Cneserodon decemmaculatus



Všetko okolo akvarijných rýb

Cneserodon decemmaculatus

Odoslaťod vlada » 04 Apr 2011 19:53 pm

Mám dotaz chová někdo v Česku nebo na Slovensku živorodku desetiskvrnnou Cnesterodon decemmaculatus nebo je to v našich
končinách již další vyhynulý druh? Již 3 roky ji sháníme s kamarádem Ondrou z Orle u Pardubic a zatím úsilí marné. Vláďa
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Reklama

Re: Cneserodon decemmaculatus

Odoslaťod terinka10 » 04 Apr 2011 20:23 pm

Jasne , na Slovensku v ZooDome najdes vsetko, Mierova ul. A email :zoodom@zoodom.sk www.zoodom.sk
terinka10
 
Príspevky: 53
Obrázky: 0
Založený: 26 Mar 2011 17:25 pm

Re: Cneserodon decemmaculatus

Odoslaťod vlada » 09 Apr 2011 08:07 am

Jak to tak vypadá ,tak další druh živorodek definitivně zmizel z našich akvárií.
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: Cneserodon decemmaculatus

Odoslaťod SoRex » 09 Apr 2011 19:50 pm

vlada napísal:Jak to tak vypadá ,tak další druh živorodek definitivně zmizel z našich akvárií.
Nezbývá, než zaletět do JM a nalovit je znovu. Typický osud většiny divokých druhů - množí se tak snadno a překotně, že o ně po čase už nikdo nestojí :-(
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Cneserodon decemmaculatus

Odoslaťod barky » 11 Apr 2011 08:19 am

Podla mna este by este u nejakych chovatelov byt mohli - ti ale na tuto stranku urcite nechodia - mozno by stalo za to sa spytat Mira Ruska alebo Jozefa Majskeho.

Je mi ale celkom zahadou ze za tri troky ste tento druh nezohnali - pretoze pred troma rokmi ich malo urcite viacero chovatelov vratane mna.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Cneserodon decemmaculatus

Odoslaťod vlada » 15 Apr 2011 17:26 pm

Bohužel pana Jozefa Majského ani Mira Ruska neznám jsem z Moravy a když mi na ně dáte kontakt email nebo telefon tak to určitě moderátor vymaže jako nedovolenou reklamu. Zajímalo by mě z jakých důvodů tento druh dlouho nevydržel? Množil se příliš až zaplevelil akvárium a neníl o ně zájem, nebo obtížnost chovu kanibalismus,nutná živá potrava jak se píše v některých knížkách? Jezdí uvedení akvaristé na burzy kde by se dalo s nimi seznámit? Děkuji za případnou odpověď Vláďa
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: Cneserodon decemmaculatus

Odoslaťod SoRex » 15 Apr 2011 19:02 pm

Vláďo, přečti si můj předchozí příspěvek. Najdeš odpověď na svoji otázku.
Jožo Májsky je už nemá, skončili jsme jejich chov prakticky současně (tak jako jsme jej současně - po importu - začali)
Jak je na tom Miro Rusko momentálně nevím, ale u něj se druhy strašně rychle mění. On je spíše aktivní sběratel, než aktivní chovatel...
Mimochodem, můžeš se začít těšit, obscury se už množí!
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.