zvlastne chovanie skalara



Všetko okolo akvarijných rýb

zvlastne chovanie skalara

Odoslaťod milos repa » 28 Mar 2011 16:47 pm

chcel by som sa s vami poradit o mojom skalarovi...
mam v 126l akvariu dvoch malych skalarov - samicky a jedneho skalara velkeho -samceka. Prave tento samcek sa sprava cudne:
cele dni sa schovava v hornych rohoch akva a odmieta mi zrat/ nevidel som ho zrat uz asi mesiac /, dalej som na nom vypozoroval pomalsie reakcie oproti ostatnym rybam /napr ked zaklopete na akva tak sa vobec nesplasi a pomaly sa ho mozem aj dotknut/... Napadlo ma ze by mohol byt od ostatnych ryb utlacany ale take nieco nebadat..
teraz sa v poslednej dobe priklanam k nazoru ze asi je osamoteny... Moze to byt pravda? Poradte prosiiiiimmm....
milos repa
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 07 Aug 2010 13:50 pm
Bydlisko: Sered

Reklama

Re: zvlastne chovanie skalara

Odoslaťod terinka10 » 28 Mar 2011 19:43 pm

Moze to byt pravda, pricina moze byt chociaka...Pridaj sem prosim foto skalara aj akva. Moze byt stresovany. Nazaj to moze byt vselico. A cim ich krmis? Teplota vody?Ako je asi stari? Skus mu dokupit kamosa a potom povedz co sa s nim deje.
terinka10
 
Príspevky: 53
Obrázky: 0
Založený: 26 Mar 2011 17:25 pm

Re: zvlastne chovanie skalara

Odoslaťod sudd9 » 29 Mar 2011 14:18 pm

Nic nedokupuj!!! Hod sem foto a viac informacii
o akvarku...
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: zvlastne chovanie skalara

Odoslaťod markos115 » 29 Mar 2011 16:12 pm

mozem sa opitat mam parik skalarou zacali sa mi cudne spravat najprv sa zacali napadat tak jemne potom ako keby sa chceli vytriet vyhliadli si miesto zacali ho cistit tak som ich premiastnil do 60 l aqua vsetko bolo ok cistili si nove miesto ktore som im pripravil ale teras to napadanie zacalo znova zacalo to byt as agresivne samicka je dost doriadena je to normalne??? mne sa zda ze nie ale je to len moj nazor nemam skusenosti s rozmnozovanim skalarou ale chcel by som velmi
markos115
 
Príspevky: 2
Založený: 16 Jan 2011 21:13 pm

Re: zvlastne chovanie skalara

Odoslaťod sudd9 » 29 Mar 2011 20:19 pm

si ich nechaj v povodnom akvariu, nech si to par krat vyskusaju, pripadne prenes list s ikrami, toto ich asi dost stresuje...
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: zvlastne chovanie skalara

Odoslaťod Awron » 30 Mar 2011 16:07 pm

Hm a v akvarku máš len tých skalárov alebo máš aj iné ryby lebo ja som raz mal v akvarku ostriežika purpurového a ten robil veľmi zle môjmu skalárovy okusoval plutvy atď.. ten skalár bol stále zalezený niekde v rohu a tak že hlavou na hladinu potom ako som dal ostriežika preč tak sa potom uz rozhybal a bol úplne normálny. A mimochodom neviete náhodou ako rozoznať samicu skalara od samca ?? Hľadal som aj na internete no nič moc som nenašiel
Awron
 
Príspevky: 21
Založený: 29 Mar 2011 17:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zvlastne chovanie skalara

Odoslaťod sudd9 » 30 Mar 2011 18:23 pm

v dospelosti sa to da celkom v pohode rozoznat, ci uz podla spravania, alebo podla tukoveho hrbu , ktory sa samcom robi na hlave...
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: zvlastne chovanie skalara

Odoslaťod markos115 » 30 Mar 2011 20:06 pm

vcera som ich dal spet do povodneho aqua.. a hnet sli ktomu miestu gde sa zdrziavali predtim ale dneska som nespozoroval ziadne suboje a povedal by som ze su rozdeleni asi ich to preslo je to mozne? v aqua.mam tich 2skalarou,4 dania,6neoniek ,prisavnka a 3och samcou bojovnice ale ti su v takom predelenom kontajneri..........neni to vela na 100 l aquarko?
markos115
 
Príspevky: 2
Založený: 16 Jan 2011 21:13 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.