Riasa ruducha



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Riasa ruducha

Odoslaťod camo » 03 Apr 2011 10:54 am

To uhlie môžeš kľudne vybrať, používa sa to keď je vo vode nejaký jed, alebo liečivo, ktoré chceš z tade dostať preč. Inak to odčerpáva živiny...
S tou slamou nemám skúsenosti. Skús taký normálny vecheť slamy. Ale fakt neviem či ražnú či ráznu zitnú. To si ešte pozri v tej téme kde si to čítal. Ja si to nepamätám... Podľa mňa by to rybám škodiť nemalo. Ale fakt neviem.... Nechaj to tak čo ja viem tri dni a potom daj ešte novú.
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Reklama

Re: Riasa ruducha

Odoslaťod Rýľan » 03 Apr 2011 12:33 pm

camo napísal:To uhlie môžeš kľudne vybrať, používa sa to keď je vo vode nejaký jed, alebo liečivo, ktoré chceš z tade dostať preč. Inak to odčerpáva živiny...
S tou slamou nemám skúsenosti. Skús taký normálny vecheť slamy. Ale fakt neviem či ražnú či ráznu zitnú. To si ešte pozri v tej téme kde si to čítal. Ja si to nepamätám... Podľa mňa by to rybám škodiť nemalo. Ale fakt neviem.... Nechaj to tak čo ja viem tri dni a potom daj ešte novú.

ok vdaka, to uhlie dam prec, je to zitna slama. vdaka za pomoc
Obrázok používateľa
Rýľan
 
Príspevky: 90
Obrázky: 2
Založený: 27 Dec 2009 16:23 pm
Bydlisko: Višňové, Nové Mesto nad Váhom

Re: Riasa ruducha

Odoslaťod MaximusSk » 03 Apr 2011 15:03 pm

na slamu rychlo zabudni.. ja som skusal jbl bioferm ten ospevovany zazrak fermentovanej slamy ktory ma znicit aj stetinkovu aj ruduchu ale vobec mi to nepemohlo ziadnu zmenu som nezaznamenal..s ruduchou sa bujuje ozaj velmi tazko ..osobne som mal tak zapelesene akvarko ze som vsetko vyhodil strk som prevaril + vymocil v save a ruducha sa mi po mesiaci objavila zasa..
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Riasa ruducha

Odoslaťod dedojozef » 03 Apr 2011 16:10 pm

Neviem aké uhlie tam máš. V návode od filtra by si to mal mať napísané! Funguje len určitú dobu (podľa druhu a návodu) a po tom čase začne škodlivé látky do vody uvoľňovať. Len koncentrovanejšie. Aspoň tak to mám napísané ja v papieroch.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Riasa ruducha

Odoslaťod Rýľan » 03 Apr 2011 17:08 pm

dedojozef napísal:Neviem aké uhlie tam máš. V návode od filtra by si to mal mať napísané! Funguje len určitú dobu (podľa druhu a návodu) a po tom čase začne škodlivé látky do vody uvoľňovať. Len koncentrovanejšie. Aspoň tak to mám napísané ja v papieroch.

su to take "tenke valceky". kuknem to v tom navode.
Obrázok používateľa
Rýľan
 
Príspevky: 90
Obrázky: 2
Založený: 27 Dec 2009 16:23 pm
Bydlisko: Višňové, Nové Mesto nad Váhom

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.