Pomoc pri výbere prvého akvária



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod kuko82 » 23 Mar 2011 19:54 pm

Glitter, rastlinky ak je to ten set pre 100-150 litrove akva sa mi zda vela 53 euro. Ja som nedavno kupoval od Rataja tieto: Hygrophila polysperma variabilis, Ludwigia repens, Cryptocoryne wendtii green, Anubias barteri, Rotala rotundifolia, Staurogyne repens a Anubias afzelii. Aj s postovnym ma to stalo 25 euro, plus mi poslali vlockove krmivo pre ryby. 9 euro stali len Anubiasy. Pozri sa na Ratajovej stranke, alebo Aqua daho a uvidis, kolko rastlin ti vyjde za 53 euro. A ten mix rastlin je co? Ako zistis naroky rastlin. Tam to mas presne popisane, ake naroky maju. Je to na tebe, ale ak chces usetrit, nesetril by som na osvetleni, ale vyhodne kupil rastliny. Usetris na osvetleni, kupis rastliny ktore nebudes vediet urcit a ak ti odidu, vyhodil si peniaze.
Ja som interny filter vyberal z Juwelu, nie je to nic tazke, Ak chces vidiet ako to vyzeralo po vyrezani a kolko to trvalo + rastliny co mi prisli od rataja, pozri si moje vlakno kukova 240-ka.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Reklama

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod Glitter » 23 Mar 2011 21:24 pm

Takže objednám zatiaľ len Akvárium JUWEL Rio 125 dekor dark wood + JBL ProfloraStart Set 100 + JBL EASY TEST 5 in 1 (pH,GH,KH,NO2,NO3).

E-shop bol už jasný, keďže vedia urobiť dopravu zdarma.

Ostatné veci sú ešte pre mňa otázne.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod allys » 23 Mar 2011 22:30 pm

ten jbl test mam tiez a zatim som spokojna..papierikove testy urcite nemaju presne hodnoty,toho som si vedoma,ale aj tieto stacia,aby voda bola ok a vsetkym sa darilo :-)
a rastlinky suhlasim s kukom.. pri kazdej rastlinke treba vediet ako sa o nu starat..ake ziviny najviac pozaduje,kolko svetla,aku teplotu..podla toho vies vybrat aj najvhodnejsie umiestnenie v akvarku.. ja mam jednu co jej neviem prist na meno,ale vzdy mi vrta v hlave,ze co jej treba aby sa darilo lepsie a ani neviem ako ma vyzerat podarena rastlina toho druhu, moja je pekna,listy zdrave,ale ajtak :-) pozerala som aj atlasy akva rasltin na nete a nic podobne :-/ keby mam takych viac sa asi zblaznim :-D
Obrázok používateľa
allys
 
Príspevky: 64
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2011 17:43 pm
Bydlisko: Levice

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod kuko82 » 23 Mar 2011 22:48 pm

Ten JBL test 5 in 1 mam aj ja a som spokojny. Napr. mi ukazal Gh medzi 12-14, blizsie ku 14 podla sfarbenia a na stranke vodarni maju uvedene GH 13,25 takze pre mna uplne postacujuci test. Nemusim mat uplne presnu hodnotu. NO3 som testom nameral 10 mg/l a aj podla vodarni sedi. Takze sopkojnost.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod Glitter » 24 Mar 2011 21:03 pm

Takže dnes som doniesol domov štrk:
Balenie cca 20kg, vzorka 1-3mm

Obrázok

Detailnejšie:
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod Glitter » 25 Mar 2011 19:41 pm

Dorazil zbytok, zajtra sa púšťam do zakladania a sadenia :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod monika040 » 29 Mar 2011 07:53 am

Ja chcem pre závojnatku iba niečo na prezimovanie cez leto býva v jazierku. Mám iba 3l fľašu, myslíte, že by to zvládla? Nechcem pre pár mesiacov kupovať akvárium... Možno zoženiem gulaté, ale to vraj nesmie byť.

Ďakujem :)
Obrázok používateľa
monika040
 
Príspevky: 245
Založený: 06 Apr 2007 21:47 pm

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod allys » 29 Mar 2011 12:54 pm

monika040 napísal:Ja chcem pre závojnatku iba niečo na prezimovanie cez leto býva v jazierku. Mám iba 3l fľašu, myslíte, že by to zvládla? Nechcem pre pár mesiacov kupovať akvárium... Možno zoženiem gulaté, ale to vraj nesmie byť.

Ďakujem :)


nezmylila si si nahodou temu??? odpoved by si urcite nasla keby trochu hladas a nepises do prvej temy,ktoru zbadas..

ak tu rybku chces mat v jazierku dlhsie ako jednu sezonu,nejaku vacsiu nadobu ti bude treba.. pises,ze len par mesiacov..ale ak si to neuvedomujes je to vacsinou skoro pol roka..cize pol zivota tej rybky.. a ty tu pises o 3l flasi, pripadne guly?? mame jazierko s karasmi a na chladne mesiace su vo velkej nadobe s filtraciou.. vies ryba je zivy tvor, nie hracka...
Obrázok používateľa
allys
 
Príspevky: 64
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2011 17:43 pm
Bydlisko: Levice

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod leobeny » 29 Mar 2011 16:34 pm

A inač ako sa ti dari Glitter ? Jak sa da tak pošli niake foto som zvedavy čo si z toho vyčaroval :) :) :)
leobeny
 
Príspevky: 59
Založený: 05 Sep 2010 20:01 pm

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod Glitter » 29 Mar 2011 17:56 pm

Pozri TU :wink:
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc pri výbere prvého akvária

Odoslaťod monika040 » 30 Mar 2011 07:53 am

Moje akvárium sa rozbilo, preto vymýšľam s fľašou :| Jeden rok mi prezimovali, ale potom na ďalší nával mrazov to už nezvládla ja som to vtedy neštudovala, čiže som mohla urobiť chybu ja... už sa budem pýtať v inej téme, pardon.
Obrázok používateľa
monika040
 
Príspevky: 245
Založený: 06 Apr 2007 21:47 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.