Krevetárium 17l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Krevetárium 17l

Odoslaťod tritrek » 10 Apr 2011 21:32 pm

Krevetárium

Ingrediencie
Akva(objem): 17l (šxhxv: 36x19x25)
Dno:
  • Sera Flordepot
  • Dennerle Nano Garnelenkies Sulawesi Black
Filtrácia: Penn Plax Cascade 170
Ohrievanie: žiadne
Osvetlenie: AquaEl Decolight 11W

Flóra:
Ceratophyllum demersum
Pogostemon helferi
nejaký mach (Vesicularia montagnei?)

Fauna:
10x Caridina cf.cantonensis "Crystal Red"
4x Boraras maculata
2x Neocaridina heteropoda "Red Cherry"
1x Planorbarius corneus (asi, súdene podľa http://en.wikipedia.org/wiki/File:Planorbarius_corneus_01.jpg

Chémia:
Žiadna, 60% vody šlo z veľkej aqua a filter bežal zopár dní pred tým tiež vo veľkej aqua.

To už je tretia podoba mojej prvej nano akva, najprv tam boli halúzky z vŕby, ktoré aj keď boli vyvarené a všetko, zničili celé akva za 3-4 dni. Vytvorilo sa na nich také sopľovité dačo, ktoré smrdelo, ako amoniak. Tie šli von, potom tam boli len kamene ale zdalo sa mi fádne a tak som to prerobil úplne a teraz je tam koreň s kameňmi.

Teda tretia, zatiaľ konečná podoba:
Obrázok

Kotuľka:
Obrázok

Machík rastie:
Obrázok

Krevetka:
Obrázok

Malá ampulárka (tj.dĺžka 5mm):
Obrázok
Nie, ampulárka neostane, má tu len menšiu fušku na riasi :D
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Reklama

Re: Krevetárium 17l

Odoslaťod prasan » 10 Apr 2011 23:23 pm

Vŕbové konáriky ak dáš do väčšieho zabehnutého akva tak sa baktérie postarajú o to, že sa ten biely sajrajt na nich nevytvorí,prípadne len minimálne.Nasajú vodu a cca po mesiaci ich môžeš použiť v malom bez obáv..Už sa na nich nič tvoriť nebude.Akvárium sa mi páči.Trocha zabehnuť nech sa to rozrastie a bude to ok.(vŕbu len opláchnem pod vodou od prachu,nepreváram)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.