pozierač rias



Všetko okolo akvarijných rýb

pozierač rias

Odoslaťod Papagaj » 17 Máj 2004 12:57 pm

čafte , poradte nejakeho dobreho požierača rias , nejak sa mi začali vovelkom rozmahat a moji prisavnici stim nič nerobia :(
Taky parik nejakych dobrych požieračov by som tam nasadil. Takže čo sa vam najlepsie osvedčilo ?
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: pozierač rias

Odoslaťod Spectre » 17 Máj 2004 13:11 pm

Papagaj napísal:čafte , poradte nejakeho dobreho požierača rias , nejak sa mi začali vovelkom rozmahat a moji prisavnici stim nič nerobia :(

Ancistrus riasam moc neda. Mozno tak tym zelenym na skle, ale inak ho zaujima vsetko mozne, iba riasy nie :)

Z diskusie tu na fore by som ja osobne asi skusil bud Otikov, alebo SAE.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pozierač rias

Odoslaťod skala » 17 Máj 2004 13:12 pm

Pouzi hladanie, pisali sme o tom X krat. Mohol by si aspon napisat co presne mas teraz za ryby, alebo iba tie prisavniky?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: pozierač rias

Odoslaťod Bob » 17 Máj 2004 13:54 pm

Mam pozadie z bridlice a po case sa mi na nom zacali vytvarat zelene riasy. Myslel som si, ze ak tam mam tlamovce, ze sa im riasy stanu spestrenim jedalnicka, ale nestalo sa. Mozno sa im pri pravidelnom prisune potravy nechcelo ohryzat kamene a tak som pozadie musel kazdy mesiac cistit s jemnou kefkou. Voda bola mutna a pozadie sa za par dni zariasovalo spat. Povodne som tam nechcel miesat ziadne ine ryby iba Malawi, ba ani prisavnikov. Nakoniec som si dvoch kupil a nelutujem. Od tej doby som sa pozadia nedotkol :!: a na prisavnikov nedam dopustit. Dokonca ocistili aj dekoraciu natretu epoxidovou zivicou a pieskom, ktora sa tiez zariasovala.
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: pozierač rias

Odoslaťod azet » 17 Máj 2004 13:58 pm

papagaj: napis ake riasy sa ti rozbujneli. na kazdy typ rias je vhodny iny pozierac...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: pozierač rias

Odoslaťod Spectre » 18 Máj 2004 00:27 am

Bob napísal:Mam pozadie z bridlice a po case sa mi na nom zacali vytvarat zelene riasy. Myslel som si, ze ak tam mam tlamovce, ze sa im riasy stanu spestrenim jedalnicka, ale nestalo sa. Mozno sa im pri pravidelnom prisune potravy nechcelo ohryzat kamene a tak som pozadie musel kazdy mesiac cistit s jemnou kefkou. Voda bola mutna a pozadie sa za par dni zariasovalo spat. Povodne som tam nechcel miesat ziadne ine ryby iba Malawi, ba ani prisavnikov. Nakoniec som si dvoch kupil a nelutujem. Od tej doby som sa pozadia nedotkol :!: a na prisavnikov nedam dopustit. Dokonca ocistili aj dekoraciu natretu epoxidovou zivicou a pieskom, ktora sa tiez zariasovala.

Az donedavna sme v robote mali aj tlamovce, ale tie by sa rias dotkli mozno po tyzdnovom poste :) Celkovo v tom cihlidovom akvarku bol skor problem s hnedymi a stetinkovymi riasami, ale teraz to prerabam na normalne rastlinkove, takze to je uz fuk.

Prisavnik je fajn, ale poziera iba tu zelenu riasu na skle (pozadi, etc.). Pokial ma ale inu potravu, tak sa riasy ani nedotkne, tomu ver. Pokial si tie cichlidy krmil nejakymi granulami, tak sa z toho prisavnik moc asi nenajedol, takze mu nic ine neostavalo, ako tie riasy :)

Inak zelena riasa vznika tusim zlym osvetlenim. Zelene aj hnede riasy (tie "bezne") ale nie su az taky nehorazny problem a daju sa obmedzit, ak nie vyhubit uplne. V cichlidkovom akvarku je to horsie so stetinkovou riasou, ktora ma rada silno prudiacu vodu, ktora tam ale musi byt kvoli dostatocnej filtracii. Za tie cca. 3 mesiace, co som sa staral o cihlidky som problem s tymto druhom riasy nevyriesil, aj ked na druhu stranu rybkam sa darilo, nakolko sa uspesne rozmnozovali (moj predchodca zvykol cistit filter v tecucej vode a pojem odkalovaci zvon mu bol neznamy, takze predtym tam prezivali jedine kvoli castej vymene vody), tipujem ze vplyvom stabilizacie podmienok a rapidneho poklesu NO2. No ale cihlidkam je amen, takze prechadzam na prirodne akvarium a uvidim co z toho bude.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pozierač rias

Odoslaťod skala » 18 Máj 2004 08:09 am

stetinkova rias tam bola asi vdaka tomu, ze pojem odkalovaci zvon tan XY nepoznal
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: pozierač rias

Odoslaťod salik » 18 Máj 2004 10:18 am

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: pozierač rias

Odoslaťod Spectre » 18 Máj 2004 10:46 am

skala napísal:stetinkova rias tam bola asi vdaka tomu, ze pojem odkalovaci zvon tan XY nepoznal


Stetinkovu mam trochu aj doma, ale inu (v podstate je to jediny druh riasy, ktory momentalne mam) ... tuto bola ta taka klasicka co obrastie vsetko.. proste povrch kamenov a dna bol taky makucky :) To co mam doma su take dlhsie, ako keby vlasy a chyta sa to hlavne na pomalsie rastucu burinu :) ... nie je jej ale az tak vela, takze si s tym moc starosti nerobim.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pozierač rias

Odoslaťod Papagaj » 18 Máj 2004 12:33 pm

Su to zelene stetinky.Chytaju sa na rastlinach aj na skolo. Mam tam 6 prisavnikou (zjadny ancistrus) a nepustili sa donich ani po tvrdej diete. Bolo mi povedane aj ze musia narast väčši aby to vedeli odhrizt. Teraz maju od 5 do 9 cm iba.
Tak som sa rozhodol(po precitani diskusii na tuto temu) , že najlepsie bude asi ak si tam pustim tak 2 pariki mrekni siamskej a oni sa oto postaraju. A ešte su aj velmi pekne.
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.