neviem co sa deje v mojom akvarku



Akvarijné ryby - choroby, liečba

neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod marian10 » 12 Apr 2011 20:09 pm

neviem co sa deje v mojom akvarku
mam 20l ,2x skalar ,5 neonka, prisavnik, 2x panciernik, zalozene pred 1meciacom 1x filter rastl nemam ,na zaciatku pouzite SafeStart 1x tyzdene Easybalance vsetko bolo OK az pred vcerom sa zacal podivne spravat 1 skalar a dnes je uz po nom .
dnes som cistil filter + 3/4 nova voda+sol do voda . neviem ci to bude stacit na 1 rybke som spozoroval ako keby mala obkusanu zadnu plutvu sprava sa normalne . NO NEVIEM CO MA CAKA DALEJ
marian10
 
Príspevky: 2
Založený: 12 Apr 2011 17:52 pm

Reklama

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod tritrek » 12 Apr 2011 20:28 pm

čaká ťa asi zavretie témy :D
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod kuko82 » 12 Apr 2011 20:39 pm

20 l akva a skalare?? A cudujes sa uhynu??? Prestuduj si nieco o ich narokoch!!
Co ta caka dalej? Ryby niekomu podaruj alebo vrat tomu kto ti ich predal a zacni studovat co mozes mat v takom MALOM akvariu. Tu je toho popisane az az.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod maxxx01 » 12 Apr 2011 20:45 pm

Ja sa skôr čudujem tomu, že ten jeden skalár v tom 20-l akvárku ešte žije. Ale dlhú životnosť mu nedávam. Absolútne nevhodné zloženie rýb do takého akvárka, a k tomu ešte bez rastlín. Toto skrátka fungovať nemôže. Toto nejaký easybalance určite nezachráni. Do detailov sa mi nechce zachádzať, lebo nejakú databázu druhov rýb by si mal každý naštudovať sám, aspoň teda tých, ktoré by chcel chovať, ako aj základy zakladania akvárka :twisted:
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod Leyona » 12 Apr 2011 22:18 pm

V takom malom akvariu nemozes chovat skalara, a uz vobec nie 2...Ak chces chovat skalara tak si o nom nieco nastuduj...! V 20l akva mozes chovat napriklad bojovnicu... V tom novom akvariu by mali byt rastliny (zive!!!), filter, niaka skalka moze byt.....Proste precitaj si veci ktore maju byt v akvariu, a neprerybnuj ;)

K tym akoby obkusanym plutvam by to mohlo byt napr.bakterialny rozpad plutvy, precitaj si o tom vo fore, mozno to ma aj tovja rybka......Je to casto kvoli slabej hygiene v akva....
Leyona
 
Príspevky: 53
Obrázky: 0
Založený: 11 Mar 2011 16:09 pm

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod martin_s » 12 Apr 2011 22:59 pm

Zacni tym ze das tie ryby niekomu kto im vie vytvorit podmienky, potom si nastudujes nieco o akvaristike a o rybach ktore by si chcel, vyberies z nich tie ktorym vies adekvatne podmienky aj vytvorit, zalozis akvarium tak aby v nom boli dane podmienky vytvorene a az po ustaleni rovnovahy tam vpustis ryby v mnozstve zodpovedajucemu pre dany vybrany druh a velkosti akvaria.
Momentalne to mas v akva cele zle. Skalare do 20l nepatria, pancierniky nepises aky druh, takze tazko povedat ci su vhodne do 20l akva ale aj tak je to hufova ryba a 2 nie je huf, neonky su taktiez hufovite ryby, prisavnik je na 20l trochu velka ryba (ak ide o klasickeho tak dorasta do cca 13-15cm), celkovo to mas prerybnene, do tak maleho akva rastliny potrebujes (zive)...
Tem o zakladani akvaria je tu dost vela, pouzi vyhladavanie, najdi si ich a citaj.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod marian10 » 13 Apr 2011 11:27 am

Dakujem za odpovede netesia ma no co uz , je pravda ze vela o rybach neviem.
zive rastl su dolezite pre akvarko ? kolko asi kusov rastl do 20l?
marian10
 
Príspevky: 2
Založený: 12 Apr 2011 17:52 pm

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod CaneCorso » 13 Apr 2011 11:46 am

marian10 napísal:Dakujem za odpovede netesia ma no co uz , je pravda ze vela o rybach neviem.
zive rastl su dolezite pre akvarko ? kolko asi kusov rastl do 20l?

Na tomto fóre je veľa príkladov o ,,miníčkach",stačí len posurfovať a poprečitovať.Ver,že tých tvojich 20 litrov,veľmi neteší ani tvoje ryby.
Obrázok používateľa
CaneCorso
 
Príspevky: 108
Obrázky: 25
Založený: 12 Jan 2011 19:19 pm
Bydlisko: Tisovec

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod terinka10 » 13 Apr 2011 15:11 pm

Boooze , skalare potrebuju vysoke a najmenej 150l akva na JEDEN pár skalarov!!!!
150 litrů (potřebují velký prostor, ideální jsou nádrže větší než 300 litrů). Důležitá je také výška nádrže - minimálně 50 cm http://rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska si to prejdi!!!! Haloooo boze marian10 zobud saaaaaa!
terinka10
 
Príspevky: 53
Obrázky: 0
Založený: 26 Mar 2011 17:25 pm

Re: neviem co sa deje v mojom akvarku

Odoslaťod martin_s » 13 Apr 2011 16:06 pm

marian10 napísal:zive rastl su dolezite pre akvarko ? kolko asi kusov rastl do 20l?

search.php
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.