novozaložená 720l nádrž



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: novozaložená 720l nádrž

Odoslaťod Gogi » 30 Mar 2011 23:01 pm

6giro1 napísal:Co je vsak horsie ze stale bojujem zo zabim vlasom a nie a nie sa ho zbavit. Stale sa vytvara dost rychlo a neviem uz fakt co snim :( SKusal som nastavit filter na najmensi prietok,najvacsi prietok,skratit osvetlenie prestavku v osvetleni a vzdy nic :(
co takto zmerat no3 a po4 namiesto skusania, velmi to tu nesledujem ale aspon na tejto strane nevidim tieto udaje
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Reklama

Re: novozaložená 720l nádrž

Odoslaťod astro » 31 Mar 2011 07:45 am

u mňa zabral peroxid. ale musíš počítať aj s nejakými malými stratami, resp. skôr poškodeniami na rastlinách
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: novozaložená 720l nádrž

Odoslaťod Poly » 31 Mar 2011 10:54 am

U mna sa zabiemu vlasu darilo len na vapenatych usadeninach. Ked som pouzil docasne filter, na ktorom tieto usadeniny boli, vyrastal z nich dost bujne, inde v akva som len obcas nasiel 1 vlas zamotany medzi rastlinami. Mal som s nim vazne problemy este predtym, ako som pridaval CO2 - rastol aj na rastlinach - dost som mu pomahal aj velkymi vykyvmi CO2, ked som mal problemy s burciakom. Odkedy pouzivam CO2 z tlakovej flase, tak ziadny problem. Z toho usudzujem, ze sa mu dari v tvrdej zasaditej vode.
Ake pH udrziavas a aku mas tvrdost vody? Nie je ten biely strk nahodou vapenaty?
Inac velmi pekne akvarium, rastliny vyzeraju nadherne zdravo :) len skoda tej riasy :(
No a nakoniec este hodnoty NO3- a PO4(3-) by bodli, mozno tam je pes zakopany.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: novozaložená 720l nádrž

Odoslaťod chnuro » 31 Mar 2011 11:34 am

Poly napísal:U mna sa zabiemu vlasu darilo len na vapenatych usadeninach. Ked som pouzil docasne filter, na ktorom tieto usadeniny boli, vyrastal z nich dost bujne, inde v akva som len obcas nasiel 1 vlas zamotany medzi rastlinami. Mal som s nim vazne problemy este predtym, ako som pridaval CO2 - rastol aj na rastlinach - dost som mu pomahal aj velkymi vykyvmi CO2, ked som mal problemy s burciakom. Odkedy pouzivam CO2 z tlakovej flase, tak ziadny problem. Z toho usudzujem, ze sa mu dari v tvrdej zasaditej vode.
Ake pH udrziavas a aku mas tvrdost vody? Nie je ten biely strk nahodou vapenaty?
Inac velmi pekne akvarium, rastliny vyzeraju nadherne zdravo :) len skoda tej riasy :(
No a nakoniec este hodnoty NO3- a PO4(3-) by bodli, mozno tam je pes zakopany.

Ja mam v mojom minicku rovnako zabi vlas (teda okrem sinice, stetinky,... :-( ), mam uz nejaky ten mesiac CO2 z flase. CO2 ma vlastne spinacie hodiny, takze sa snazim CO2 vyladit tak, aby bola rovnaka hladina CO2 pocas celej doby svietenia. Napriek tomu mam zabi vlas aj ja.

Rias mam v akva pozehnane, ale snazim sa priebezne zistit, z coho su a priebezne sa to aj zlepsuje.

@Poly - aky vlpyv maju hodnoty NO3 a PO4 na zabi vlas? Toto by mazauimalo. Nedostatok NO3 u mna ma za nasledok bujnenie sinice. Konecne mi tento tyzden prislo KNO3, tak mozem pracovat na zlepseni. Takze som zvedavy, ci zvysenie makro v akva ma rapidny vplyv aj na ine riasy? Preto ta otazka.

Tato tema sa mi zda na moju otazku mimoriadne vhodna, kedze 6giro1 ma problem so zabim vlasom uz dlhodobo.

Som toho nazoru, ze dlhodobo pretrvavajuci problem (a nie len v akva) si bude vyzadovat aj úmernú dobu na jeho odstránenie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: novozaložená 720l nádrž

Odoslaťod Poly » 31 Mar 2011 13:32 pm

Osobne nemam skusenosti s vplyvom dusika a fosforu na zabi vlas, ale ak ich 6giro1 doteraz neuviedol, je mozne, ze prave tam bude nerovnovaha.
Ake mas pH? Ja udrziavam okolo 7,0 (min. 6,6 max. 7,2) pri alkalinite 11°dKH. Akonahle mi to uslo trochu vyssie (7,4-7,6), ked som mal problemy s dodavkou CO2 pocas mesacnej odstavky filtra, zacalo sa vlasu darit trochu viac a musel som ho castejsie odstranovat. V podstate mam zabiak stale, drzi sa mi v popredi zopar vlasov medzi lilaeopsis, nikdy ale nie je prichyteny, len volne plavajuci, takze sa lahko odstranuje a je ho vidno len pri pohlade zblizka, takze ani nespati. Odkedy dbam na vyvazene NO3- a PO4(3-) a plynulu dodavku CO2, nemam problem s bujnejucimi riasami. Ten zabi vlas mi staci vytahovat raz za 2-4 tyzdne, su to vacsinou len 3-4 vlasy, cize to za problem s riasami nepovazujem :) Skontroluj hlavne pomer NO3- a PO4(3-), mne sa ujal pomer zhruba 10-20mg/l NO3- ku 1,0-2,5 mg/l PO4(3-).
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: novozaložená 720l nádrž

Odoslaťod 6giro1 » 31 Mar 2011 14:06 pm

Takze ak testy od Wave neklamu tak hodnoty NO3 su niekde na urovni5-10mg/l a hodnota PO4 je nulova podla mojich merani. Neviem ci su tieto testy dosatatocne presne. PH udrziava PH-controler za pomoci vyvazeneho davkovania CO2 na urovni 6,8-7,2.
Umna je ten zabi vlas vidno trosku dost viac ako par vlasov niekde. Je ho plne akva v podstate na kazdej rastline plus machy su jeho asi najlepsim domovom. Dnes som skusil odniest jeden najviac zariaseny kamen z machom ku kamosovi do akva ku Japoniciam a uvidime aky to bude mat efetk. Rozmyslam aj nad touto moznostou len sa bojim toho ze pri tom mnozstve ktore sa umna robi kazdy tyzden by to ani Japonice nespraskali :)
Jedna vec na ktoru som prisiel: Pri krmeni zvyknem filter vypnut aby sa rybky kludne napapli aby im zradielko nebehalo po hladine. Parkrat sa mi stalo ze som zabudol filter zapnut po krmeni a do dalsieho dna cize nejakych cca.24hodin zabiak vo velkej miere z akva zmyzol. Neviem cim to moze byt ale je to tak....uz sa mi to stalo asi 3krat a vzdy to tak bolo.
6giro1
 
Príspevky: 49
Obrázky: 7
Založený: 17 Jan 2011 23:42 pm

Re: novozaložená 720l nádrž

Odoslaťod Poly » 31 Mar 2011 16:54 pm

Vidis, som zabudol, ze ja mam tiez krevetky, mozno prave oni tu moju riasu spasavaju :) Ak uz nebude na tie riasy nic zaberat, tak si kup nejaky nenarocny druh kreviet (napr. ja mam neocaridina denticulata), v obchode su predrazene, na burze sa daju kupit celkom lacno. O take sa v podstate ani nemusis starat a budu sa ti mnozit sami. Sice tam mas skalare, ale myslim, ze krevety nemaju problem sa zasit a tam si robit svoju robotu, resp. ja ich vidam zvacsa zalezene, ale po tme sa veselo spaciruju v celom akvariu, ked ich ryby neotravuju :D U mna ich sice terorizuje len ramirezka a SAE, ale mohli by zvladnut aj skalare :)
To NO3 je OK, mozno by som pridal trochu fosforecnanu, ze co to spravi, pripadne aj trochu dusicnanu.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.