Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)



Všetko okolo akvarijných rýb

Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod triscene » 01 Apr 2011 13:07 pm

ahojte, vsimol som si ze tu nie je ziaden clanok o tejto rybe ktora asi nie je az tak moc rozsirena kedze nepatri k tym exhibionistickym ktore vacsina akvaristov lubi :)

Obrázok

ja mam svoj parik asi 3 tyzdne a fakt ze vyliezaju iba ked je tma, pripadne sero, pod jasnym svetlom z krytu som ich videl iba parkrat vonku a hned sa ukryvali.

ake mate skusenosti s rozmnozovanim, spravanim a naprikald prikrmovanim..co lubia? :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod tomsk1 » 01 Apr 2011 17:29 pm

Pangio je zaujimava rybka, je to taky slusnejsi panciernicek co pozbiera po dne zbytky potravy ale nenarobi tolko bordelu ako panciernicek :) Tema o nich tu uz je
post114083.html
a ten nazov v zatvorke je asi omyl :)
Obrázok používateľa
tomsk1
 
Príspevky: 80
Obrázky: 76
Založený: 26 Mar 2010 02:11 am

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod Dusky » 01 Apr 2011 18:12 pm

tieto ryby musia byt vo vacsiom pocte
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod martin_s » 01 Apr 2011 22:20 pm

tomsk1 ak myslis nazov v zatvorke v teme na ktoru si dal link, tak tam boli vymenene nazvy (t.c. uz opravene), ak myslis tuto temu tak ten nazov je spravny. Sekavec je cesky nazov.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod tomsk1 » 01 Apr 2011 23:05 pm

No mal som namysli to v zatvorke ze PLZ sikmopasy, nic mi to nevravi v suvislosti s touto rybkou :O
Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)
Obrázok používateľa
tomsk1
 
Príspevky: 80
Obrázky: 76
Založený: 26 Mar 2010 02:11 am

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod martin_s » 01 Apr 2011 23:18 pm

Ako som uz spomenul - lat. Pangio kuhlii (resp. starsie pomenovanie Acanthophthalmus kuhlii, prip. povodne Cobitis kuhlii ) - CZ. Sekavec příčnopásý - SK. Pĺž šikmopásy (prip. synonymum Pĺž priečnopruhovaný)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod triscene » 01 Apr 2011 23:56 pm

no o tej teme som nevedel ale ta debata tam moc nie je rozvinuta a hlavne podla "sekavce" to asi my slovaci nevieme identifikovat :)

planujem kupit este mozno 2 kusky lebo som cital ze 4 a viac by mali byt..momentalne mam parik tak sa celkom maju k sebe..
mozno sa podaria aj nejake mlade :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod missLady » 03 Apr 2011 09:06 am

Ako zistím či je to samček alebo samička?
Obrázok používateľa
missLady
 
Príspevky: 91
Obrázky: 4
Založený: 26 Aug 2010 18:42 pm

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod triscene » 03 Apr 2011 11:12 am

co som cital tak, ze samcek je mensi ako samicka..ale nic viac som nenasiel..
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod missLady » 03 Apr 2011 11:25 am

aha ďakujem
Obrázok používateľa
missLady
 
Príspevky: 91
Obrázky: 4
Založený: 26 Aug 2010 18:42 pm

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod arowana » 03 Apr 2011 14:16 pm

Samček je menší a štíhlejší, samička je cca. o štvrtinu väčšia, má oproti samčekovi takmer dvojnásobnú hrúbku tela v oblasti brušnej dutiny a v protisvetle v nej presvitajú zelenkavo sfarbené ikry.
Odchov v akvarijných podmienkách je bežný od konca 70-tych rokov minulého storočia.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod triscene » 25 Apr 2011 00:03 am

ze aka zmena, cez den zalezeni obaja v ukryte a obcas vybehnu ..ale v noci kukam ze ostatne ryby spia a ti dvaja tanecky smerom hore a dole a uz aspon hodinu..az sa bojim ze vyletia z akva :)
snad sa toto povazuje za namluvy :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod tritrek » 25 Apr 2011 10:37 am

Ja ich mám 4, žijú pod kokosom, ktorý je položený tak, že sa pod ne podlezú len oni. Ja mám pre ne jednu nádrž, kde sú spolu s pancierničkami, lezcom a zopár slimákmi. Je to slabo osvetlená nádrž s veľa úkrytmi (v časti Vaše akvária s názvom Ampuláreň). Tým pádom sú vonku aj cez deň, neskrývajú sa. Čo sa týka rozlíšenia pohlavia, moji vyzerajú ceľkom podobne, tak buď sú ešte primladí, alebo sú to samci :)
Jedia Sera Vipachips...
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod Laco NY » 13 Okt 2011 09:03 am

Jak je to z narokmi na objem akvaria u tychto ryb? Rad by som si zadovažil 4 kusky do laciho-betarko-t13162.html.
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod triscene » 13 Okt 2011 10:29 am

do toho tvojho ani nahodou, ja mam 4-5 kuskov a mam 110L, hoci poslednu dobu som videl len troch kedze je to vecne zalezena ryba co vychadza vacsinou az ked svetlo sa vypne.

viac tu: http://rybicky.net/atlasryb/sekavec_pricnopasy
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod Laco NY » 13 Okt 2011 11:02 am

jj to na rybicky som si prečital,ja len či nema niekto skusenosti s chovom v menšich akvariach.
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod triscene » 13 Okt 2011 11:26 am

25L je fakt malo ked si zoberes ze to celkom rychlo rastie, moje maju okolo 10cm, keby to bol typ co je rad sam tak jedna by to zvladla ale ked sa maju chovat aspon 4 tak je to fakt male, moja 38icka sa zda byt mala pre ne ked tak kukam a porovnavam, nastastie ich mam v 110
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod michal.chvostac » 18 Nov 2011 19:51 pm

nechce niekto 3 kusy tychto rybiek? prisiel som kvoli nim o ikry A. cacatuides. :(
ale inak su mile :)
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod Marecko » 18 Nov 2011 22:24 pm

akú potrebuju vivojovu vodu a niečo o rozmnozivani by sa hodilo arowana asik máš s nimi skusenosti skus niečo poradit dakujem
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod Snoopy » 02 Máj 2013 18:37 pm

Za posledný mesiac som zbieral 2x túto rybku zo zeme, z parkiet, buchotala ako kapor.. Stalo sa to vždy v noci.. :( Neviete či je to bežné pri týchto rybách?? Na akvarku mám krycie sklo, kde je po obvode asi 5mm medzera a jeden okrúhly otvor v priemere 1,5cm. Ako sa im podarí vyskočiť neviem.. :( inak túto rybku je vidno aj hocikedy cez deň, nielen v noci.
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod Dusky » 02 Máj 2013 18:58 pm

no co som si ja vsimol dost casto tak svizne vystartovali od dna hore k hladine mozno vyskocili
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod Maja » 08 Máj 2013 17:32 pm

Snoopy- acanth. kuhlii je jedna z mojich najobľúbenejších rybiek (viď aj staré foto v mojej osob. gal.), áno vylieza, je to malý pútnik, hľadá "ďalšiu mláku", tak ako vlastne väčšina rýb čo vyliezajú/vyskakujú z vody (obecne známy pútnik bichir :) a napr. aj náš úhor). Vždy to má len dve príčiny:
1. prirodzenú -v génoch
2. akváriovú -v akvárku
1. ryby prirodzene chápu priestor- vodu ako mláku číslo jedna a v génoch majú, že okolo je kopec iných neobsadených, pokojnejších, či čistejších mlák. Vyskakovanie rýb z akvária alebo ich prudké plávanie proti prúdu výtoku z filtru a prelezenie cez škáru pri ňom je úplne prirodzené a správne. Vedľa predpokladajú inú mláku s lepšími podmienkami- menej konkurentov pri párení, menej konkurentov na počet potravy, lepšia voda, menej agresorov a predátorov... Ak by ryby takto nemigrovali, ani by sa nerozšírili (až na rozširovanie ikier v perí vtákov- aspoň tak si vedci vysvetľujú osídlenie druhmi niekde kde sa nemali ako prirodzene dostať- ostrovy, vysokohorské plesá...). Parafrázovala by som Stalinov výrok na našu tému: v prírode je úhyn tisíca vyskočených rýb štatistika, v akváriu je úhyn jednej tragédia. Ryby musia riskovať v zákone zachovania rodu, 5.000 kusov uhynie, no 50 vytvorí populácie v tôňkach okolo (opäť prenesený význam).
2. : nemá sa v akáriu dobre. Na bordel, špinu a odpad sú tieto ryby dna zvyknuté z prostredia v ktorom žijú. Pri prehľadávaní dna mu z detritu napadanému na dne trčí len chvost (obrazne povedané. V skutočnosti mu netrčí ani ten.) No odpad a bordel je rôzny pojem- ten hnus na dne akvária je Zlý bordel, ten hnus na dne tropickej riečky, či tôňky je Dobrý bordel. NO2 a NO3 ti nesmú stúpnuť nad povolené hranice (zelené a orandžové pásmo áno, červené nesmieš mať), inak si bude hľadať inú mláku. Kuhliiho nesmú obťažovať ryby- dobiedzním, teritoriálnym ďobaním, vybíjaním si agresivity z nudy v akváriu... vtedy si hladá inú mláku. A áno je to ryba ktorá- ak má pokoj- tak je celý deň vyvalená pred sklom na štrku a pozoruje okolie. Ako ostatné plaché ryby- keď zistí, že tam nie sú predátori, že nie je ohrozovaná, tak v pohode žije aj denným źivotom. O to viac, źe v akváriu takýmto rybám nedokáźeme zabezpečiť prirodzený tip potravy- mňamky čo nájde v opadanom a nahromadenom detrite, tak vychádza na kŕmenie- každé zviera pochopí, že keď sa sype, tak sa žerie :).
okrajová 2 a polka :) : 1.+2. aj keď sa má v akváriu super, pud množenia ho vyženie hľadať si v tom raji kde žije partnera. Je najvykŕmenejší/šia v okolí= 100% šanca že sa rozmnoží. Príroda je proste silnejšia.
Upchaj všetky otvori- stačí keď do nich vlepíš vyžuvané žuvačky. Snáď časom pochopí, že nie je žiadna -ďalśia mláka- ktorá by ho/ju lákala k riskantnému putovaniu do neznáma.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod ferryno » 08 Máj 2013 21:17 pm

je to pekna ryba choval som ju priblizne 5 rokov ale poziera mlade krevetky. Moj nazor priblizne po 3/4 roku sa da rozoznat samicka kedze sa jej nalieva brusko z vajickami parenie je jednoduche ale IBA pri vysokych akvariach dost mi ich vykapalo z dovodu neviem presne ale podla mna sa samickam zapalili bruska neviem mozno blbost ale vlastne skusenosti, inak pekne sa znasa z ostatnymi rybami
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Re: Pangio Kuhlii (Plz sikmopasy)

Odoslaťod Pavligin66 » 27 Mar 2019 09:19 am

ferryno napísal:je to pekna ryba choval som ju priblizne 5 rokov ale poziera mlade krevetky. Moj nazor priblizne po 3/4 roku sa da rozoznat samicka kedze sa jej nalieva brusko z vajickami parenie je jednoduche ale IBA pri vysokych akvariach dost mi ich vykapalo z dovodu neviem presne ale podla mna sa samickam zapalili bruska neviem mozno blbost ale vlastne skusenosti, inak pekne sa znasa z ostatnymi rybami

mám otázku: rád by som choval tento druh ryby spolu s krevetkami, požiera tie mladé krevetky tým,že ich aktívne loví?
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.