Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Miloš » 13 Júl 2010 22:08 pm

Poecilia caucana
Xiphophorus nezahualcoyotl
Zoogeneticus quitzeoensis
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod smajdalf » 16 Júl 2010 16:22 pm

Ahojte, chovám v 30l akvárku 12ks Neoheterandrie elegans, tieto divoké živorodky ma zaujali a chcel by som si zaobstarať ešte aj iné druhy, rozmýšľam nad Heterandria formosa,mohli by byť v AQ spolu s Eleganskami, alebo radšej zariadiť nové AQ. A či by stačilo pre pár kusov niečo menšie okolo 15l.
Obrázok používateľa
smajdalf
 
Príspevky: 40
Obrázky: 0
Založený: 06 Apr 2010 14:07 pm
Bydlisko: Dolné Saliby [GA]

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Raviolka » 16 Júl 2010 16:33 pm

Nemíchej je a 15 l jim stačí :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod SoRex » 16 Júl 2010 16:35 pm

Zcela jistě do jiného akvária. Elegansky dobře prospívají jen v monokultuře. Formoskám, přestože jsou větší, postačuje menší obsah nádrže a zmiňovaných 15 l pro 3-5 dospělých párů bude vyhovovat.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod smajdalf » 16 Júl 2010 16:48 pm

Oukej, chcel som sa pre istotu uistiť, takže poputujú do vlastného AQ :wink:
Obrázok používateľa
smajdalf
 
Príspevky: 40
Obrázky: 0
Založený: 06 Apr 2010 14:07 pm
Bydlisko: Dolné Saliby [GA]

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Raviolka » 22 Júl 2010 18:17 pm

Raviolka napísal:A mimochodem, kdo jste choval nebo chováte jakékoliv gambusie - v jakém věku se objevují první náznaky gonopodia?

...otázka je pořád aktuální, tak prosím živorodkáře, aby až půjdou okolo mi odepsali. Děkuju předem :)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod neger501 » 22 Júl 2010 21:39 pm

Ahoj chovam holbrooki krpci velmi rychlo rastu uz za dva tyzdne neni problem rozoznat samicu od samca.Pravdaze v dobrych podmienkach :)
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod ALEM8G » 26 Okt 2010 21:12 pm

Má niekto skúsenosti s chovaním xenophallus umbratilis? Mám jeden párik, chcel by som ich rozmnozit.
Som zvedavy na teplotu, krmenie, tvrdost vody adt. Akceptujem aj dobré nápady.

Dakujem!
Obrázok používateľa
ALEM8G
 
Príspevky: 36
Založený: 21 Sep 2009 23:15 pm
Bydlisko: Jelka

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Raviolka » 26 Okt 2010 21:28 pm

Pěkné, ty jsou na mém wishlistu :-). Na webu je toho o nich hodně v němčině i angličtině a nevypadají, že by měly zvláštní nároky - a myslím, že je tady ještě nikdo nechoval. Tak ať se Ti s nima daří :wink:!
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Raviolka » 27 Nov 2010 10:43 am

Raviolka napísal:A mimochodem, kdo jste choval nebo chováte jakékoliv gambusie - v jakém věku se objevují první náznaky gonopodia?

Tak jen pro zajímavost, jak to dopadlo u mě - u Gambusia aurata se objevil samec až u půlročních ryb. Z dvanácti ryb ("samic") to prostě jedna vzdala a jupí, nevyhynou po přeslici. Tak kdyby vás něco podobného potkalo, nevěšte hlavu - opravdu to nevypadalo, že by ty ryby chtěly teprve dospívat :|
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Gupky s lokalitou původu

Odoslaťod vlada » 26 Mar 2011 18:31 pm

Zajímalo by mě zda se na Slovensku nebo v Čechách chovají jiné přírodní divoké Poecilia reticulata s lokalitou původu jinou než z La Playon Venezuela 2001 kterou dovezl do Čech Sorex. Tuto populaci chovám velmi se mi líbí,ale chtěl bych i jinou barevně odlišnou populaci. Šlechtěné jsou sice také pěkné,ale co jsem podlehl kouzlu divokých živorodek tak se mi již tak nelíbí. Vláďa
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod oliver251 » 09 Apr 2011 20:17 pm

chcel by som sa spitat ako už bolo v tejto téme písané..Poecilia reticulata v Dunaji ? To ako na Slovensku? Či niekde "dole"
Obrázok používateľa
oliver251
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 23 Mar 2011 20:31 pm

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod zlyfantuomas » 26 Júl 2011 00:41 am

zdravím, do 25x25x25 minička, ktoré sa zabieha už zopár mesiacov a žijú v ňom zatiaľ iba drobné druhy slimákov (physa, kotulka..dokonca som našiel už aj tuberculatu...) by som chcel dať buď formosy alebo elegansky, cca 3-4 páry...vyššie som sa dočítal že elegansky sú o niečo menšie, ale formosy sa hodia skôr do 15 l, tak ako to je ? :) vhodné sú oba druhy..resp. ktorý viac..?
dík za rady
Obrázok používateľa
zlyfantuomas
 
Príspevky: 52
Obrázky: 6
Založený: 25 Feb 2011 00:42 am

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod ludviko » 26 Júl 2011 07:45 am

Já mám oba dva druhy v akváriích o čistém objemu cca 22l (30x30x30). Oba dva druhy v nich prospívají a množí se bez problémů. Jen elegansky by měli mít trochu tvrdší vodu, já jsem to vyřešil přidáním několika vápencových kamenů. Takže spíš bude záležet na tom co se Vám víc líbí a co jednodušeji seženete.
ludviko
 
Príspevky: 9
Založený: 21 Dec 2009 16:01 pm

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod zlyfantuomas » 26 Júl 2011 11:39 am

- posledná veta je presne to, čo som si myslel :) ďakujem za odpoveď. voda je v TN tvrdá "dosť" myslím. páčia sa mi oboje-každá je iná -inak pekná hh.....teda už len záleží či a čo zoženiem..:-P
Obrázok používateľa
zlyfantuomas
 
Príspevky: 52
Obrázky: 6
Založený: 25 Feb 2011 00:42 am

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod zlyfantuomas » 31 Júl 2011 08:46 am

Tak som sa stal šťastným majiteľom formosiek :D mám ich tri páry v miničku a sú kúl ! :) oveľa menšie ako som si predstavoval.

Prvý deň jedna skočila z akva na podložku pod pc myš (asi pol metra!) našťastie bracho bol pc aktívny a upozornil ma-teda sa podarilo zachrániť ju :) znížil som mierne hladinu, aspoň dočasne. (v miničku nemám krycie sklo a vodu dolievam až cca 2mm pod okraj )
Obrázok používateľa
zlyfantuomas
 
Príspevky: 52
Obrázky: 6
Založený: 25 Feb 2011 00:42 am

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod vlada » 31 Júl 2011 09:29 am

Proč nedáš na akvárium krycí sklo? Je to lepší než snižovat hladinu. Navíc u formosek na rozdíl od prolifik se může v příliš malém prostoru projevit kanibalismus.
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod zlyfantuomas » 31 Júl 2011 10:46 am

keď zavesím foto tak pochopíš ;-) je tam riadne drevo vytŕčajúce asi 15 cm nad hladinu...

rozmer 25x25x25 (ale to som písal už vyššie tuším viem) čiže cca 15 a pol litra. podľa toho čo som sa dočítal by to pre formosy malo byť okay..akvo je relatívne výdatne osadené zeleňou a veľmi členité.

všimol som si u nich agresivitu smerom ku slimákom-je to dosť komické pozorovať "nasraného" centimetrového živočícha ako atakuje slimáka v štýle "som zlý žralok" :D
Obrázok používateľa
zlyfantuomas
 
Príspevky: 52
Obrázky: 6
Založený: 25 Feb 2011 00:42 am

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Mar 2016 16:07 pm

Můj aktuální seznam (každý druh má vlastní, rostlinnou nádrž):

Neoheterandria elegans - 50x50x25, společnost jim dělají Cherry orange od (obojí od Ivana Vyslužila) - původně 4 páry a jedno mládě, jedna samička vyskočila a uhynula, druhá vyskočila do akvária níž, ubytoval jsem ji s jedním samečkem a jedním novým mládětem jinde, ostatní jsou ok, cca 30 nových mladých.

Dunajské gupky - 40x60x25, před deseti lety jsem jejich předky vylovil z Dunaje, 7 velkých samic, 5/6 samců, mrak potěru.

Poeciliopsis prolifica - váza IKEA, cca 14 litrů, výška 40 cm, 3 samičky, 2 samci od Harpunáře z Ostravy - mám je něco přes 3 týdny, 1 kus potěru. Dominantní samice je teritoriální, drží se nejčastěji ve středu vodního sloupce.

Skiffia francesae - 100x50x50, od Milana Murka, cca 20 kusů - mám je od neděle, žádný úhyn, 3 kusy potěru (drží se pod hladinou), ožírají řasy.

Heterandria formosa - koule 12 litrů, od Milana Murka, 2 páry - koule funguje cca 12 let, zaběhnutý biotop, mnoho úkrytů pro budoucí potěr, společnost 2/3 krevetky. Mám je od neděle, ale působí velmi zabydleně.

Xenotoca eiseni - 120x20x25, od Milana Murka, 10 kusů - akvárium je hustě zarostlé, vidím jich najednou pouze 6/7, jeden zaregistrovaný úhyn (o osudu zbývajících kusů netuším), společnost dělají krevetky, vzájemně se ignorují. V jiném akváriu mám ještě dva samce akvarijní formy, ale tato od Milana je původní, dorůstá menší velikosti, samci jsou barevnější. Proto je nebudu míchat.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Mar 2016 19:31 pm

Otázka: Jak dlouho žila někomu z vás Xenotoca eiseni? Protože mám pocit, že jeden ze dvou starých samců akvarijní formy, kterého mám, je z mláďat, o kterých jsem na tomto fóru psal ještě v roce 2008. Zcela určitě mi oba samci žijí minimálně šest let.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Jirka Scobak » 22 Apr 2016 18:36 pm

LiborSprysl (severně od Prahy) musi dát pryč své ryby a nabízí:
"... jsou tu amatesky, formosy, elegansky, Limia tridens a perugia,alfara, X.variata Magdalena 2010"
Víc tady (poslední příspěvek): http://rybicky.net/forum/4710-nakup-zivorodek
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Jirka Scobak » 09 Máj 2016 01:24 am

Zažil jste někdo někdy, že samička živorodky (v mém případě Skiffia francesae) nemohla porodit a byla tak nafouknutá, že ji to nadzvedávalo k hladině?
Natočil jsem video: https://www.facebook.com/jiri.scobak/vi ... 0352733379
Odhadoval jsem, že to může být kvůli porodu, ale jistý jsem si nebyl. Nevěděl jsem, jestli to není nějaká infekce. Další samice vypadá mít podobné problémy, ale ne tolik.
Nakonec jsem tu nejvíc nafouknutou vzal, dal do misky a skusil ji stisknout bricho. Vypadlo z ní pět dost velkých živých mláďat, ještě obalených blánami. Dvě jsem dal do miniakvária bez ryb, tři nechal v misce. Uvidím, jestli přežijí. Samička byla bohužel na umření a po tomto jsem ji musel zabít.
Zažil jste někdo něco podobného? Co se s tím dá dělat méně brutálně?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod Jirka Scobak » 09 Máj 2016 01:33 am

Nemůže být problém v potravě? Skifie krmím grindalem, vločkami, občas granule pro diskusy. Moc grindalu? Mnoho živočišné potravy? Každopádně u jiných živorodek tyto problémy nevidím.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divoké živorodky- majú miesto vo vašich akváriach?

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Máj 2016 21:46 pm

Stáva sa to, tiež to prebehlo podobne. Mohla byť už po zenite
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.