to prejde), kade pijes by som natiahol hadicku a zalepil, kruhovy a pozdlzny tvar je tiez fajn - pekne by tam drzal molitan ... asi to chce fakt len vyskusat
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod TTjopo » 27 Mar 2011 19:31 pm

Nechcem zbytočne zakladať novú tému tak to píšem sem lebo si myslím ze je to najbližšia téma čo sa tyká mojej otázky.
Jedna sa o to:
Mam 24l akva a objednaný tento filter a potreboval by som ku nemu nasávanie ktoré zberá nečistotu nie len cez nasávací koš ktorý je pri dne nádrže ale aj z hladiny.Mohol by mi niekto prosím poslať link kde by sa dalo niečo vhodne na taký mali filter kúpiť alebo nejaky návod ako to vyrobiť.Podotýkam ze akva ma vysku iba 20 cm.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod dankooo » 27 Mar 2011 19:36 pm

neviete kde sa daju zohnat tie nadoby ? a kolko cca stoja diki moc
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod Ajven » 27 Mar 2011 19:54 pm

TTjopo napísal:Nechcem zbytočne zakladať novú tému tak to píšem sem lebo si myslím ze je to najbližšia téma čo sa tyká mojej otázky.
Jedna sa o to:
Mam 24l akva a objednaný tento filter a potreboval by som ku nemu nasávanie ktoré zberá nečistotu nie len cez nasávací koš ktorý je pri dne nádrže ale aj z hladiny.Mohol by mi niekto prosím poslať link kde by sa dalo niečo vhodne na taký mali filter kúpiť alebo nejaky návod ako to vyrobiť.Podotýkam ze akva ma vysku iba 20 cm.


Skus popozerat tieto veci:
http://cgi.ebay.com/Water-Surface-Oil-P ... 25554da112
http://cgi.ebay.com/ISTA-Aquarium-water ... 3a59ec82bb
alebo dohladat podobne. Dalo by sa to podla toho aj vymysliet ako to urobt doma myslim.
Ale vo vseobecnosti podla mojho nazoru ak mas na hladine aj po zabehnuti akva olejovy film, tak nieco este nebude v poriadku, mozno keby sa ti podarilo dopatrat po pricine ... Napriklad naposledy sa mi urobil film na hladine cca pred dvomi mesiacmi a nie nie sa toho zbavit. Tahal som to z hladiny skoro kazde dva dni, vzdy som samozrejme dolial vodu. Potom som nemal cas sa tomu akva venovat asi dva tyzdne a pozeram, ze film je prec. Nieco proste bolo vo vstupnej vode, menenim vody som situaciu len zhorsoval.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod TTjopo » 27 Mar 2011 21:18 pm

Zatial som to vyriesil tak nudzovo.Filter co tam mam teraz som dal do PET flase 0,7l z ktorej som odrezal hrdlo a flasa ma ter vysku na pozadovanu vysku hladiny ale takto to zbera len z vrchu.
Co sa tyka vstupnej vody nemyslim si ze by bol problem tam nemam len jedno akva a vodu menim rovnako a cca rovnake mnozstvo v %tach vo vsetkych akvariach.Dnes som nemal cas robit vsetky testy ale ked mi to zajtra vide tak urobim len to z asi do inej temi.
@Ajven vdaka za link-mimochodom uz mam v galerii novu fotku na ktoru si bol zvedavi no este sa nieje cim chvalithttp://www.akva.sk/gallery/ttjopo-a98/24l-p39181.html ale uz to zasa od vcera vyzera trochu inak lebo som sa v tom zasa vrtal mozno aj v tom je problem ze v tom mam stale vrazene prsty.Asi by som to mal nechat chvylku rozdychat nech sa akva stabilizuje a az potom risit detajli
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod TTjopo » 27 Mar 2011 21:41 pm

Mimochodom nasavanie na tom prvom linku vyzera fakt dobre az nato ze minimalna hlbka je 22cm no ked som si to poriadne pozeral tak sa mozno do toho pustim aj doma.Neviem presne ako to funguje aby to dokazalo nasavat aj zo spodu aj zvrchu pravdepodobne sa Nasavaci kos da nadsatvovat pootocenim myslim otvarat a zatvarat.Ak zacnem nieco fušovat tak to aj nafotim a ked to bude funkcne dam to aj sem mozno to vide.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

prísavky na filter Atman f 302

Odoslaťod Guli » 01 Apr 2011 17:46 pm

Nevie náhodou niekto či sa dajú vymeniť gumové prísavky na spomínanom filtri ?
Guli
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 29 Dec 2010 15:09 pm

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod noiseless » 20 Apr 2011 18:43 pm

ahojte, ja mám jednu otázku ... chcel by som si spraviť 12l miničko, lebo som musel zrušiť moje black stones mini, a čakám na niečo väčšie, ale dočaqsne nejaké pekné iwagumi miničko, to je jedno ... ale
dá sa v takom akváriu fungovať bez filtra, ak by to malo byť rastlinné ? Alebo skúsiť nejaký závesný minifiltrík ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod tomas1 » 20 Apr 2011 20:04 pm

ja bi som siel do mini flitra nalepsie zavesneho sam vlastnim par zavesnich filtrov a zatial uplna spokojnost
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod lubosmihula » 23 Okt 2011 22:23 pm

Nedávno som si založil 30 litrové miničko. Je to vlastne set od firmy aquael. Pribalený ohrievač som predal za 5,- (nemal termostat) a filter (miniPAT) keď dám na minimum, tak voda prúdi na tak malé akvárko príliš silno. Nie je veľmi hlučný, ale ani veľmi tichý a keď dám ucho na sklo akvárka, tak to hučí riadne. Pripadám si ako v kompresorovni. Keď tam dám rybky alebo krevetky, tak mám obavy že budú trpieť v takom hluku. Keďže som deformovaný elektrotechnik uvažujem vyrobiť pevný frekvenčný menič z 50 Hz na cca 20 - 25 Hz a tým spomalým chod čerpadielka. Čerpadlo má synchrónny elektromotorček, ktorého otáčky sú závislé od frekvencie siete. Týmto dosiahnem dve veci: 1. hlučnosť sa zníži a za 2. zníži sa aj prietok vody. Potom otvorím škrtiacu klapku filtra naplno a voda mi bude pomaly prúdiť.
Blokovú schému som si načrtol - dvojcestný usmerňovač - astabilný KO (ako riadiaci obvod pre striedač), ten bude taktovať frekvenciu - striedač (ten budú tvoriť tyristory). Samozrejme odrušovací filter. Výstup nebude sínus, ale trochu skreslený obdĺžnik a mám trochu obavy, ako sa to bude chovať v praxi. Dúfam že sa mi nebude prehrievať čerpadielko vplyvom harmonických zložiek a pod.
Celá sranda by nemala výsť viac ako 10,- eúr.
Skúste, ak viete ma podporiť, alebo vyvrátiť.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod Laco NY » 23 Okt 2011 22:30 pm

mam miniPAT v 10 litrovom priškrteny na maximum a prietok isto neni velky skor naopak...
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod prasan » 23 Okt 2011 23:19 pm

Do tejto témy len toľko:Som zástancom Aquael filtrov,ale tu musím tvrdo odmietnuť Micro a Mini verziu.Pre miničko by som siahol inde.Oba spomenuté majú minimálnu-takmer žiadnu filtračnú náplň.Podľa mňa vhodné len ako čerpadielko s prídavným okysličovaním.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Filter do miniakva

Odoslaťod lubosmihula » 24 Okt 2011 00:44 am

No neviem si predstaviť tento filter v 10 tke. Myslím , že by som ho upchal ďugovom z čuča
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.