samé problémy



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

samé problémy

Odoslaťod 0Burton0 » 03 Apr 2011 17:42 pm

akva upr foto.jpg
Moje akva
IMG_0857 upravena.jpg
???? fakt neviem co je to



Zdravím všetkých,

potrebujem s par vecami pomôct, zalozil som si nove akva 37l, mam ho uz asi 3 - 4 tyzdne no objavuju sa problemy - riasy na rastlinach take hnedo zelene tahaju vlakna do vysky a vsebe maju take male gulicky, nikde na nete som nevedel najist oco by mohlo ist, najskôr to budu sinice, dalej po listoch na ohrievaci a vlastne aj po skle kde tu sa vzali take male biele sliziky dlhe asi 2 mm ale nehýbu sa, neviem ci je to riasa alebo nejake larvy a este aby toho nebolo malo zrazu pozeram a mnoho malych slimacikou v akva ale tie mi vobec nevadia zatial.... chcem sa spytat oco by mohlo ist ?? tie biele veci a o aku riasu ?? a ako sa da toho zbavit ??

vopred dakujem, fakt neviem co stym :(( / popripade dajte nejaky koment co mam zle a mal by som napravit :))

info o akva - 50 dlzka , 25 sirka, 30 vyska
substrat - SERA floredepot - tak 3cm a na tom v predu 3 cm strk, vzadu 6 - 7 cm
filter taky maly AGUA EL mini - Q max 260l/h .... mam ho na minime, hladinu neviri skoro vôbec
10 rastliniek - 1x Echinodorus bleheare, 3x Cryptocoryne wendtii, 2x Echinodorus latifolius
2x Hygrophila guianensis, 2x Hygrophila difformis subm.,
vzduchovanie
ohrievac 50W 26 C
svetlo 15W svietim 12hod denne
ryby zatial ziadne, stale vychytavam chyby
do akva pridavam SERA bio Nitrivec, daval som aj SERA Aquatan ....podla navodu
ph vody - 7,6
gh - ties dost vysoke
ostatne hodnoty zatial nemerane ale chystam sa ...
Vodu menim raz za tyzden asi 1/3
0Burton0
 
Príspevky: 20
Založený: 03 Apr 2011 16:42 pm

Reklama

Re: samé problémy

Odoslaťod Milan666 » 03 Apr 2011 20:32 pm

V prvom rade, či v prvej rade vyber tie gýče vonku, filter daj vyššie tak, aby jemne čeril hladinu a musí ísť non-stop. Zisti obsah vápnika v akváriu, (vyber trošku substrátu a polej octom, ak šumí je to vápnik). Tie gýče rovnako a asi tam bude problém.
Cihlidári si to môžu dovoliť, ale v rastlinnom akva je to problém. Meň 1/3 vody častejšie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: samé problémy

Odoslaťod 0Burton0 » 03 Apr 2011 20:40 pm

okej dam to von sice sa mi to tam pacilo :(( myslis ze to bude vyzrazany vapnik ?? a ked bude ten strk sumet musim ho vymenit ?? alebo staci ho vyvarit ? dik
0Burton0
 
Príspevky: 20
Založený: 03 Apr 2011 16:42 pm

Re: samé problémy

Odoslaťod Milan666 » 03 Apr 2011 20:51 pm

Myslím, že to v štrku nebude, urob to však pre istotu. (vylučovacia metóda). So svietením to nepreháňaj daj na 5-6 dní 10 hodín a keď ti ide filter non-stop vzduchovanie vypni
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: samé problémy

Odoslaťod 0Burton0 » 03 Apr 2011 21:01 pm

no akurat som vybral trochu toho strku polial octom ako nebolo vidiet nic ale ked som dal ucho knemu tak sumel ... tak asi je zly co ?? tak musim kupit nieco ine a vsetko vybrat.... pekne, tie gyce nesumeli ... myslis ze to biele bude stoho ? aj tie skarede riasy ?
0Burton0
 
Príspevky: 20
Založený: 03 Apr 2011 16:42 pm

Re: samé problémy

Odoslaťod 0Burton0 » 03 Apr 2011 21:03 pm

vzduchovanie mam vypnute stale zatial kym nemam rybky a niesu horucavy.... filter ide nonstop akurat ma dost maly molitan a trosku silnejsi pretok... myslis ze to staci aby tam prezili nitrifikacne bakterie ?? alebo mam kupit novy biofilter ...
0Burton0
 
Príspevky: 20
Založený: 03 Apr 2011 16:42 pm

Re: samé problémy

Odoslaťod Milan666 » 03 Apr 2011 21:21 pm

Tie gýče aj keď nešumeli nie sú vhodné do akva a tiež spôsobia nejeden problém. Štrk nieje celý zlý, obsahuje však niekoľko kamienkov, ktoré obsahujú vápnik. Nemôžem ti radiť čo s ním. Tieto problémy pominú časom určite, ale bude negatívne vplývať na tvrdosť vody. Skús si v témach alebo cez googla pohľadať použitie dubových listov a jeľšových šištíc v akvaristike, je to pre teba riešenie.
S tým molitanom máš pravdu, ale je riešenie a to: nechaj hlavu filtra a nasaď na ňu väčší molitán, alebo takto
clanky/stary_filter.php
aj toto sa ti zíde
http://www.discus.cz/web/index.php?page ... &clanek=27
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: samé problémy

Odoslaťod 0Burton0 » 03 Apr 2011 21:42 pm

Diky moc za vsetky info... ten strk asi vymenim hnet a mam po jednom probleme dam tam Rataj PROFI SOIL ... a ten filter to je dobry napad mam kupeny velky molitan tak to nejako spojim ...
0Burton0
 
Príspevky: 20
Založený: 03 Apr 2011 16:42 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.