GARRA RUFA Pomoc!



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

GARRA RUFA Pomoc!

Odoslaťod percival » 04 Apr 2011 11:00 am

zdravim Vas,

vie mi niekto poradit ako sa starat o rybicky Garra Rufa? Minuly tyzden som kupil 20 ks tychto rybiciek koli psoriaze.. Rybicky som nikdy pred tym nechoval. Co mi povedal predajca, to som si zaobstaral.. Mam 40 l akvarium, filter Atman do 50l, ohrievac vody, kupil som aj kamen Tuf (alebo Taf).. Vodu som napustil z vodovodu 6 hodin pred tym ako som tam dal rybicky (mozno chyba), mala 27 stupnov.. kamen som premyl v horucej vode a vlozil ho dovnutra.. Vecer som im dal troska zrat (taku supinatu stravu co mi dal predajca).. Filter som nechal bezat celu noc. Rano ked som sa zobudil bolo 10 rybiciek skapatych :( lezali pri troske zradla co bolo na spodu a okolo bol mliecny kal... Vsetky ostatne rybky sa drzali na druhej strane v jednom rohu... Skapate rybky som vybral.. v izbe som nechal tmu a nedaval im zrat tri dni... 3 este skapali ked dozrali to co bolo na dne.. Ostalo ich 7.. po tych 3 dnoch pôstu som im hodil 7 malych granuliek, vsetko zozrali ale dve v ten den skapali.. Z 20 ostalo 5 ktore sa teraz vsetky drzia tesne okolo ohrievaca a vobec neplavaju ( ked som ich kupil tak boli celkom aktivne a skoro povyskakovali z akvaria, ale teraz nic). Chcem sa teda spytat, kde som mohol urobit chybu? Chlorova voda? (prostriedok proti chlorovej vode som tam dal hned na druhy den ked ich uhynulo 10) Zle zradlo? Vela zradla? (ako casto sa vlastne taketo rybky krmia?) Neprevareny kamen? ... Naozaj si s tym newiem poradit a je mi luto, ze mi takto umieraju a newiem ako im mam pomoct.. Poradte prosim Vas! DAKUJEM
percival
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Apr 2011 12:11 pm

Reklama

Re: GARRA RUFA Pomoc!

Odoslaťod Vlado21 » 04 Apr 2011 12:20 pm

Odpovedal si si uz sam:
percival napísal: Vodu som napustil z vodovodu 6 hodin pred tym ako som tam dal rybicky (mozno chyba), mala 27 stupnov..
tym krmenim si ich len dorazil... zbehni do najblizsej akvaristiky a kup si tam jednoduchy test vody, napr.
http://www.eshalabs.com/testing.htm a nitrifikacne bakterie, napr. http://www.shopakva.sk/sera-bio-nitrive ... -1067.html Jednym skonstatujes stav, s druhym skusis zachranit zostavajuce garry. Ci sa ti to vsak podari, to netusim, zostava len dufat... :| mas v akva aj nejake rastliny?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GARRA RUFA Pomoc!

Odoslaťod percival » 04 Apr 2011 13:02 pm

Rastliny tam nemam, ani strk... Iba kamen tuf a aj ten tam nie je este lebo ho vyvaram... Ja som do vody daval NUTRAFIN - organic waste eliminator. Newiem ci som urobil dobre :( Ryby zdochynali vacsinou ked sa nazrali.. Nemoze to byt aj zradlom? Ako casto ich mam krmit? A dakujem za pomoc!
percival
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Apr 2011 12:11 pm

Re: GARRA RUFA Pomoc!

Odoslaťod martin_s » 04 Apr 2011 13:27 pm

Preco i si nezistil informacie o chove ryb skor ako si si vobec nejake ryby zaobstaral? Pouzi search.php a najdes vela tem o zakladani akvaria a zakladnych informaciach o akvaristike. Akvarium nie je "instantna polievka" - nasypes, zalejes vodou, hotovo...
O Garra rufa je tu tiez tema: garra-rufa-t4570.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.