325 l - Moj prvy pokus



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

325 l - Moj prvy pokus

Odoslaťod Black » 12 Apr 2011 22:29 pm

Takze moja prva nadrz s cichlidami.

Biotop nádrže: zatial prevazuje Malawi ale je to skor mix
Rozmery nádrže (d x v x h): 1300 x 500 x 500 mm
Hrúbka skla: 8 mm
Objem nádrže : 325
Dekorácia v nádrži: lavove kamne, koren, piesok a pozadie sa bude menit (zatial modra folia + piesok akva + strk z jazera)
Filtrácia nádrže: Eheim 600
Ohrievanie nádrže: bez ohrievania
Stojan pod nádržou: zatial len kovovy stoja
Kryt nádrže: zatial bez krytu - len krycie skla
Rastliny v nádrži: anubias
Ryby v nádrži:
Kŕmenie rýb: vlocky rozne druhy Sera, Vitakraft cca 2x denne
Výmena vody: 1/3 - 14 dni
Poznámka k nádrži: zlozenie ryb nie je idealne / najprv som kupil az potom dokladne cital
Prílohy
akva.jpg
Black
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Mar 2011 19:50 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: 325 l - Moj prvy pokus

Odoslaťod kubo1 » 13 Apr 2011 11:11 am

Pekne akva., len pre afrikany by som bral dat im viac priestoru, radsej menej druhov ale viacej kuskov.Afriky maju radi vapenate skaly a jemnucky strk, aby mohli "bagrovat", ked si stavaju hniezda a neporanily si papulky.Rastlinky ti tiez mozno dlho nevydrzia, ale znamy ma uz dlho pri afrikach rastlinky a zatial nic im nerobia. Koren svojim hnilobnym procesom okyslicuje vodu a afriky radi radsej dvrdsiu, neviem asi by som ho radsej vybral.Dal by som viac vzduchu, ale ak sa rozhodnes pre chov inych druhov rybyciek, tak moze byt, len trocha spestrit viacerymi druhmi rastliniek.
Prvy dojem-- je to pekne akvarium.
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: 325 l - Moj prvy pokus

Odoslaťod Walcott » 13 Apr 2011 13:50 pm

Pekné akva, tiež sa chystám založiť podobné len s amerikou. Vidím že niektoré rybky sú už väčšie ako ostatné to si kupoval naraz či ich máš z inej nádrže?
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 325 l - Moj prvy pokus

Odoslaťod astro » 13 Apr 2011 14:59 pm

kubo1 napísal:Koren svojim hnilobnym procesom okyslicuje vodu

fuuuu, no nechám sa poučiť, priznám sa, že som o tomto ešte nepočul. možno som len takúto informáciu správne nezachytil
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: 325 l - Moj prvy pokus

Odoslaťod mystka » 13 Apr 2011 15:10 pm

Myslel okysluje? :P
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 325 l - Moj prvy pokus

Odoslaťod Black » 14 Apr 2011 08:10 am

vodu mam tvrdu Ph 8, Kh 12, ryby som dokupil. Mal som tam povodne spolocenske akva - tie som daroval. Este mi tam ostal parik ostriezikov purpurovych ale ked som sa ich pokusal vylovit tak som stravil asi pol hodinu pri tom. Tak som ich uz nechcel stresovat. Najprv som tam buchol len par cichlid a postupne som tam daval dalsie. Viem ze to nie je ideal, a je lepsie chovat menej druhov. To su chyby, ktore spravi clovek co najprv kupi a az potom cita forum. Co sa tyka piesku ten mam uz kupeny aj ine pozadie, ale chcem pockat kym sa zabehne novy filter a az potom budem menit strk za piesok.
Black
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Mar 2011 19:50 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.